Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt srp 13 @08:30 -
OS Trutnov Pavel Wonka
út srp 18 @14:00 -
Praha-Ryzyně: 75.výročí návratu RAF z Velké Británie

Nejnovější komentáře

 • 04.08.2020 17:14
  Jsem velmi překvapen, že paní Chaloupková má takové problémy ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:12
  Tiago z Brazilii. Jsem Tiago Borges, brazilec, je mi 29 let ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:10
  Dopis na podporu Jana Chaloupkové Dobrý den do České republiky ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:06
  Dopis na podporu Jana Chaloupkové Dobrý den do České republiky ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:05
  Dopis na podporu Jana Chaloupkové Dobrý den do České republiky ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:04
  Dopis na podporu Jana Chaloupkové Dobrý den do České republiky ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

5G protest a stopBad Wiessee, obavy z radiace ministra zdravotnictví v Bruselu, sítě 5G již byly zastaveny v Ženevě a Bruselu - Studie uvádí, že „množství kmenových buněk u dětí je vyšší než u dospělých, 5G pouzitivýzkum ukázal, že kmenové buňky jsou nejcitlivější na vystavení vysokofrekvenčnímu záření“. Doporučuje se zakázat mobilní telekomunikační reklamu pro děti - Stovky lékařů a vědců volají po zastavení 5G. Kromě toho jsou proti environmentální skupiny 5G v důsledku dopadu na stromy, včely a ptáky - Švýcarsko odmítlo oslabit své limity radiofrekvenčního záření pro nasazení 5G - Bezpečnostní (zdravotní) limity RF-EMF jsou založeny na výzkumech z 60. let minulého století (tzv. termická hypotéza hlásající, že RF-EMF může při určité vlnové délce a intenzitě způsobit zahřátí tkáně) a nezměnily se od roku 1999 (v tomto roce se doporučení zvýšilo z 6V/m na 61V/m)? – více ZDE!

Níže najdete jednou týdně aktualizovaný přehled všech protestů, veřejných projednávání, předběžných opatření, zákazů, atd. Vše řazeno do sekcí “Česká Republika”, “Evropa” (včetně států mimo EU) a “odjinud” a to chronologicky, s nejnovější událostí nahoře.

Česká Republika

 • 01/2020 celosvětový protest proti 5G (25.1.2020, detaily zde)

Evropa

 • NOVĚ 07/2020 Flattach (Rakousko) rezoluce proti stavbě 5G sítě na území města (link)
 • 05/2020 Francie – operátoři čelí dvěma žalobám za pokračování příprav spuštění 5G sítě (link)
 • 04/2020 Slovensko – i naši bratia spustili online petici proti spuštění 5G sítě! (link)
 • 01/2020 Somerset (Velká Británie)  zákaz 5G (link)
 • 12/2019 CELKEM 509 MĚST!!! (Itáliezákaz instalace 5G v různém stádiu rozpracování (zákaz, veřejná diskuze o zákazu, hlasování) (link)
 • 12/2019 Torremaggiore (Itáliezákaz 5G (link)
 • 12/2019 Kalamata (Řeckozákaz 5G (link)
 • 12/2019 Osijek (Chorvatskodemonstrace proti 5G 15.12.2019 (link)
 • 11/2019 kraj Laois (Irskozákaz instalace 5G (link)
 • 11/2019 Francie detailní značení SAR (specifická míra absorbce) mobilních telefonů nově uváděných na trh (link)
 • 11/2019 kraj Devon (Velká Británieveřejné hlasování o instalaci 5G (link)
 • 11/2019 Bad Wiessee (Německozákaz instalace 5G (link)
 • 10/2019 Meander (Nizozemízákaz WiFi ve školách (link)
 • 03/2019 Brusel (Belgiezákaz instalace 5G (link)
 • 09/2018 Francie úplný zákaz mobilních telefonů, tabletů a chytrých hodinek na základních školách (link)
 • 2017 Itálie italský soud v Iveri rozhodl, že intenzivní používání mobilního telefonu pro obchodní účely způsobilo zaměstnanci maligní mozkový nádor a udělil mu invalidní důchod.

Celý článek: https://www.emfsmog.cz/nejsme-v-tom-sami/

* * *

Ke dni 6. července na Ukrajině podepsalo 25 456 lidí požadavek na zákaz 5G.

"Bez klinicky prokázané důkazní základny pro bezpečnost tohoto typu komunikace nevstupujte do naší země!," je uvedeno v textu petice.

Více zde The petition to ban 5G in Ukraine received the necessary votes

Mezinárodní opozice vůči 5G získala významnou trakci díky zveřejněnému výzkumu, který ukazuje poškození bezdrátovými frekvencemi. Report, který podali poslanci Evropského parlamentu, navíc zjistil konflikty s ICNIRP - na výzvy týkající se bezdrátového záření se spoléhají pouze vlády 13 soukromých skupin. Nový report, který zveřejnili evropští členové parlamentů Michèle Rivasi (Europe Écologie) a Dr. Klaus Buchner (Ökologisch-Demokratische Partei), obviňuje Mezinárodní komisi pro ochranu před neionizujícím zářením (ICNIRP), organizaci, kterou mnoho vlád považuje za orgán pro bezpečnost 5G a záření mobilních telefonů, že je pod vlivem telekomunikačního průmyslu a ignoruje vědu, která ukazuje jejich škodlivé účinky. (Přečtěte si více o korupci a vlivu průmyslu)

Environmental Health Trust podniká právní kroky proti federální vládě.

V roce 2019 američtí doktoři a experti napsali presidentu Trumpovi, aby zastavil 5G.

„Připojujeme se k tisícům lékařů, vědců a poskytovatelů zdravotní péče na celém světě, kteří apelují k naléhavým opatřením 5G na ochranu veřejného zdraví. Rychle rostoucí seznam zahrnuje nedávný mezinárodní apel vědců EMF (EMF Scientist Appeal), apel k Evropské unii, apel belgických lékařů, kanadských lékařů, kyperské lékařské asociace, lékařů z Turína(Itálie), apel německých lékařů, mezinárodní apel k zastavení 5G na Zemi a vesmíru (Stop 5G on Earth and Space) a Mezinárodní společnost lékařů pro životní prostředí.

Vyzýváme k moratoriu na 5G a jakémukoli dalšímu zhuštění bezdrátové antény, dokud vědci nezávislí na bezdrátovém průmyslu plně nevyšetří potenciální rizika pro lidské zdraví a životní prostředí.“ – 11. prosince 2019, američtí lékaři a odborníci, národní 5G usnesení

Stovky lékařů a vědců volají po zastavení 5G. Kromě toho jsou proti environmentální skupiny 5G v důsledku dopadu na stromy, včely a ptáky.

 • ·         V Itálii přijalo usnesení o zastavení 5G více než 500 obcí.
 • ·         V Irsku hlasovalo šest krajských zastupitelstev o zastavení 5G: Clare, Roscommon, Leitrim, Wicklow, County Laois a Sligo
 • ·         Švýcarsko odmítlo oslabit své limity radiofrekvenčního záření pro nasazení 5G.
 • ·         V Turecku podepsalo petici o soudním sporu 5G a zdraví více než 47 000 lidí.
 • ·         V Řecku se Rada města Kalamata po tříhodinové debatě nepokračovala v pilotním programu 5G. Zpráva: „Městská rada rozhodla o pozastavení 5G v Kalamata“
 • ·         Sierra Club v Kalifornii schválil rezoluci proti 5G a Washington DC Sierra Club svědčil v opozici vůči roll-out 5G buněk kvůli dopadům na stromy.
 • ·         Ve Spojených státech je ve státě New Hampshire mají 5G Bill HB 522, který se ptá: „Proč 1 000  recenzovaných studií, včetně nedávno zveřejněné 16leté studie U.S. Toxicology Program (30 milionů dolarů), vykazují širokou škálu statisticky významné poškození DNA, mozkové a srdeční nádory, neplodnost a mnoho dalších nemocí, které Federální komunikační komise (FCC) ignoruje? “ a „Proč více než 220 předních světových vědců podepsalo výzvu adresovanou WHO a OSN na ochranu veřejného zdraví před bezdrátovým zářením a nic se nestalo?“
 • ·         Poradní výbor ve Washingtonu DC 3/4G přijal usnesení „Proti mobilní síti a 5G technologii bez studií, které potvrzují bezpečnost“. Washington DC 2EAdvisory Council přijal usnesení, v němž žádá o minimalizaci malých buněk 5G a vyžaduje měření radiofrekvenčního záření, v němž se uvádí, že „celá komunita ANC 2E bude vystavena nedobrovolnému vystavení vysokofrekvenčním vlnám a tato expozice může mít negativní dopad na lidi se zdravotním postižením nebo senzitivitou na vysokofrekvenční záření. “
 • ·         Mezinárodní společnost lékařů pro životní prostředí vydala v roce 2018 prohlášení k zastavení 5G (duben 2018,  Sítě 5G v evropských zemích: výzva k zastavení s ohledem na zásadu předběžné opatrnosti). Environmentální organizace BUND rovněž požaduje zastavení 5G v Hamburku.
 • ·         Easton Connecticut a Farragut Tennessee přijali usnesení k zastavení 5G. Crown Castle stáhl žádosti poté, co společnost Western Springs Illinois zaslala tento dopis.
 • ·         Společnost Environmental Health Trust podala proti FCC historicky právní odvolání/apel za to, že nechránila veřejnost.

Zdroje:

https://ehtrust.org/ukraine-petition-to-ban-5g-triggers-consideration-by-president/

https://ehtrust.org/5g-news

https://ehtrust.org/dozens-of-us-doctors-and-healthcare-practitioners-send-letter-to-president-trump-calling-for-a-moratorium-on-5g-press-release/

https://www.valuewalk.com/2019/12/human-health-danger-5g/

http://www.5gappeal.eu/scientists-and-doctors-warn-of-potential-serious-health-effects-of-5g/

https://www.hippocrates-electrosmog-appeal.be/

https://www.ntd.com/doctors-call-for-delaying-deployment-of-5g-due-to-health-risks_339335.html

https://www.stuttgarter-zeitung.de/inhalt.demo-am-staatsministerium-in-stuttgart-protest-gegen-5-g-in-weissen-arztkitteln.18d9e428-36dc-4cab-ac71-b5af2cce9140.html

https://www.5gspaceappeal.org/the-appeal

http://www.isde.org/5G_appeal.pdf

* * *

US Senátor Blumenthal - 5G slyšení 02/2019

Bývalý president Microsoftu v Kanadě Frank Clegg o 5G, bezdrátové technologii a bezpečnosti

V Jeseníku lidé podepisují petici proti testování 5G sítí, bojí se o zdraví

  

J.Š. 15.7.2020

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)