Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 25.09.2023 08:49
  Je to nehoráznost. Prý „Nové znalecké posudky presentují spíše ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 18:10
  „Studentský žalobce při čistkách na bratislavských právech v ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 18:09
  „Studentský žalobce při čistkách na bratislavských právech v ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 08:32
  Manželka zemřelého na ambasádě v Saudské Arábii nedostává ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 07:50
  Rusko své odpůrce pronásleduje vždy a všude. Car Petr I. dal ...

  Read more...

   
 • 17.09.2023 10:17
  Farma-průmysl z nás dělá "pokusné králíky" a ještě na tom ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

KVH DenikN volby paneliste 10.1.2023KVH DenikN volby verejnost 10.1.2023Aktualizováno 29.1.2023: Vláda sedí na koni, který neposlouchá. Kandidát nepřichází, ale je stvořen.

Aktualizováno 17.1.2023: Tajná hra s Benešovými dekrety - Co vře v české prezidentské kampani

***

„Asi to nebude antikomunismus, že? Vidím hluboce zakořeněný kulturní vzorec chování, podle kterého obcházení pravidel je důkazem chytrosti a soukromé zisky mají vždy přednost před veřejnými statky. Taková "česká ulička", mám-li si pomoci fotbalovým pojmoslovím. A ta se obecně cení.“ Jiří Pribáň

***

Zajímavá debata. Měla malé zpoždění, kdy se čekalo na skončení reklam, aby mohl začít on-line přenos. Na dotaz na co se čeká jsem spontánně zvolal „Na Havla“, docela symbolické a přijato s porozuměním. Bylo "narváno", musely se donášet židle. Mé vystoupení na zvukovém záznamu začíná od 1:12:25 hod. Poté už jsem měl jen krátké vstupy bez mikrofonu, kdy nešlo mlčet. Skvěle moderovala Renata Kalenská. Budila dojem, že se už zcela uzdravila. Po vystoupení byla viditelně vyčerpaná a na pokraji zhroucení. Se všemi šéredaktory jsem mměl možnost po skončení krátce hovořit. Moji návštívenku neodmítli…

Slušnost a kultivovanost v ČR volby nevyhrává, bohužel. Vyhraje ten, kdo nejvíce osloví pudy a emoce, ty vždy blokují zdravý rozum a úsudek. Přímá volba presidenta je přímou volbou občanů. Občané zákonodárci svými podpisy pro kandidáty zneužívají princip přímé volby. Na to nemají morální mandát. Je to diskriminace a zneužití hlasů občanů. Každý kandidát by si měl sám zajistit 50 000 podpisů, ne aby se podpisy stali politickými hrátkami na úkor občanů.   

Pavla volí nemálo voličů jen proto, že se jim fyzicky „líbí“. Fiala a Pekarová už podporují Pavla. Události ČT opakují 2x stejnou zprávu hanění Babiše gen. Pavlem (14.1.203)! Volby médií jejich kandidáta už začaly! ČT: Pavel má pozitivní kampaň, Babiš negativní? Lze očekávat „podpásovky“při boji o hlasy. Při stavu společnosti a mediální nevzdělanosti většiny, je to spolehlivý prostředek jak přinutit voliče k volbě, kterou si přejí jiní.

Jak jsem hovořil ve svém diskusním příspěvku – chování českých politiků, po vzoru švýcarských, nemůžeme očekávat při současném stavu společnosti.

Samotný prezident za nás nemůže udělat mnoho. Pokud slibuje, že práci odvede za nás, je falešný a neschopný. Má jít příkladem, motivovat. Základem je obnova aktivní občanské společnosti, pospolitosti a její podíl na vývoji země. Té se politici právem obávají. Dokud nebude pozitivně aktivní občanská společnost, bude nutně hůře.

O katastrofálním stavu české justice nikdo z kandidátů nemluvil, ani o největší hrozbě našim životům – klimatické změně?!

 

Jan Šinágl, 15.1.2023

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)