Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá srp 26 @15:00 -
Lošany: Otevření Památníku rodiny Mašínů

Nejnovější komentáře

 • 06.08.2022 14:37
  Jak jste se právě od sudetoněmeckého pisálka dozvěděli, vzal ...

  Read more...

   
 • 05.08.2022 13:06
  Na Ukrajině padla plukovnice, která se chlubila zabíjením.

  Read more...

   
 • 05.08.2022 11:12
  Exekutor zabavil dům investora Krúpy. Ve prospěch firmy, s ...

  Read more...

   
 • 04.08.2022 13:45
  Rusko nyní spaluje zemní plyn tak intenzivně, že je plamen ...

  Read more...

   
 • 03.08.2022 18:59
  Díky za zprávu. Stručné, silné, výstižné. Ari Lieberman

  Read more...

   
 • 02.08.2022 14:14
  Snad ho již klepnou přes prsty!! I když v Ostravě má Dvořáček ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Kubek vyzvaMůžete posoudit sami z emailu Informace prezidenta ČLK ze dne 4.1.2021.

Z reakce jednoho lékaře: „Podotýkám, že pro nás lékaře obecné, je MUDr. Kubek frázostroj typu mistr "NEMO", nebo ZERO… Za posledních 10 let nic nevyřešil a nic nerozhodl.“ Výzva k lékařům je také vypovídající o „osobnosti“ MUDr. Kubka. Nerozlišují jakého člověka a kde léčí a přijel by jistě každý skutečný lékař, kdyby neměl práci. V podstatě je uráží, ale nedojde mu to, nemůže.

Slova jedné lékařky: „K mýtům o lékařích - mýtus lékařů zaměstnanců a mercedesech ambulantních  specialistů. Tito mají auta firemní a většinou koupena na lichvářský leasing či úvěr a odepisuji je 3-5 let. Pak se tento zisk z podnikání (!) stává  příjmem ke zdanění a zdanění je po všech stresech a děsech až 50%. Tvrdá pravidla pro podnikatele, že? Ale lékař soukromý podnikatel, by byl dle mne ten, co si vyvěsí ceník na dveře bez dalšího diktátu pojišťoven. A takového já ve svém okolí neznám ani jednoho..... tož taká sláva.“ (2011).

Kdysi jsem navštívil sídlo ČLK v Praze v Motole kvůli tiskové konferenci (nekonala se, nikde to neoznámili). Využil jsem situaci a promluvil s vedením jako jediný zástupce veřejnosti. Vládl kultivovaný hovor, dokud jsem nezmínil jméno MUDr. Karla Fortýna a jeho osvědčenou metodu léčby rakoviny. Po zmínění jeho jména „úroveň“ komunikace klesla do V. cenové skupiny – emoce, sprostá slova, čiré plebejství. Proto mne vůbec nepřekvapilo, když po letech prezident ČLK poslal kameramany před svou ordinací „do prdele“. Pokud mají lékaři takového prezidenta, tak to nic hezkého o mravní úrovni lékařského stavu nevypovídá.

 

Jan Šinágl, 7.1.2021  

***

Petice pro přehodnocení pandemických opatření

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.50 (8 Votes)
Share

Komentáře   

-6 #2 Jan Šinagl 2021-01-07 18:01
Vysvětlení ke článku na novinkách - hromadná žaloba na lékaře.

Předepisování léků za přímý úplatek nikdy nebylo, dealeři chodili pravidelně. Dostávali jsme jakési odměny ale ne miliony. Fungovalo to tak, že byla státem požehnaná studie léku který byl "lepší" a za provedený předpis cca např. 100 balení byla nějaká odměna, nebývaly to jen peníze, ale třeba mobil, rádio apod. Výsledky studie pak šly odborné společnosti.

Přitom veřejně propaguje VZP určité léky, které "doporučuje"/bů hví proč/ a jsou v registru léků označeny logem VZP. Mají menší doplatky, jsou údajně "ekonomicky výhodné".
O tomto státní zastupitelství nějak mlčí.
Taky zde není uvedeno, že nejvíce vydělá lékárna- má cca 100 Kč z jednoho balení čehokoli.

No a nyní se podržte: Já to respektoval jen částečně a psal léky /přes PC program napojený na SÚKL/ jen dle svého vlastního uvážení. Tak se stalo, že jsem omylem psal na kašel preparát Erdomed, který ale během mého předepisování začal být volně prodejný a tím pádem jej nehradily pojišťovny. Dostal jsem pokutu cca 16000 /to je běžné/.

Moc mne to nesebralo, ale přece jen jsem se jednou začetl do sjetiny těch tisíců předpisů. Byl to divné, ke každému receptu byla přičtena položka asi 64,20 nebo podobně.

Jednou z legrace jsem volal na VZP, ale oni o žádné takové položce nevěděli. Tak jsem začal pátrat a abych to zkrátil - STÁT vyplácí tajně magistrům bonus za každý vydaný lék kolem 30 korun + nějaká daň. Jde o pozůstatek poplatků z doby Julínka. Doktorům v terénu ani nemocnicím nic takového neplatí. Smluvní doklady o téhle částce jsou patrně tajné.

Takže je Vám jasné, kdo tady podporuje DR Maxe apod. Podle mne je to skrytý socialismus, žádný trh.

Pro orientaci- jako praktik s cca 1700 pacienty jsem tiskl v roce 2013 asi 130 000 receptů za celý rok /2x PC, 6 tiskáren/.

Arašid

novinky.cz/.../...
-6 #1 Jan Šinagl 2021-01-07 17:57
Strašně to celé od Kubka připomíná projevy potentátů ÚV-KSČ, nebo schůze ROH. Fráze typu bude stejně, nebude, obecné pravdy /hrách je kulatý i vařený/ apod. Katastrofa ve zdravotnictví je v morálce lékařského stavu. Mladí jsou učeni, že pacient je nepřítel a za prvé ušetřit. Volal jsem, kvůli otci, jeho lékařce na středisko, že otec má koliku, 10 dní nejedl a nepil, zvrací, a nedojde na středisko.
Paní doktorka mne trpělivě vyslechla a sdělila mi, že je jí to hrozně líto, že se mnou cítí, ale návštěvní službu neposkytuje, nechť si tedy otec zavolá RZP a ti ho " NĚKAM" odvezou. Otec byl odvezen na chirurgii, kde dostal bez vyšetření klystýr a pak byl poslán taxíkem zpět. Jako nechodícího jej nějací dobří lidé dokutáleli k domu a do 7 patra.!!!!!!!!!!!!!!!
Jako praktik jsem k takovým případům pravidelně zajel, pojišťovna to bohatě zaplatila, a pak jsem buď vše zvládl doma, nebo zavolal RZP ale čekal až přijedou.
Na paní doktorku se nezlobím, vím, že to má nařízené od zaměstnavatele, ale veškerá lékařská etika je pryč.

Arašid

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)