Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 14.06.2018 00:11
  Tak hlavně, že považujete za nutné psát si do nicku v ...

  Read more...

   
 • 13.06.2018 00:09
  Jendo, máš to dobrý! Vždy se poučím a najdu něco nového.

  Read more...

   
 • 11.06.2018 17:14
  lokaj šinágl cpe práskače babyše všude - to je na ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 17:11
  Pane Šinágl, jako zámečník asi nejste schopen pochopit ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 13:04
  Kde jsou všichni ti demokraté? Proč se tu tak masivně, bez ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 12:48
  Chováš se jako spící agent, ktetý dostal po 30 letech příkaz ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Michal Martin cerny2. strana úředního záznamu o podání vysvětlení - Jan ŠINÁGL ze dne 26. října 2017 (vpravo LN, 1.11.2017)LN Troska Forman 011117

Danému poučení jsem rozuměl, nežádám bližší vysvětlení, k věci uvádím následující:

Chtěl bych podat oznámení na podezření z trestného činu pomluvy, kterého se dle mého názoru dopustil pan Martin Michal, nar. 01.04.1959, jednáním, viz. písemné oznámení, jež přikládám v příloze.

K tomu bych doplnil: Připomínám, že jsem do státního rozpočtu částkou 2x100.000,-Kč nepřispěl, což pan Martin Michal musí velmi dobře vědět. Především on je příčinou, proč jsem se ocitl v exekuci, která nemá žádnou oporu v Ústavě ČR a LZPS a kdy mé odvolání ve věci exekuce bude řešit KS Praha dne 02.11.2017 v neveřejném jednání. Čili pan Martin Michal vědomě lhal o druhé osobě a vytváří u statisíců návštěvníků webových stránek Parlamentních listů dojem, že jsem dlužník a to po dobu už pěti měsíců, kdy je článek k přečtení na webu Parlamentních listů (zveřejněno 26.05.2017). Což účinnost pomluvy jen zvyšuje.

Dále v článku uvádí, že jsem "ne zrovna psychicky normální aktivista". K tomu bych dodal, že toto hodnocení by měl provést odborník psycholog a ne člověk, který má podle médií titul JUDr., průkaz pilota dopravních letadel, kurz letecké angličtiny, ale ještě jsem nikde nečetl, že by byl i psychologem, či psychiatrem. Považuji za závažné, že toto bylo otištěno v Parlamentních listech, které mají měsíční návštěvnost cca 750.000 čtenářů. Tato pomluva zazněla z úst veřejně známé osoby a tudíž s nemalým potenciálem u neinformovaných čtenářů vzbudit dojem, že jsem dlužník a duševně nemocný člověk.

Pokud jsem dotázán, zda zveřejnění předmětného článku mělo nějaký vliv na můj osobní či pracovní život uvádím: Samozřejmě, pokud tak veřejně známá osoba tak masově šíří lži a pomluvy na jednom z nejsledovanějších webových portálů, nemůže to zůstat bez následků na moji dosavadní dobrou pověst. Samozřejmě je možnost zjistit u Parlamentních listů, jakou čtenost, nebo návštěvnost článek do dnešního dne má. Vzhledem k tomu, že se minulostí Martina Michala i současností zabývám už roky, od soudů Marty Kubišové s Helenou Vondráčkovou, je předpoklad, že při vyhledávání Googlem se čtenost tohoto článku ještě zvyšuje. Čili dehonestace mé osoby je opět umocněna.

V komentářích na mém webu jsem zaznamenal negativní reakce v souvislosti s tímto článkem. Komentáře pošlu policejnímu orgánu.

To je vše, co mohu k celé věci uvést. S takto sepsaným záznamem souhlasím, nežádám změn ani doplnění a jako správný jej po přečtení podepisuji.

Podání vysvětlení ukončeno dne 26.10.2017 v 12:33 hod.

* * *

Aktivista Jan Šinágl je podruhé v exekuci za šíření lží o Heleně Vondráčkové a jejím manželovi

26. 5. 2017 15:36

Soudní exekutor Mgr. Jan Beneš vydal druhý exekuční příkaz k provedení exekuce ve výši 100 000 Kč v případu šíření lží o paní Heleně Vondráčkové a jejím manželovi Martinu Michalovi. Pořádkovou pokutu musí zaplatit aktivista Jan Šinágl.

Ten totiž nadále porušoval povinnost, aby nešířil lživá tvrzení či spekulace o paní Heleně Vondráčkové, Martinu Michalovi a jejich nejbližších spolupracovnících. Proto soudní exekutor přistoupil k dalšímu razantnímu kroku. Exekuční příkaz vydal Mgr. Jan Beneš z Exekutorského úřadu Praha-západ v pátek 19. května 2017.

„Máme s Helenkou radost, že jsme mohli do státního rozpočtu přispět částkou  2x 100.000,- Kč. A ještě milejší na tom je, že to nebylo z našich peněz, ale z účtu jednoho, dle našeho názoru, ne zrovna psychicky normálního aktivisty,“ prohlásil Martin Michal.

Aktivista Jan Šinágl lživé výroky o Heleně Vondráčkové a jejím týmu v poslední době rozesílal do médií a zveřejňoval je také na internetu. Případem se i nadále zabývají právní zástupci zpěvačky a jejího manžela a také Policie ČR, která do teď jeho trestnou činnost neřešila.

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/tiskovezpravy/Aktivista-Jan-Sinagl-je-podruhe-v-exekuci-za-sireni-lzi-o-Helene-Vondrackove-a-jejim-manzelovi-489517

* * *

Této veřejné lži Martina Michala si musí být vědoma i čerstvě prezidentem republiky Milošem Zemanem oceněná Michalova manželka zpěvačka Helena Vondráčková. I Parlamentní listy (PL) se dopouštějí pomluvy mé osoby, protože mi dosud žádná trestná činnost soudem prokázána nebyla - tedy nerespektují presumpci neviny. TO bude v tomto smyslu doplněno i pro podezření, že PL aktivně pomáhají k šíření pomluv o mé osobě. Oceňuji sice, že PL můj Otevřený dopis (OD) Martinu Michalovi zveřejnily, ale už neoceňuji, že tento naprosto standardní OT po právní výzvě okamžitě stáhly, aby po cca jednom měsíci zveřejnily článek výše, kde podporují pomluvy mé osoby. Text OD jsem byl nucen v důsledku nařízené exekuce zneveřejnit, aby nenásledovala další. I nezákonné rozhodnutí soudu je třeba ze zákona respektovat, bohužel. Jsem postihován a šikanován za něco o čem média píší roky ve formě a obsahu, který bych si nikdy nedovolil. Jde o boj o svobodu slova a informací, zaručené Ústavou ČR a LZPS a které jsou ve věci odepírány pouze mně.

 

Jan Šinágl, 30.10.2017

* * *

Martin Michal s Helenou Vondráčkovou prohráli přesvědčivě další soud

* * *

Zpěvačka Vondráčková poslala kriminálku na aktivistu Šinágla

… To jeho tvrzení ale odmítá. "Je to jeho klasický argument ve chvíli, když se mu něco nelíbí. Jeho stížnostmi se tady zabývají doslova všichni státní zástupci," vysvětlila serveru Hana Koubíková z berounského okresního zastupitelství. Šinágl je tam známý tím, že stížnostmi a oznámeními "zásobuje" žalobce pravidelně.… To ale Michal razantně odmítá. "On vede stránky, kde každého uráží a pomlouvá. To, co on předvádí, do slušné společnosti nepatří. Já jsem na takové věci hodně citlivý - celá moje rodina zahynula v Osvětimi," vzkázal Šináglovi. …

P.S.

Paní Koubíková by měla své tvrzení doložit. Neučiní tak, protože by se sama usvědčila ze lži. Ostatně občan si může podávat stížností a oznámení kolik chce a SZ by mělo být naopak vděčno za podněty, které od občanů obdrží ať už jsou odůvodněné, nebo ne. Má jsou vždy odůvodněná, ale vůle je řešit není. Trestní stíhání na základě nesmyslné obžaloby státního zástupce JUDr. Josefa Šebka z Berouna bylo zastaveno. Žaloba „Helena Vondráčková a spol.“ z roku 2011 na Jana Šinágla s požadavkem odškodnění ve výši 3.650.000,-Kč bude pokračovat u VS Praha dne 28.11.2017 od 13:00 hod. (jednatelka Michaela Kocourková vůbec o podání žaloby nevěděla, přesto Mgr. Jana Gavlasová jednala v plné moci?!) Jednání ve věci v podstatě totožné žaloby Agentury MM s požadavkem 2.300.000,-Kč z roku 2016 nebylo ještě OS Beroun nařízeno.

Soud chyboval, když zatrhl aktivistovi spekulovat o soukromí Vondráčkové – KS Praha chyboval, kdy rozhodl v rozporu s Ústavou ČR a ZLPS. OS Beroun chyboval potvrzením exekuce s výsledkem cca 500.000,-Kč, zastavením domu, pozemku, bankovních kont, kdy nikomu nic nedlužím. O mém odvolání rozhodne KS Praha v jednání dne 2.11.2017 – bylo z veřejného změněno na veřejné. Nemohu se tak veřejně bránit a obhajovat?  

Pan Martin Michal také veřejně tvrdil, že jeho maminka je židovka a zahynula v Osvětimi (narodil se 1.4.1959), asi má v sobě „apríl“ už od narození… J.Š. 

* * *

Aktualizováno 6.11.2017

Stížnost na vedoucí správy OSZ Beroun pro pomluvu

  

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share
Přidat komentář