Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 18.06.2019 07:36
  Sudetští Němci už dávno nehajluji. Komunisté nevěří a nenávidí.

  Read more...

   
 • 18.06.2019 07:33
  Zatvrzelost, umanutost, strach, obava, autokritika, nikoho ...

  Read more...

   
 • 17.06.2019 08:29
  Tibet je zásobárnou vody pro Čínu, která má obavu, aby ji ...

  Read more...

   
 • 17.06.2019 08:23
  Cena vody bude raketově stoupat, pokud s ní hospodaříme ...

  Read more...

   
 • 16.06.2019 21:42
  Asi by bylo lépe napsat. "Paní Věro pochopte nás". Ty hlasy ...

  Read more...

   
 • 14.06.2019 10:57
  Některé východní národy zatloukají, zatloukají a zapírají ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Panel 11Výstava SRPEN 68 po premiéře v Čáslavi (18.6.2018) a v budově MO “Na Valech“ (27.6.2018), byla deponována v bytě pplk. Petra Mrázka v Praze, předsedy Vojenského spolku rehabilitovaných (VSR). Dne 19.7.2018 mi odpověděl rektor UK prof. Tomáš ZímaKU Zima Sinagl Srpen 68 190718 na moji žádost umístit tuto výstavu v prostorách UK. Obratem jsem informoval VSR, aby tuto nabídku využili a instalovali výstavu SRPEN 68 nejpozději na den výročí okupace 21.srpna. Byla instalována až 25.9.2018 bez vernisáže, v utajení, ani plakát na výstavu v Celené 20 neupozorňuje…? Dne 2.10.2018 jsem výstavu navštívil. Z 13.panelů chybí pouze jeden, ten nejdůležitější, který informuje o Akci „NORBERT“, dodnes široké veřejnosti utajované. Natočil jsem dvě krátká videa. Na konci prvního se nečekaně objevil kardinál Dominik Duka, kdy jsem po krátkém setkání s panem kardinálem ještě natočil dovětek. Na můj telefonický dotaz odpověděl plk. Mrázek, že panel č.11 tam byl, že ho někdo zcizil či odstranil, ale fotografie z instalace výstavy nemají, ani na webových stránkách VSR jsem žádnou informaci o této výstavě nenalezl? Prý to budou řešit…? Dnes jsou kamery všude, navíc jsou panely vedle vrátných, takže najít pachatele jistě nebude problém, pokud bude podán podnět plk. Mrázkem, kdy byl zcizen majetek VSR, resp. UK, nebo případně oběma. Věřme, že představa, že už lze beztrestně krást i na akademické půdě zůstane jen představou. 

 

* * *

Čáslav 18.6.2018: Vernisáž výstavy k 50.výročí největšího zločinu v naší zemi - ignorovala média, politici, veřejnost nevěděla…?! ...

Praha 27.6.2018: MO „Na Valech" - natáčení zasedání VSR a výstavy k 50.výročí okupace SRPEN 1968 nevítáno…?!

* * *

Je zvláštní, že na Wikipedii nenaleznete životopis pplk. Petra Mrázka? „Na Valech“ mi na kameru řekl: „Vy tu nebudete konat svoji práci, mně tu odejde polovina hostů, oni vás tady nechtějí, tak si to srovnejte v hlavě. No nevím, kdo by si měl co srovnat v hlavě a jaké hodnoty? V pořadu ČT Osudový zvrat vysílaném 25.8.2018 pronáší předseda VSR projev s rukou v kapse za řečnickým pultem, kdy mu tleská i  čestný „host na tribuně“ plk. ing. Jaroslav Vodička, jak vidíme v dokumentu ČT, tento prokazatelný komunistický i dnešní papaláš a předseda Českého svazu bojovníků za svobodu…. Jeho životopis na Wikipedii byl aktualizován. Takovýto spolek dostal v roce 2017 téměř 10.000.000,-Kč z peněz daňových polatníků na svoji „činnost“, resp. nečinnost. Vodička kandidoval a byl zvolen zastupitelem za SPD Tomia Okamury v Ústeckém kraji…?!

* * *

Vodička si jezdí luxusním autem s řidičem. Svaz dostal od státu 9 milionů

Aktivity problematického Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) jsou z velké části financovány z peněz daňových poplatníků. Za loňský rok dostal svaz ze státní kasy přes 9 milionů korun. Hospodaření svazu přitom odsuzovala řada členů, která se z něj rozhodla vystoupit. Například válečný veterán Pavel Vranský kvůli netransparentnímu nakládání s penězi v březnu rezignoval na funkci místopředsedy. Poté navíc popsal, že Vodička například užívá luxusní služební vůz s řidičem pro soukromé účely.

… V loňském roce dostal svaz na dotacích ze státní kasy 9 284 164 korun.

Svaz totiž čelí kritice kvůli nedemokratickým praktikám a odchází z něj řada osobností. V polovině října provedl svaz čistku a vyloučil lidi, kteří si jeho vedení dovolili kritizovat v médiích. Následovala vlna odchodů významných osobností, vystoupili například přeživší z Osvětimi Eva Lišková, historik Eduard Stehlík, vnučka lidické ženy Klára Kalibová, Jarmila Doležalová, která přežila vyvraždění Ležáků, nebo válečný veterán a bojovník od Tobrúku Vranský.

Ostudný protiuprchlický projev předsedy ČSBS Jaroslava Vodičky a reakce vrchního zemského rabína Karola Sidona během tradičná terezínské tryzny.

P.S. 

Předseda ČSBS patří k těm „bojovníkům“, kteří „bojují“ jen v době míru. Hrozí-li nebezpečí, třesou se strachy, nebo kolaborují s mocí. O to více mají potřebu být na veřejnosti „hrdiny uniformovanými a medailovými“, při vší úctě k těm, kteří si svá ocenění a medaile zasloužili v boji na život a na smrt. Bohužel u nás bylo vždy více „hrdinů“ po válce, než během ní. Ti skuteční většinou padli v boji.

Dle vyjádření pplk. Mrázka, nedostává VSR „ani korunu“ na svoji činnost. Náklady na výstavu SRPEN 68 proto musel plk. Josef Musil uhradit prakticky zcela sám, včetně její realizace a všeho co s ní souvisí. Při jeho věku si zasluhuje obdiv a úctu. Mimochodem Vodička měl spolupracovat s StB, byť  jen v hospodářské oblasti? Pravda to má stále těžké v naší zemi a hned tak mít lehčí asi nebude… J.Š.

* * *

Panel 05Panel s plk. Vladimírem Chadalíkem č. 5 nechybí, zato chybí pořad ČT z cyklu Neznámí hrdinové v iVysílání ČT na rozdíl od jiných?! Vysílán byl 26.8.2018. Dokument o statečnosti plk. Chadalíka můžete shlédnout na mém webu. Kupodivu na mne žalobu ČT pro porušení autorských práv dosud nepodala. Mimochodem už několik videí po mém upozornění veřejnoprávní ČT zpřístupnila. Obávám se, že jich je mnohem více…

Na UK jsem náhodně potkal studenty a vyslechl zajímavou přednášku jejich profesora o architektuře. Upozornil jsem je na rozhovor s arch. Richardem Vyškovským. Se zájmem mne vyslechli a poděkovali. Krátce na to jsem potkal skupinu psychologů, které jsem informoval o výstavě SRPEN 68 a připomněl téma zamlčování naší minulosti  z psychologického úhlu pohledu. Také uvítali odkaz na tyto webové stránky. Do třetice jsem vyslechl přednášku průvodkyně studentům z Německa o UK a naší minulosti. I zde jsem se zapojil po jejím skončení do diskuse. Velmi jsem ocenil, že mi studenti spontánně poděkovali potleskem.

 

Jan Šinágl, 3.10.2018

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)