Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Kramny Petr Monika Klara II

Rejzkova Jana JUDr. Kramny ochranka 3.12.2022

Aktualizováno 5.1.2023: Podnět (18.7.2022) na MUDr. Igora Dvořáčka, k rukám PČR Ostrava, uložen (3.1.2023)…?!

Aktualizováno 28.12.2022: Trestní oznámení na autory „revizního posudku“ v případu Kramný má policie rozšířit o záznam prosincového soudního líčení

Aktualizováno 16.12.2022: Výzva k odstoupení státního zástupce Mgr. Víta Legerského

Aktualizováno 13.12.2022: Doplnění trestného oznámení vůči znalcům v kauze Kramný (podnět je již prošetřován více jak 5 let, což za 28 let naší činnosti nepamatujeme) KS Ostrava kritizuje Zemanovu milost pro manžele odsouzené na osm let za ayahuascu – KS Ostrava nenaplňuje ducha zákona, nehledá spravedlnost, rozhoduje čisté formálně. Bude jen překvapením, pokud 8.února nerozhodne formálně a použije zdravý rozum. JŠ

Aktualizováno 9.12.2022: LN 8.12.2022 - Nový proces pro Kramného by byl raritou. Dobře napsáno (poskytl jsem chybějící informace). JŠ

Aktualizováno 6.12.2022: Tisková zpráva Šalamoun z.s. (6.12.2022) - Kauza Kramný - zpráva o průběhu návrhu na obnovu řízení

***

Státní zástupce Legerský byl po soudu s Kramným konfrontován médii a veřejností: „Vy jste případ dozoroval“ (video)

***

1. 12. 2022, 14:02, "Ondrušová Vilemína Hana Ing. " <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.> napsal/a:

Vážení,

jednání s panem Kramným je odročeno na 8. února 2023, kdy zazní závěrečné návrhy a s velkou pravděpodobností bude také rozhodnuto.

S pozdravem, Ing. Vilemína Hana Ondrušová, isková mluvčí - Krajský soud v Ostravě, Havlíčkovo nábř. 1835/34, 728 81  Ostrava, ✆   737 247 179

P.S.

Dne 8.února bude vyhlášeno Usnesení? Proč čekat 2 měsíce? To by naznačovalo, že je věc pro soud „jasná“? Vyhlašovat Usnesení před jednáním soudu je podivné? Možná je zájem na mediálním vyšumění věci i díky vrcholící volbě presidenta? V ohrožení je příliš mnoho lidí z řad PČR, SZ, justice a lékařů. Zkouší opět ostravské "justiční Palermo", co veřejnost a média ještě snesou a vydrží?! Nemálo z nich by muselo skončit ve funkcích, v tom lepším případě. Je jich hodně, proto mají společně sílu a vliv, aby ochránili sebe. Služba zemi je na posledním místě. Další zkouška slabosti či síly naší demokracie, vlády zákona, spravedlnosti a rovnosti všech před zákonem. JŠ

***

Aktualizováno 5.12.2022: 

Vážený pane Šinágle,

tak jak jsem sledoval projednávání žádosti o povolení obnovy řízení Petra Kramného a následných reakcí jak z Vaší strany, tak i spolku Šalomoun, nedalo mi to a píšu Vám. Kroky naší justice, která si říká "nazávislá" se už začínají vyrovnávat s obdobím, kdy vládla inkvizice. Kdy pravdu měl jen soudce, který byl vždy neomylným a to právo na obnovu, zrovna tak jako v dnešní době a v našem státě, vlastně neexistovalo. Takové mizivé procento povolených obnov, či podnětů pro porušení zákona jako nyní, snad existovalo jen v tomto období. 

Sám jsem si to prožil, sám jsem si to protrpěl. Bohužel zájmy státu jsou v našem státě jak pro SZ, tak pro soudce "svaté". Pro prosazení své "pravdy" a aby se zabránilo vyšetřování na půdě státního podniku, neváhají zneužít i důkaz o kterém dobře vědí, že je křivý a účelově vyrobený. Dobře věděli, že důkaz vypracoval a zároveň podal na policií dobře vyškolený, vysoce postavený býv. důstojník StB, který dříve byl profesně úzce spjatý jak s KSZ, tak s KS v Ostravě. Kdo by taky takovému člověku nevěřil. 

Věřil a dodnes věří všichni aktéři mého odsouzení !!!

I když měli na stole jak písemné důkazy, výpověď v přípravném řízení i svědectví u soudu, prokazující křivost důkazu, stal se pro ně důkazem "korunním", na základě kterého jsem byl odsouzen. Můžete se pak odvolávat kde chcete, žádná instituce v našem státě se Vás nezastane.

Vzbuzuje to otázku - a co obrátit se na ES pro lidská práva, přišel jsem už o tolik peněz za právníky a soudního znalce, že raději chci trochu slušně dožít se svou penzičkou a žít s vědomím, kdo byl původcem mého utrpení s tím, že osud nějakého človíčka takové lidi nikdy zajímat nebude.

 

S pozdravem Günter Stoklassa

Šilheřovická 110747 14 Markvartovice

Na vědomí : spolek  Šalamoun

4.12.2022

***

Aktualizováno 3.12.2022: Skupina expertů před soudem „vyvrátila hypotézu obžaloby“ o smrti Moniky a Kláry Kramných zásahem elektrického proudu - Odpověď komisaři por. Bc. Jiřímu Mikulenkovi na jeho odpověď ze dne 30.11.2022.

***

Soudkyně vystupovala kultivovaně. Přehrání odposlechů jednoznačně potvrdilo manipulaci police s přepisy odposlechů. Všichni 4 předvolaní znalci zpochybnili znalecké závěry lékařů FN Ostrava o zabití obou žen elektrickým proudem. JUDr. Jana Rejžková trvá ještě na 3 návrzích na provedení dokazování a zmocněnec matky PK na 1 návrhu:

- předvolat egyptského lékaře, který na 2. den prováděl pitvu obou žen

- vyžádat si z FN Ostrava skartační protokol o zničení 2. vzorků srdcí MK a KK (skartoval MUDr. Dvořáček)

- vyžádat si z MSp ČR relevantní podklady k existenci/neexistenci znaleckého ústavu FN ČB, který vypracoval ve věci revizní znalecký posudek

- vyžádat si od policie MSK veškeré podklady (tj. ú.z. a protokoly) ze služební cesty ostravských vyšetřovatelů do Egypta, kde s nimi byl i MUDr. Dvořáček (toho času tam měl být prý na dovolené) ...

O nestrannosti tohoto znalce nemůže být ani řeč, když poté vypracoval znalecký posudek na zdravotní stav PK. Jediná televize, která o tom včera více informovala (objektivně) byla TV Prima. Další jednání nařízeno na 8.2.2023 od 9:15 hod.

***

Výzva PČR Ostrava (29.11.2022) k poskytnutí informací o stavu vyšetřování. Odpověď PČR Ostrava (30.11.2022). Jsou prokázány případy, kdy z otravy jídlem v Egyptě, měli lidé vážné zdravotní problémy, které skončily i smrtí, v důsledku nevyhovujících hygienických podmínek. Události ČT mlčí, jako většina médií. Není divu, když i Reportéři ČT se „Justičnímu Palermu“ v Ostravě vyhýbají – viz i kauza ing. Marka Gáby, kde „nejpilnější soudní znalec ČR“ MUDr. Igor Dvořáček, má také své „dlouhé prsty“. Měl by být také předvolán jako svědek. Byl první na místě činu v Egyptě, z české strany, společně s ostravskými policisty. JŠ

***

Profesor MUDr. Ivo Šteiner Csc., specialista na myokard a cévy v oboru kardiovaskulární patologie, který je v akademických kruzích držitelem řady ocenění, závažně zpochybnil práci a závěry pracovníků ostravského Ústavu soudního lékařství, které vedly k odsouzení Petra Kramného z dvojnásobné vraždy.

Steiner nejenom zpochybnil závěry soudních znalců Smatanové a Dokoupila, ale rovněž tvrdě komentoval jednání jejich vedoucího doktora Igora Dvořáčka, který nechal zničit nekroptické vzorky odebrané z těl zemřelých žen v případu Kramný.

Když slyšíte, že se na vaši práci snáší kritika a jediným důkazem, kterým můžete doložit svá tvrzení, jsou nekroptické vzorky, nebudete je ničit,“ řekl během soudního slyšení u Krajského soudu v Ostravě doktor Šteiner. „Během mojí návštěvy mi doktor Dvořáček řekl, že pošle vzorky do soudní úschovy, protože je stále chce někdo zapůjčit nebo zkoumat, ale neučinil tak, místo toho vzorky nechal zničit.“

Podle profesora Šteinera je zničení vzorků „více méně přiznáním“, že pracovníci ostravského Ústavu soudního lékařství pochybili.

Někdejší přednosta ostravského Ústavu soudního lékařství doktor MUDr. Igor Dvořáček, Ph.D. nechal nekroptické vzorky zemřelých zničit i přes výslovné naléhání obhajoby, aby byly vzorky uschovány k případnému dalšímu posouzení a přezkoumání případu.

Protože se případ Petra Kramného stal široce diskutovaným tématem a do jeho přezkoumávání se zapojili také někteří poslanci, k uchování vzorků a opětovnému otevření případu vyzývala mimo jiné také bývalá ministryně spravedlnosti doktorka Helena Válková.

Obvinění z vraždy elektrickým proudem se podle profesora Šteinera z Fingerlandova ústavu patologie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice v Hradci Králové nezakládá na skutečnostech (nalezených na tělech žen), je mylným výkladem nálezů na nekroptických vzorcích a v horším případě budí dojem vykonstruovaného obvinění.

Další expertní analýza doktora Pilína se týkala zejména zkoumání nekroptických vzorků, které podle něho „nejeví známky vstupu elektrického proudu“. Své závěry opírá o výzkum vzorků a analytické přístupy identifikace zasažení kůže elektrickým proudem na desítkách různých případů. Doktor Pilín je autorem čtyř tisíc expertních posudků, které vypracoval během své čtyřicetileté odborné praxe.

Podle zprávy soudní patologové v Ostravě nenašli v kůži částečky kovu, které se při vstupu elektrického proudu do těla z kovového vodiče uvolní a dostanou se do kůže v místě vstupu. To je podle Pilína dalším znakem toho, že hypotéza o údajném zásahu elektrickým proudem je „mylná“.

Kardiovaskulární expert doktor Šteiner před soudem prezentoval závěry zejména zaměřené na srdce obou zesnulých žen. Obžaloba, respektive pracovníci ostravského Ústavu soudního lékařství MUDr. Margita Smatanová, Ph.D. a MUDr. Marek Dokoupil MBA, tvrdí, že srdce obou zesnulých nesou známky zasažení elektrickým proudem.

Šteiner, autor monografie pro patology a kardiology a přední český expert na oblast srdce, prohlásil závěry ostravských patologů za „amatérské“. Kritizoval také skutečnost, že nálezy na obou srdcích byly popisovány naprosto shodnými slovy. Podle Šteinera není možné, aby u dvou lidí byl totožný nález, který by vypadal tak, že „zkopírujete identický text a vložíte ho k nálezům obou žen“.

Obhájkyně Petra Kramného JUDr. Jana Rejžková předala soudu řadu doplnění, která vyjmenovávají „závažná pochybení“ v případu, která je podle obhajoby třeba přezkoumat. Mimo jiné požaduje, aby byl před soudem přehrán záznam z odposlechu telefonního hovoru Petra Kramného, který byl prezentován jako „jeden z nepřímých usvědčujících důkazů obžaloby“. Při zpětné analýze se ukázalo, že Kramný na záznamu neříká to, co uvádí policejní přepis hovoru.

O tom, zda bude případ znovu otevřen, se bude jednat opět tento čtvrtek v dopoledních hodinách. Experti, kteří případ dlouhodobě sledují, předpokládají, že rozhodnutí o otevření případu ve čtvrtek nepadne, ale bude vydáno až v na začátku příštího roku.

Petr Kramný byl za vraždu odsouzen v lednu 2016 a ve vězení již strávil šest let.

Celý článek>

***

 Kauza Kramný - bude mít česká justice snahu o nápravu?

Manželka s dcerou jsou mrtvé, umřely ve spánku, volal Kramný do pojišťovny

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

0 #1 Jan Šinagl 2022-12-05 11:26
Neskutečná justiční zvěrstva se dějí v tomto státě, viz i případ p. Stoklassy. Ti, kteří by měli hájit základy právního státu, tak ti, tyto základy beztrestně podkopávají a ničí životy nevinných lidí. Kdy konečně ponesou, za své skutky trestně právní odpovědnost tito "podkopávači" právního státu?

Josef Gába

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)