Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Tento kritický pořad není v iVysílání ČT z důvodů ochrany autorských práv, přitom byl vyroben ČT?! Zaslal jsem gen. řed. ČT Petru Dvořákovi ZOI dne 30.9.2017. Vedoucí úseku mediálního práva JUDr. Markéta Havlová mi odpověděla dne 17.10.2017.

Všechny kritické pořady NA DORAZ zmizely z iVysílání veřejnoprávní ČT, pokud tam vůbec kdy byly? Zadáte-li si na Google NA DORAZ, objeví se: „Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný. Video není k dispozici.“ Stejně tak dopadnete se skvělým pořadem NA HRANĚ. Na jehož posledním vysílání v Malostranské besedě jsem byl. Skvělý realizační tým byl nešťastný, že musí s tímto oblíbeným pořadem, vysílaném v přímém přenosu, končit. ČT se vymlouvá na autorská práva, která přitom vlastní! Proto neuvádí kdo je jejich vlastníkem. Pořad jsem dal na svůj YouTube kanál a byl bych rád, kdyby mne ČT zažalovala. Neudělá to, stejně jako tomu bylo s dokumentem „Odvrácená strana světa“ o zločinech ruské armády v Čečensku. Ředitel Člověka v tísni Šimon Pánek mi zveřejnění zpětně povolil. Veřejnoprávní ČT to zřejmě zakázal, stejně jako ruské velvyslanectví v Praze, které si po premiéře okamžitě stěžovalo… 

 

Jan Šinágl, 29.10.2017

* * *

Publikováno 23. 1. 2017

Po neuvěřitelném průběhu zasedání Rady ČT dne 18.1.2017, kdy radní odmítli vystoupení veřejnosti, ačkoliv byly přítomny jen dvě osoby a pouze jedna chtěla sdělit svůj názor, jsme natočili toto video v restauraci „Rohlík“ na Kavčích horách. Věřím, že zaujme televizní koncesionáře i ostatní veřejnost. Ke skutečné veřejnoprávní službě občanům a jejich zemi má ČT ještě hodně daleko. Stačí porovnat kvalitu a úroveň jejich pořadů se západními veřejnoprávními televizemi. Svoji informačně-osvětově-vzdělávací roli ČT zdaleka neplní, pokud vůbec - i díky nefunkčnosti Rady ČT. Ta se tváří nezávisle, chová závisle a vykonává fakticky vůli zájmových skupin napojených na politiky a jejich strany. To je třeba změnit. Toto video má k tomu napomoci. Dnes by se Pavel Wonka dožil 64 let...

 

* * *

Pane Šinágle,

posílávám CD z let minulých, nicméně je to aktuální pořád protože:

1) Při rozdělení státu odešlo několik set důstojníků (Slováků) do Slovenské armády. Všichni dostali byty na Slovensku. Čeští důstojníci na Slovensku museli odejít do zálohy, taktéž i policisté. Byty v převážné části začali pronajímat (viz CD např. gen. Maďovič, gen. Sobol a další).

2) Při privatizaci si je někdo odkoupil (cizí státní příslušník) a nadále je pronajímá. Byl prodej těchto bytů cizincům legální? Co čeští občané? A co ti, co měli v době rozdělení několik bytů? (Může cizí státní příslušník  kupovat byty armády lacino?)

* * *

Tank při převozu na podvalníku spadl na silnici

Vrchol nekázně a nepřipravenosti AČR na provádění takovýchto přesunů i když je k tomu předurčena už tím, že na celkem 30 tanků (tankový prapor jediný v Česku) a to v Přáslavicích u Olomouce a odkud je musí přesunovat dle potřeby v Česku. Jak asi nacvičuje podvalníková rota? Provádí se tzv. INSTRUKČNÍ METODICKÁ ZAMĚSTNÁNÍ, kde obsluhy tanků i podvalníků si to musí, prakticky každý, vyzkoušet. Jsou o tom vedeny písemné záznamy – o zvládnutí nakládky a upevnění (způsob) vozidel určených k různým druhům přepravy (vagónování za dozoru vojenských  přepravních orgánů i orgánů ČD, podvalníky za dozoru voj. dopravní policie a dopravní PČR, přeprava vlečením zásadně vlečení na tyči).

Dále je takto cvičena obsluha autojeřábů i vyprošťovacích tanků. Kdo je na takovém zaměstnání nepřítomen, je v knize účasti na metodické přípravě (zaměstnání), dodatečně doškolen. Obsluhy těchto zařízení mají v osobní dokumentaci zapsán zápis o odborném školení a přípravě provádět takové úkony. Př. osádka tanku, nebo obrněného transportéru, která se zúčastní jízdy tanku pod vodou, nebo transportéru (plavání) přes vodu, musí mít taktéž podobné proškolení a přípravu.

Nebezpečnost vyložení tanku na ulici je veliká a je nutné toto brát jako „mimořádnou událost“ a prověřit:

- Byla-li osádka tanku proškolena, kdo odpovídal za naložení a upevnění. Kdo toto kontroloval?

- Byla-li osádka tahače vyškolena pro nakládání tanků, měla-li vůbec předepsané upevňovací řetězy se šponováky, jaké měli prostředky na zaklínování pásů. Byla provedena kontrola upevnění a kým atd.?

Srážka 7 ks transportérů a jejich poškození včetně zranění 14 vojáků bylo řešeno jak? Instrukce k přesunu vydal kdo? Velitelem transportérů bylo nařízeno udržovat rozestupy při přesunu – jaké, kolik?

Nekázeň, nepřipravenost, nesecvičenost. Armáda je sama sobě nebezpečná. Kdo hradí takovéto škody? Co na to všechno říká Inspekce MO ???

 

Pplk. Josef Musil, říjen 2017

* * *

Vojáci zodpovědní za nehodu pandurů u Tábora dostali dvoutisícovou pokutu

Srážka 7 transportérů armády ČR

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentáře   

-1 #1 K. Mrzílek 2017-10-29 18:05
Co dodat. Důstojníci jsou Ceši a chovají se podle toho jak jsou naše zákony v tomto případě děravé a špatně napsané. Že si to dovolí? Česká povaha se projeví i pod nárameníky. Kde je přísnost, kontrola dodržování pravidel?

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)