Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 17.02.2020 10:23
  Sarkasticky můžeme říci, že Hitler není dnes glorifikován ...

  Read more...

   
 • 17.02.2020 10:11
  Pracoval jsem v klášteře Želiv jako ošetřovatel chronických pacientů ...

  Read more...

   
 • 16.02.2020 13:12
  Název BOHEMIA je vhodný. Zní mezinárodně a mimo to jde o starý ...

  Read more...

   
 • 12.02.2020 06:13
  Vždy jsou to pouze řeči. Sice skvělé a významné. Ale ti co u ...

  Read more...

   
 • 07.02.2020 10:25
  O tom to v Česku je. Vy si říkejte co chcete a my si budeme také ...

  Read more...

   
 • 04.02.2020 21:22
  Umělecké dílo i řemeslně dokonale provedené, důstojně nahradí ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Vojta Vaclav MUDr Vitany Host 2 2017 170717* 17.července 1917 Mokrosuky – † 12.září 2000 Mnichov

Dnes by se dožil 100 let další z řady slavných osobností naší země, které byly donuceny opustit rodnou zemi kvůli zločinnému komunistickému režimu. Mohly žít ve svobodě, svobodně pracovat, myslet a zmírňovat její špatnou pověst ve světě… Naše děti dnes znají nacistické zločince, komunistické neznají ani ty, kdo proti nim statečně bojovali, nebo pomáhali zachraňovat jejich zdraví. Čest a poděkování MUDr. Václavu Vojtovi.

VÍTANÝ HOST, Léto 02/2017, Na Šumavě a v Českém lese, Čtvrtletník příznivců přírody, památek a lidí

P.S.

Jeden z nejkrásnějších časopisů co znám - obsahem, formou a provedením. J.Š.17.7.2017

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.33 (6 Votes)
Share

Komentáře   

+4 #16 Svoloč 2017-07-20 23:46
Šinágl jen ukázal, jak to je ve skutečnosti s tím jeho antikomunismem. Prostě Jeden bývalý komouš mu nevoní a druhý je v pohodě. Cpe nám tady odkazy na to, jak to jde z kopce s naší justicí, díky soudcům bývalým komoušům a jedním dechem ospravedlňuje jiného bývalého komouše, který se na tom podílel. Andrej Babiš je bývalý komouš, je to estébácký donašeč, je to člověk, který rozkrádá veřejné rozpočty a Šinágl mu skáče šipky za 30 stříbrných, co mu Babiš přispívá na jeho SS. Jinými slovy je Šinágl spolupracovník komunistů. mdsu6
+5 #15 milan sirotek 2017-07-20 18:25
děkuji za vyčerpávající odpověď na moji otázku kolik a na koho TO podal guru AB :))))
-5 #14 Jan Šinagl 2017-07-20 16:03
Žijeme v postkomunistick é zemi. Pokud budeme chtít řešení jen od těch, co se žádným způsobem nezkompromitova li s komunistickým režimem, bude stávající rozkrádání a záměrně udržovaný chaos pokračovat. Kdyby zde byl dostatek takových lidí, nemohli by nečinně přihlížet hospodářské a mravní devastaci země takřka 30 let a která začala už v roce 1945 cílenou likvidací tradice, občanské společnosti a elit. Většina naší elity odešla, pokud nebyla zavražděna či umlčena v kriminálech. Dodnes nestačila vyrůst. Chcete-li dovolit jen "svatým" řešit nahromaděné problémy, schvalujete jen pokračování rozkrádání státu. Pokud jste "svatý" tak se zviditelněte činy. Jenom neustálá negace, nepřipouštění naděje a požadavek jistoty předem ještě nikdy nic nevyřešilo. Kam to vedlo ukazují naše dějiny. Psal o tom varovně už Hus, Komenský i TGM, ovšem v postkomunistick é společnosti to vítané není. Nejvíce ohrožujeme my sami sebe.
+3 #13 milan sirotek 2017-07-20 15:45
víte že se bavíme o současné politické scéně, takže výlety do historie nejsou na místě. spíš bych očekával jasnou odpověď na jasnou otázku ohledně TO.
0 #12 Jan Šinagl 2017-07-20 14:45
Milan Sirotek — 2017-07-18 16:01
pane Chlumský ukažte mi jediné slovo z textu nicku Svoloč které není pravda? nebo jste na těchto stránkách našel oslavné články na nějakého jiného komouše?...
Maršál Tuchačevskij, Ryszard Kukliński, František Kriegel...
+2 #11 Svoloč 2017-07-19 18:51
Cituji Jan Šinagl:
....Země bez tradice a funkční občanské společnosti, potřebuje silné a schopné lídry, aby se nezničila sama, dokud nebude občanská společnost funkční a neohrožující sebe sama.


Podobné řeči měl i Hitler a všichni víma jak to dopadlo. Ale co čekat od suděťáckého kolaboranta. Jediné čeho bych se rád dočkal je, až ta medvědí pomoc, kterou Šinágl bývalému komunistovi a estébáckému donašeči Andreji Babišovi poskytuja za 30 stříbrných, nakonec přijde Šináglovi draho a budete díky Adolfu Babišovi viset. :)
+4 #10 Svoloč 2017-07-19 18:48
Cituji Jan Šinagl:
...Možná se dočkáme doby, kdy Klausové, Sobotkové a jim podobní skončí ve vězení....


Spíše se dočkáme ještě větší degradace justice pod velením Babišova neschopného ministra spravedlnosti, spíše se dočkáme, že nás Babiš všechny všechny donutí jíst hlínu a okousávat kůru stromů, protože jediné co ten kriminálník dělá je, že likviduje malé podnikatele. Spíše se dočkáme, že se z ČR stane Babišova soukromá firma, která bude čerpat dotaci z veřejnýcgh rozpočtů na své vlastní kšefty
+7 #9 milan sirotek 2017-07-19 15:43
to nemá cenu pane Šinágle. za prvé nejsem anonymní, za druhé nepapouškuji, ale sbírám informace a dělám si vlastní názor. nemám na to tolik času jako vy, chodím také do práce, protože se nenechávám platit agrofertem za fanatické hájení AB. musím ale říct, že míchat do jednoho příspěvku Babiše a bibli mi přijde jako hodně silná káva. na téma TO řeknu jediné. kolik TO a na koho podal váš chlebodárce vzhledem k tomu kolik lidí veřejně označil za lumpy a zločince? hlavně na svůj oblíbený terč Kalouska? možná jsem to jen nezaznamenal. a je velký rozdíl být schopný a být všeho schopný...
-8 #8 Jan Šinagl 2017-07-19 06:12
Pane Sirotku, Vy jste podal TO na Babiše a naplnil tak svoji občanskou povinnost? Nebo nemáte důkazy a jako většina jen s prominutím papouškujete "informace" z těch médií, která jsou ovládána těmi, které ohrožuje Hnutí ANO, byť i v něm je mnoho neschopných, kteří využili "výtah" k bezpracnému blahobytu? Kritizovat umí každý, sám něco dělat a pomáhat realizovatelném u řešení jen málokdo. Zato kritiků těch, co něco pro nápravu věcí veřejných dělají je v postkomunistick ém státě viditelně stále dostatek. Kde jsou tedy jen ti "čistí", kteří mají podle Vás jako jediní právo řešit problémy? Proč mlčí už 30 let a jen přihlížejí rozkrádání? Jsou zde vůbec? Nebo umění jen mluvit, ale "skutek utek" a jdou raději do hospody? Vy jste dokonalý a bez chyb? Budeme-li trvat na řešení jen "svatými", garantujeme pokračování vlády zlodějů a podvodníků napříč všemi politickými stranami. Neznáte příběhy z Bible o lidech, kteří se"obrátili na jinou víru"? Většině lidí je to už jasné a dá to ve volbách nepochybně najevo tím více, čím více bude Babiš a Hnutí ANO napadáno. Možná se dočkáme doby, kdy Klausové, Sobotkové a jim podobní skončí ve vězení, ale jistě ne díky takovým postojům, jaké předvádíte Vy a Vám podobní, většinou, jak jinak, anonymně. Země bez tradice a funkční občanské společnosti, potřebuje silné a schopné lídry, aby se nezničila sama, dokud nebude občanská společnost funkční a neohrožující sebe sama.
+3 #7 Svoloč 2017-07-18 22:00
Mě fascinuje s jakou urputností Šinágl řeže do fosilie Vondráčkové a jejího podvodnického MM, vyčítá ji, jak se zaprodala režimu, jak se špatně zachovala k Kubišové, jak nám tady píše články o tom, jak to tu komunisti zplundrovali a já nevím co ještě, a na druhé straně se nestydí brát si od Babiše dary, za to že o něm bude příznivě psát. Prostě jenom tupec a slepec nevidí, jaký je to pokrytec, že mu nevadí brát peníze od bývalého komouše, od mafiána a podvodníka, co si koupil naSlovensku rozsudek, že vědomě nespolupracoval s STB. Bere peníze od podvodníka co zneužil dotace EU pro tu svou Čapí odpornost. Šinágl je stejně prodejná děvka jako Vondráčková. Nevidím v tom žádný rozdíl.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)