Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

po čvc 13 @08:30 -
OS Praha 6: kauza JUDr. Zdenka Altnera

Nejnovější komentáře

 • 05.07.2020 20:18
  V každém národě se najde několik neohrožených jedinců. O smrti ...

  Read more...

   
 • 04.07.2020 12:39
  Komunisté jsou nepotrestaní od Aše po Peking. KOMUNISTICKÉ ...

  Read more...

   
 • 03.07.2020 12:06
  Poslední odstavec pana bývalého velvyslance jsou velmi úderná ...

  Read more...

   
 • 01.07.2020 00:21
  PČR je na 87 místě na světě ve věci důvěryhodnosti, hned ...

  Read more...

   
 • 01.07.2020 00:05
  Předseda ODS Fiala si loni vydělal jako politolog na universitě ...

  Read more...

   
 • 30.06.2020 21:28
  Myslím, že více jak o komunisty jde více o levicové poslance ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

LN Gomanold 300718Nepotřebujeme „politické kecaly o všem a ničem“, ale skutečné řešitele nahromaděných problémů a tvořivé lidi do čela země, schopné pracovat v týmu a sloužit zemi. Jinak ztratíme i tolik ceněnou a vše upozaďující pohodu rychleji než tušíme.

Pan Petr Mrázek to napsal a vystihl přesně (LN 30.7.2018) jako reakci na článek H-systemu vládne Gomanold (LN 28.7.2018). V podobném duchu píši už roky. O první elitu jsem přišli po roce 1948, o druhou v roce 1968 a o třetí přicházíme postupně od roku 1989. Ti nejlepší neodcházejí jen kvůli penězům, ale i proto, že v korupcí a klientelismem prorostlé zemi nemohou prostě slušně a normálně žít a dýchat i když netrpí nedostatkem peněz. Zemi ovládla neschopnost, lenost, nezodpovědnost a vše prorůstající korupce různých forem. Mravní krize už je neúnosná. Máme celkem dobré zákony a potřebné instituce, ale nejsou k ničemu, pokud je ve většině vedou a reprezentují populisté, všehoschopní kariéristé, pro něž je hlavním cílem se během „funkcionaření“ co nejvíce obohatit, nic nevytvořit, nikoho nepopudit a nepřevzít za nic osobní odpovědnost. Řítíme se do zkázy nejen ekonomické, mravní, ale i ekologické. Budeme nutně platit za neschopnost a nezodpovědnost minulých generací. Příroda nám dává jasně najevo změnou klimatu kdo je zde pánem a kdo jen dočasným hostem. Takřka živočišný konzum všeho, ztráta mravních hodnot a snahy je pěstovat a udržovat povede ke katastrofě, neujmou-li se věcí veřejných ti nejschopnější – a nejenom u nás. Umět jen kritizovat druhé a sám nic nedělat je cestou do pekla. Vyspělost národa se měří hodnotou toho, co předá budoucím generacím. Dokážeme předat našim následovníkům skutečné hodnoty, nebo jen chaos a zemi zničenou bezbřehým konzumem takřka všeho?    

„…Situace současné české společnosti: nikdo tu nemá žádný opravdový problém, ale každému něco vadí. ´Chatu na prodej´ lze chápat jako místy poměrně trefnou reflexi stavu české společnosti, která je z velké části rozhádaná také kvůli pouhým pseudoproblémům a nemá ujasněný vztah ke své minulosti, k budoucnosti ani k sousedům.“ (LN "Typizovaná česká chata", 31.7.2018)    

 

Jan Šinágl, 31.7.2018

* * *

Dva úředníci MF čelí podezření, že riskantní operací připravili stát o stamiliony korun

Policie odložila trestní oznámení, které podalo ministerstvo financí na ztrátové transakce při správě státního dluhu. Dva ministerští úředníci údajně připravili stát o stamiliony korun. Policie je sice podezřívá, že porušili zákon, ale věc už je promlčená. U ostatních transakcí podle ní nešlo o trestné činy. Odložení trestního oznámení zatím není pravomocné. Ministerstvo financí proti takovému závěru podalo stížnost.

Jednou ze ztrátových transakcí byla smlouva s Deutsche bank. Šlo o riskantní operaci, která měla státu snížit úroky ze státních dluhopisů. Ve skutečnosti ale banka v den podpisu smlouvy vydělala téměř miliardu korun a stát si v této výši připsal ztrátu. Žalobce chce o stížnosti MF rozhodnout v příštích týdnech. Ministerstvo do té doby věc odmítá komentovat. Reakci odmítli i úředníci a banka. ČRo, 30.7.2018

P.S.

Jako jsou nepromlčitelné válečné zločiny, měly by být nepromlčitelné i tyto zločiny za které musí nést někdo odpovědnost. K vyšetřování by měly patřit i majetkové poměry obou úředníků a zda odpovídají jejich zákonným příjmům?! J.Š.    

* * *

H-System nemilosrdně odkrývá mravní a právní prohnilost a rozklad naší společnosti

JUDr. Hana Marvanová, aneb jak vyhrát soud, který v demokratické zemi není možné vyhrát

MS Praha 19.7.2018: Syn Martina Michala 8 let, jeho tchán 10 let – krácení daně a praní špinavých peněz. Média mlčí…

Otřesná výpověď Mgr. Miroslava Stiebala o jeho bývalém obchodním partnerovi ve firmě Air Central „JUDr.“ Martinu Michalovi…

Babiš největším "nepřítelem" státu stejně jako byl Baťa pro komunisty

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)