Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 13.08.2020 16:59
  Včera v Událostech komentářích na ČT 24 od 22:00 hod. si ...

  Read more...

   
 • 13.08.2020 16:43
  Předseda senátu, který si notoval s místopředsedou Filipem ...

  Read more...

   
 • 13.08.2020 16:29
  Life is full of happiness and some times need some people to ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 14:20
  Zato až půjdou lesby a gayové budou "svobody" plná média i ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 09:34
  Podkarpatská Rus je hříčkou totalitních států, kterým jsme ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 07:27
  Koho to může zajímat Je mi velkým potěšením napsat tento dopis ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Bývalý čínský vůdce Mao Ce-tung (1893 – 1976) při prosazování komunistických ideálů věznil a zabíjel jak nábožensky činné osoby, tak zástupce inteligence. Sám chtěl být vnímán jako polobůh a filosof, jehož slovům je třeba věřit. Mnozí Číňané přitom vůbec netušili, že následují tyrana, který zneužívá nezletilé dívky a ani se nemyje.

Mao Ce-tung si připadal chytřejší než všichni lékaři dohromady, a tak na jejich rady nikdy nedal. Kontakt s vodou dovolil jen příležitostně, když si šel zaplavat, zatímco doma se namísto sprchy či koupele jen otíral ručníkem. Vzdálená mu byla i péče o zuby: nikdy si je nečistil, ústní dutinu poránu vyplachoval čajem. Ostatní komunističtí vůdci se ho štítili a při oficiálních návštěvách mu vyhrazovali taková místa, aby od se od něj drželi co nejdále, a necítili Maův výrazný odér. 

Kvůli nedostatku hygieny byl Mao Ce-tung často zavšivený a trápily ho kožní problémy. V roce 1963 málem zemřel na otravu krve, když mu praskl vřed na hrudi, se kterým nezašel včas k lékaři. S přibývajícím věkem se jeho zdravotní problémy stupňovaly. Diktátor trpěl bronchitidou, chronickou zácpou a řadou pohlavních chorob.

Jak později prozradil jeho lékař Li Zhisui, Mao Ce-tung žil velmi nevázaným sexuálním životem a za zády své manželky si užíval s množstvím žen a dívek, z nichž některým bylo pouhých 14 let. "Říkal jsem mu, že to není správné, a že střídání partnerek ohrožuje jeho zdraví, ale neposlechl. Mimomanželský sex pro něj znamenal uvolnění stresu. Navíc věřil, že díky styku s mladými dívkami omládne. Chtěl se dožít roku 2000," vysvětlil Li Zhisui ve vzpomínkové knize.

Mao Ce-tung ale neomládl. Zdraví se mu podlamovalo a od svých 62 let byl zcela impotentní. Přesto se pořád nechával obklopovat krásnými dívkami, aby si udržel image.

Dva roky před smrtí mu lékaři diagnostikovali amyotrofickou laterální sklerózu, která se projevuje úbytkem mozkových buněk ovládajících svaly. Diktátor pozvolna ztrácel možnost pohybu a mluvil jen s obtížemi. Později už mohl dýchat jen vleže na boku. Z utrpení ho v září roku 1976 vysvobodil infarkt, který Mao Ce-tung už nepřežil.

https://www.dotyk.cz/magazin/mao-ce-tung-hygiena-zdravi-30000226.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

P.S.

Mao Ce-tung je dodnes na čínských bankovkách. J.Š.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)