Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

út říj 16 @08:00 -
MS Praha - Slezská: Žaloba členů KPV na vedení KPV ČR
út říj 16 @18:00 -
Praha: katedrála sv. Víta: Jan Pavel II.
čt říj 25 @17:30 - 07:30PM
Praha Americké centrum: O přímé demokracii

Nejnovější komentáře

 • 14.10.2018 15:44
  Poslední komentář na těchto webových stránkách je ze dne ...

  Read more...

   
 • 13.09.2018 23:18
  Situace v Diplomatickém servisu byla zhodnocena komplexním ...

  Read more...

   
 • 24.08.2018 12:01
  Tento případ boje politických stran proti nepohodlnému vysokému ...

  Read more...

   
 • 24.08.2018 11:58
  Ke článku KDYŽ SE V PRAZE NĚKDO PŘÍLIŠ DOTKNE REŽIMU BENEŠ ...

  Read more...

   
 • 18.08.2018 07:31
  Pane Mikolášku, bohužel odkaz není funkční? Prosím o zaslání ...

  Read more...

   
 • 18.08.2018 07:16
  Vážený pane Pánku, první zpráva, potomci JAB o tom moc neví.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

LN Babisovi a Soderovi 260718Premiér Babiš je napadán a zpochybňován kdekým. Občan si klade nutně otázku, co je to za zemi, která se zmůže jen na takřka totalitní „hon na jednoho“ a žádné řešení situace? Může tento jediný člověk skutečně za vše aBartos Ivan všichni ostatní jsou dokonalí a bezchybní? Kdyby byli, tak by situaci řešili, protože nejsou, zmohou se jen na napadání toho, kdo neudržitelnou situaci v zemi chce konečně po 30 letech začít řešit.

Proto je legitimní i opačná otázka – vyčnívá svými schopnostmi nad druhé natolik, že paradoxně odhaluje neschopnost druhých a kterým ohrožuje dosavadní bezpracný blahobyt na úkor poctivých občanů? Kolik znáte miliardářů tak „prolustrovaných“ jako Babiš? Kolik jich pracuje tak jako on a odvádí skutečnou práci s výsledky? Stále více lidí chápe, že potřebujeme lidi jeho typu, či Bati, pro které nikdy nebyl cíl peníze a majetek. Byl to jen či je výsledek jejich píle a pracovitosti. Žili skromně, majetek sloužil jim, byli proto schopni i dávat. Tzv. „rychlozbohatlíci“ slouží jen majetku a penězům jako jejich otroci. Jsou to „bohatí chudáci“, kteří si myslí, že za peníze lze koupit vše. Potřebujeme ty první! Ti druzí nás jen vrátí do minulosti, morální a následné materiální bídy.

PF Setina 021116To těžko chápe „totalitní člověk“, který nepoznal skutečnou cenu práce a vidí v ní jen peníze a majetek. Dnes opět na první straně ČTK článek s podprahovým textem Agrofert loni získal víc dotací než odvedl na dani z příjmu. Buď byl porušen zákon, nebo ne. Chceme snad trestat za využívání platných zákonů? Tak se chovají tisíce firem, malé berou méně, větší více, princip je pro všechny stejný. Piráti se už učí rychle a přidávají se článkem Agrofert by měl vrátit dotace, protože ho ovládá Babiš. Připomínají tak svým jednáním komunisty, ale kde se mají učit demokracii, když tu skutečnou neměli možnost poznat? „Zkomunizovatěli“ se nám a „zpanštěli“ v postkomunistkám parlamentu rychleji než kdo očekával. Pokoru, úctu a uznání práce druhých od nich nečekejme – na to jsou příliš mladí, nezkušení, nepochybující a mladistvě sebevědomí.

S bezcharakterní JUDr. Hanou Marvanovou se Piráti paktují bez výčitek. Hnutí STAN ji navrhlo pro podzimní volby v Praze jako „jedničku“…

O jejich vyspělosti svědčí často i oblečení a vnější úprava. Je to samozřejmě jejich právo, ale pokud jsou veřejnosti prezentovány takovéto „vzory“, nedivme se, že se do ND chodí v „riflích a keckách“. Úpadek dobrých mravů je vždy počátkem mravního rozkladu společnosti. Umí si někdo představit předsedu Pirátů s manželkou (či družkou?) po boku bavorského premiéra? Mimochodem Ivan Bartoš prohlásil, že se chystal založit rodinu pouze po zvolení europoslancem?! Pro něho je zřejmě založení rodiny pouze otázkou peněz. Jak by se ulevilo statisícům rodinám, kdyby pobíraly jen poslanecký plat se všemi výhodami. Pro někoho platí morální, pro jiného zřejmě jen materiální hodnoty…

Mimochodem kolik premiérů nás reprezentovalo na Západě tak jako premiér Babiš s manželkou? Nemluvím samozřejmě o „masových“ konferencích se štáby, ale osobní prezentací. Posledním byl prezident Václav Havel…

Jsou hodnoty, ke kterým se dospěje jen věkem. Pravda ne každý má tu schopnost, ale právě takoví by měli postupně převážit v Parlamentu, má-li naše země prosperovat a ne pouze ti, kteří místo službě zemi slouží především sobě.

Stále je mezi námi dost těch, kteří uvěří lživým slibům o bezpracných „světlích zítřcích“. Naštěstí jich ubývá a premiérovu práci oceňuje stále více lidí, paradoxně i proto, jak na něho neustává mediální hon. Zná systém, nedá se koupit, proto je na něho roky útočeno způsobem, který už má blíže k trapné komedii, bohužel na účet občanů.

Věřme, že příští volby budou hlasem zdravého rozumu a ne hlasem zkorumpovaných médií a manipulací s voliči.   

   

Jan Šinágl, 26.7.2018

* * *

MS Praha 19.7.2018: Syn Martina Michala 8 let, jeho tchán 10 let – krácení daně a praní špinavých peněz. Média mlčí…

FAZ 14.7.2018: Svatý car

Ako chcel Baťa posunúť Československo na špičku

Neskutečně úspěšný Čech člověk

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.67 (12 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)