Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 02.06.2020 07:57
  I tato kauza o trestání nevinných lidí jde na hlavu komunistů.

  Read more...

   
 • 02.06.2020 07:56
  Jestli se této ženě podaří s ostatními nejen zatočit, ale ...

  Read more...

   
 • 01.06.2020 17:58
  Komunistům hanba nevadí a nám zřejmě také ne. K.Mrzílek

  Read more...

   
 • 30.05.2020 10:44
  Nejen barvy, ale i charaktery časem blednou. Pane plukovníku ...

  Read more...

   
 • 30.05.2020 08:44
  Ústupčivost. Čechů hlavní úspěch komunistické normalizace.

  Read more...

   
 • 26.05.2020 13:57
  Když se jedná pouze podle zákonů, spravedlnost ostrouhá.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Sudetsti NemciZabíjení uprchlíků na rakouské hranici před 70 lety - Masové vraždění Starorakušanů na rakousko-československé hranici

Tisíce mrtvých díky zavření hranice státním kancléřem dr. Karlem Rennerem: požádal Sověty o zavření hranice.

V červnu 1945, 6 týdnů po skončení války, množství asi 27.000 německých Starorakušanů z Brna, bylo ve směru na Vídeň 55 kilometrů brutálně hnáno na hranice s Rakouskem. Ženy, děti, nemocní a staří lidé tvořily tento žalostný průvod, bez jídla, většinou s vodou z močůvkových sudů, v parnu a poháněni českými násilníky, kteří nemilosrdně mnoho těch, kteří již dále nemohli, pobíjeli či zastřelili.

Z dnešní ukazované velkorysosti a rakouské vstřícnost vůči uprchlíkům, nebylo v té době ani stopy: kancléř dr. Renner požádal Sověty, aby uzavřely rakouskou hranici s Československem, protože: "... jsou ze severu ... německy mluvící Čechoslováci, primitivně oblečení, bez peněz bez jídla, jako žebráci přichází do země.“ (citát:. Dr. Karl Renner, 1945)

Výsledkem tohoto nelidského uzavření hranic byl nespočet vyhladovělých, žíznivých a zemřelých na tyfus vysídlených, německy mluvících Starorakušanů. Žili po mnoho staletí ve svých sídelních oblastech v českých zemích, které byly před pouhými 26 lety odděleny od Rakouska. Nikdo se jich neptal. Byli proti své vůli přinuceni podřídit se vymyšlenému Česko-Slovenskému státu, díky diktátu mírových dohod ze St. Germain v roce 1919, kdy byli šikanováni jako menšina 2. třídy.

Stejnou státní hranici nechal kancléř dr. Renner zavřít před pouhými sedmi lety, 3.4.1938. Ve vídeňském "Neuen Tagblatt", hned po nacistické okupaci Rakouska, jako její podporovatel, vyzval Rakušany k "ANO" k nadcházejícímu referendu o připojení Rakousko k Německé říši:

"Jako sociální demokrat, tedy i jako bojovník za sebeurčení národů, ... jako první kancléř republiky Německo-Rakouské ... budu hlasovat ANO“, a dále řekl: " ... musel bych celou svoji minulost jako německo-rakouský státník popřít, kdybych nepozdravil tento velký historický fakt a opětovné sloučení německého národa s radostí v srdci."

Hrob dr. Karla Rennera je mezi uctívanými na Vídeňském ústředním hřbitově. Část vídeňské Ringstrasse je pojmenovaný po něm.

 

Sudetoněmecká tisková služba (SdP)

Rakousko

Vídeň, 17. listopad 2015 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.67 (3 Votes)
Share

Komentáře   

0 #1 - 2016-02-21 02:44
sinagl a pecina jsou nacisticka prasata stejne jako ty, ktere haji

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)