Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 23.04.2018 18:37
  Neúčast milovaného našeho presidenta na pohřbu kardinála a ...

  Read more...

   
 • 23.04.2018 18:07
  I já právě hledám, kdy mne kardinál Josef Beran biřmoval.

  Read more...

   
 • 23.04.2018 08:22
  Heslo pana Macrona je velmi výstižné, protože alespo%n v Česku ...

  Read more...

   
 • 22.04.2018 17:52
  Za tímto účelom sme zriadili komisiu: Komise položila otázku ...

  Read more...

   
 • 22.04.2018 14:08
  Nešlo by o chybu prezidenta, že se neúčastnil mše svaté v ...

  Read more...

   
 • 22.04.2018 11:28
  Vážený pane Musile, vždy si budu vážit a podporovat věříci ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

KSZ Praha zamítlo moji stížnost k postupu OSZ Beroun? Hloupost, neschopnost, nebo poslušnost…?!

Žalobu podal JUDr. Josef Šebek z OSZ Beroun, dne 30.1.2013 - Jan Šinágl obviněn ze schvalování a podpory genocidia – Helena Vondráčková, Martin Michal, Bohuslav Hubálek, všichni komunisté bývalí i dnešní, se radují, svoboda a demokracie opět pláče…

GND_obzaloba_OS_Beroun_Sebek_300113

CORPUS DELICTI...?!

Jinak jednání ve věci mé žaloby na Českou republiku na částku 500.000,-Kč u OS Beroun ze dne 30.ledna, bylo odloženo na 27.března z důvodů nevyjádření se KB, zda jsem byl či jsem na seznamu dlužníků. Čeká mne tedy už „IV. kolo“ jako následek neuvěřitelně ostudného chování soudkyně KS Hradec Králové JUDr. Věry Adámkové a následného selhání státních institucí. RB potvrdila, že na seznamu dlužníků nejsem. KB s tím má opakovaně problém, proč asi…?!

Z mé korespondence jako příspěvek k „nezávislosti“ některých soudů, policie, resp. soudců a policistů České republiky:

Kauza Lumíra Šimečka:

Budu popisovat situaci tak, jak jsem ji dnes celé dopoledne prožíval u MS v Brně, Polní 39, od 8:30 hod, 4 p/č. 41. Při hlavním líčení jsem se od STÁTNÍ ZÁSTUPKYNĚ dozvěděl: Obviněný Lumír Šimeček napadl dne 20.11.2012, kolem 8:00 hod. souseda Buriana, venčícího psa, kabelem s kovovou náplní a ohrozil jeho zdraví pepřovým sprejem, ale náhodou nemá žádné zdravotní potíže. Podle Lumíra Šimečka, je Burian bývalý učitel policistů, konfident a udavač. Po příjezdu Městské i PČR se kterými Burian pokecal, přijela rychlá sanitka, odvezla Buriana a podle trestního spisu mu ošetřující lékař předepsal kapky do očí. Poškozený Burian při výpovědi prohlásil, že za utrpěnou újmu požaduje 100.000,-Kč.

Lumír Šimeček vypovídal takto: protože mu někdo poškozuje osobní auto před jeho domem, tak se pro ochranu před eventuelními škůdci vybavil dvojlinkou a sprejem. Protože uviděl Buriana jak se rozhlíží kolem sebe a začal nožem prořezávat gabrioletovou střechu jeho Fiata, Lumír Šimeček mu vyrazil nůž, který je jako důkaz a po sepsání vysvětlení ho PČR předali. Burian je fikaný a nehlásí se o něj. Protože PČR má Lumírovi Šimečkovi  záznamy,  že byl ji odsouzený v minulosti, požádali asi samosoudce Pešku, aby ho dal do vazby, což učinil. Za nějaký den dočasně Pešky zbavili taláru. Ještě si Lumír Šimeček senátu stěžoval, že v den volby prezidenta ho dva bachaři ve věznici zbili. Na to mu předseda senátu odpověděl, že na to nemá pravomoc, to ať si vyřídí u náčelníka věznice. Další hlavní líčení se bude konat 28.2.2013 v 8:30 hod. Chtěl bych Lumíra Šimečka navštívit, to je jen na pozvánku, alespoň  dřív to tak bylo. S jeho obhájkyní, která je „ex offo“, se nedá mluvit, ani nenavrhla zrušení vazby.

Vítězslav Nováček

30.1.2013


Články k tématu Lumír Šimeček a Vladimír Hučín:

Dvě mouchy jednou ranou.

Šimeček půjde kvůli Hučínovi před komisi


Jan Šinágl, 1.2.2013

* * *

Vážený pane Šinágle, seděla jsem ve volební komisi v Praze 10 a měla jsem ohromnou radost, protože při sčítání hlasů dostal pan kníže 350 hlasů a alkoholik jen 150. Když jsem však dojela domů, už v TV hlásili výsledky a to bylo poprvé v mém životě, kdy mi kvůli politice vyhrkly slzy zoufalství nad tím, jak tento národ volil. Ó lide český, máš co jsi chtěl. Brečela jsem jako stará "blažková" a nespala celou noc. V neděli jsem listovala historií českého národa a uvědomila jsem si, že ani Mojžíš po putování pouští 40 let se nedočkal země zaslíbené, tak proč by se to mělo povést mé maličkosti? Jsem narozena 1950 a zřejmě se můj život "rudochů" už nezbaví. O to více Vás prosím, nevzdávejte svoji činnost, i když si to nezasloužíme. Kvůli novým generacím, ať neprožívají tento hnůj, na který se musím dívat celý život a v něm také žít. Předem Vám moc za vše děkuji.

S úctou

M.T. 31.1.2013

* * *


RESPEKT o Janu Šináglovi: Zlehčil naše utrpení

Respekt ke kause Šinágl

 

HK_Wonka_MFD_310113

 

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Comments are now closed for this entry