Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

út úno 04 @10:00 -
Praha, Obecní dům: TK Institutu Equilibrium, z.ú.

Nejnovější komentáře

 • 21.01.2020 10:14
  Jó paní Mülerová kéž byste měla pravdu. Komunismus je chobotnice.

  Read more...

   
 • 03.01.2020 20:21
  Souhlasím s Vámi, že je u nás přepohádkováno. K tomu by se ...

  Read more...

   
 • 03.01.2020 14:46
  Putin prohlásil: „Rusko musí kromě Avangardu vyvinout ...

  Read more...

   
 • 03.01.2020 12:10
  Právě jsem si přečetl Vaši novou zásilku, ze které je ...

  Read more...

   
 • 28.12.2019 12:55
  Pane Jerry, takhle si to vykládat, to je typický příklad ...

  Read more...

   
 • 27.12.2019 14:21
  Také za totality nebyla nouze o pohádky vznikající z bratrského ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

1 NamestiV sobotu 26. října jsem se byl podívat v Plzni na projekt TOTALITNÍ STÁT v poslední den (projekt končí na Karlově náměstí 11-17.11.2019). Dvacetiminutový dokument můžete shlédnout níže. Pro mládež má jistě svůj význam svoji formou a obsahem. Dospělým nesděluje nic nového. Především chybí více údajů o konkrétních zločinech KSČ a jejich dopadu na život společnosti, projevující se dodnes. To co chybělo je na připojeném odkazu pod videem.  

Praha, TF-UK 21.5.2019: 11.vernisáž výstavy o zapomenutých zločinech na církvi a v letech 1968-1969-1989

5 divaci15 panelů z této výstavy jsem nabídl pořadatelům, zprvu svolili, že to není žádný problém, při dalším jednání už někdo rozhodl, že to nepůjde… Podobně jsem výstavu plk. v.v. Josefa Musila nabídl vedení ČOS a na jejich žádost zaslal podklady. Sdělili mne, že vše projednají na schůzi vedení, proběhla před dvěma týdny, dosud bez reakce. Překvapilo mne, že vedení ČOS nezajistilo zpracování počtu obětí z řad Sokolů za nacismu a komunismu. Vzhledem k síle Sokola, musely oběti Sokolů za obou zločinných systémů být největší. Starostka Sokola Hana Moučková mi napsala: „Věřím, že obdržíte detailní odpovědi, které však potřebují časový prostor.“  ...  

Nechal jsem vytisknout LETÁKY, které jsem v Plzni rozdával mezi návštěvníky čekající ve frontě na další promítání dokumentu. Mládež i dospělí je přijali s velkým zájmem. Najednou přišel dobový příslušník VB a 4 forntaprohlásil, že letáky nejsou součástí výstavy. Všichni v bezprostřední blízkosti viditelně znejistěli a začali letáky odmítat napříč generacemi.  Nepomohla ani „osvětová“ diskuse, kdy jsem „soudruhu příslušníkovi“ s humorem připomněl, že už je jiná doba (mimochodem leták také obdržel a manažerku jsem informoval). Uvědomil jsem si, jak máme hluboko zakořeněn „strach z vrchnosti“. Následovala krátká přednáška o demokracii, svobodném občanu, svobodě, samozřejmě s úsměvem – a lidé si opět začali letáky brát. První dostala odvahu mládež – už je jiná a to je jen dobře.

Mimochodem město platí za týden výstavy 1 milion korun! Letáky jsem zaplatil ze svého…

Pouze vlastním úsilím a bojem poznáváme skutečnou hodnotu skutečných hodnot.

 

Jan Šinágl, 28.10.2019

* * *

„Poučení: základem úspěchu v nesvobodné společnosti je nemyslet. Mnozí tuto schopnost nebývale zdokonalili a mohou v ní konat semináře a kursy pro ostatní, dosud myslící.“

Tomáš Pecina

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.40 (5 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #1 Jan Šinagl 2019-10-28 11:50
Slovo komunisty, slovo lháře.
Stanislav Grospič, poslanec a místopředseda komunistické strany, v Českém rozhlasu uvedl, že 21. srpna v roce 1968 se nejednalo o okupaci a mrtví byli oběti dopravních nehod.
Veřejní lháři nemají v parlamentu co dělat.

Když vlak brzdí v plné jízdě má porouchané brzdy. Když v parlamentu jsou komunisté je to něco podobného. Škodná v přírodě, na ni jsou myslivci, vyměnit brzdy na to jsou mechanici. Zbavit se komunistů na to jsou politici. Myslivci konají, mechanici také, kdy budou konat politici?

K. Mrzílek

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)