Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 14.04.2021 09:55
  Ministr musí být především manažer, který umí řídit lidi – i ...

  Read more...

   
 • 13.04.2021 17:46
  Doba covidová má i komické aspekty: Dnes jsem potkal v autobuse ...

  Read more...

   
 • 13.04.2021 11:01
  Pionýři v testování Téměř každé české a slovenské dítě bylo za ...

  Read more...

   
 • 13.04.2021 09:54
  Jen počasí je za totality a demokracie stejné. Víte že, od ...

  Read more...

   
 • 13.04.2021 09:51
  "My, co máme něco za sebou, víme, že bez svobody život nevoní ...

  Read more...

   
 • 12.04.2021 14:28
  Že to byl záměr dokazuje Rusko tím, že dodnes NEVRÁTILO letoun ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Naštvaný Ital přejel a zabil dva muže, kteří mu vzali hodinky. Muži zemřeli poté, co podle svědků ukradli drahé hodinky značky Rolex. Majitel hodinek je oba přejel autem.

Dva zloději 26letého muže okradli poblíž Neapole. Přiblížili se k němu nenápadně na skútru, vytáhli na něj pistoli a sebrali mu drahé hodinky. Okradený se s tím nehodlal smířit, sedl do auta a začal dvojici pronásledovat. Zloději nezvládli řízení a spadli na silnici, načež se muž přiřítil a autem je přejel. Oba byli na místě mrtví. Mladík následně dojel na policii, aby se k činu přiznal. Jeho líčení události potvrdili svědci, později byla na místě nalezena pistole i hodinky. Policie zjistila, že pravděpodobní zloději ve věku 30 a 40 let byli recidivisté s dlouhou kriminální minulostí.

***

Kdyby ve věci rozhodovala občanská porota, nepochybně by statečného Itala podpořila. Byl v ohrožení života. Na takové jednání měl plné právo, stejně jako když je zastřelen zloděj, který se vloupá do bytu. Podobných excesů bude přibývat, protože, množství zákonů ve svém důsledku chrání mnohem více zločince a podvodníky, než slušné občany.

 

Jan Šinágl, 30.3.2021

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.88 (24 Votes)
Share

Komentáře   

-8 #2 Jan Šinagl 2021-04-06 13:43
Vážený pane Procházko,

děkuji Vám. Dobré zákony ještě zdaleka neznamenají a nezaručují dobrou spravedlnost. Komunistické zákony se také hezky četly, ale jejich jménem se masově páchaly zločiny proti lidskosti. Stejně tak formální dodržovaní zákonů i dnes umožňuje beztrestné páchání zločinů proti lidskosti. ESLP v červnu 2020 prohlásil českou justici za disfunkční, porušující vnitrostátní právo na ostří nože - a veřejnoprávní média mlčí, místo aby bila na poplach? Proč asi? Spravedlnost se má vykonávat a naplňovat pomocí ducha zákona, a soudci přebírat osobní odpovědnost za svá rozhodnutí, ne se ji zbavovat odkazem na zákon a chovat se jako za nic odpovědný úředník. O to také jde v dnešním Polsku, kde se snaží zbavit dědictví postkomunistick é justice. Právo Vám nepomůže, když Vás někdo přímo ohrožuje na životě. I proto otcové zakladatelé Ústavy USA k ní přidali 27 dodatků, mezi nimi právo nosit zbraň a svobodu tisku. Když instituce státu selhávají, musí občan bránit svůj život, majetek a svobodu sám. Rozhodují často zlomky vteřin a myslet si, zda porušuji zákon či ne, nikdo rozumný neřeší a pokud ano, tak to může být poslední problém, který v životě řešil. Sebelepší zákon v ohrožení života nikomu nepomůže, nebo byste jím mával pachateli "před nosem", když Vás bezprostředně ohrožuje na životě, či Vám krade osobní majetek? Dnes zákony chrání více pachatele, než oběti. My máme v Ústavě a LPS alespoň čl. 23. Cesta ke kultivaci a vyspělosti společnosti vede přes výchovu, vzdělání a osobní příklad, ale na bezprostředně páchané násilí je vždy třeba použít síly, kterou jedině uznává. Aktuálně to vidíme na chování Ruska. Ve válce platí jiné zákony. V současném světě vyhlásily zákony válku občanům. Je jen na občanech, zda ze sebe nechají udělat ovce a přestanou se řídit zdravým rozumem, pudem sebezáchovy, nebo se začnou chovat svobodně, v zájmu zachování přirozenosti života a neměnných zákonů přírody. Naši korespondenci, ve veřejném zájmu, si dovolím přidat ke článku.

S pozdravem
Jan Šinágl
-8 #1 Jan Šinagl 2021-04-06 13:42
Vážený pane Šinágle, nemohu s Vámi úplně souhlasit i když Vás chápu. Není nic příjemné být okraden, ale nedá se to řešit zabitím. Jsou situace, kdy i zabití v ohrožení života je za určitých okolností možné, když není vyhnutí, ale i tam je přiměřenost obrany to zásadní a rozhodující. Obrátil se na mě výbor pro bezpečnost ve věci doplnění Základní listiny práv a svobod ČR, která je součástí ústavního pořádku naší republiky. V přílohách naleznete co předcházelo z mé strany a závěr. Přílohy si přečtěte, protože vychází z demokratického řádu lidských práv a svobod, kterým je náš stát zavázán důsledně jej plnit. Jak co dopadne nevím, ale naše právo je nastaveno správně, jen se bohužel nezná v potřebné míře a dochází mnohdy i k pochybením.
S přáním všeho dobrého Vladimír Procházka

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)