Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.04.2021 17:06
  „Národu, který si neváží svých hrdinů, se může stát, že nebude ...

  Read more...

   
 • 16.04.2021 16:57
  V Semilech vznikla petice za ředitele waldorfské školy a výuku ...

  Read more...

   
 • 16.04.2021 16:55
  E15: Stát chce získat zpět půlmiliardový majetek Czerninů ...

  Read more...

   
 • 16.04.2021 14:40
  Dobrý den paní Laurenčíková, děkuji za Váš názor, který ...

  Read more...

   
 • 16.04.2021 14:38
  Vazeny pane Sinagle, otazkou je, jestli ta Bohnicka lecebna nema ...

  Read more...

   
 • 16.04.2021 10:43
  "Fantazie opuštěná rozumem plodí nemožné stvůry. Spojena s ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

LN RJ Biden 23.3.2021Tady v USA je situace pod novou správou katastrofická. Nejhorší obavy se potvrzují.

Poté, co nová vláda otevřela hranice, je situace na americko-mexické hranici zcela mimo kontrolu. Tisíce nelegálních „uprchlíků“ ze Střední a Jižní Ameriky, dětí bez doprovodu a mladých lidí, ale také teroristů z Íránu, Číny, Jemenu atd. Proudí do USSA. Mexičtí „kojoti“, pašeráci lidí a drogové kartely využívají situace a značně vydělávají na „hlouposti hloupých“. Lidská krize jako nikdy předtím.

Poté, co se zastavil ropovod Keystone a státní ropa a plyn, ceny benzinu na čerpacích stanicích dramaticky vzrostly. Ceny benzinu jsou důležité, protože veřejná doprava je stěží dostupná a Američané jsou zcela závislí na automobilech.

***

Děti bez doprovodu. Snímky ukazují přeplněná centra v Texasu i Mexiku

***

Ceny potravin a dalšího spotřebního zboží dramaticky rostou díky inflaci. Nová vláda schválila „pomocný“ balíček Covid 1,9 bilionu. Pouze 9% z toho však jde na opatření související s Covidem. Zbytek se prodává oblíbeným projektům demokratů a jejich zájmových skupin. Projekty, které nemají nic společného s Covidem. Tím se zvýšil národní dluh USSA na 30 bilionů !!! Federální rezervní systém (národní banka) jednoduše vytiskne více peněz. To vysvětluje rostoucí inflaci.

Inflace, vyšší ceny benzinu atd., jsou nepřímým zdaněním populace. A přímé daně také vzrostou. Čína Joe Bidet zjevně trpí Alzheimerovou chorobou a je slabomyslný. Nepamatuje si jednoduchá čísla, zapomíná na jména svých nejvyšších úředníků a generálů, ani neví, že Pentagonu se říká Pentagon, neumí ani číst teleprompter, neodpovídá na dotazy novinářů a vyhýbá se veřejnosti . Ve vzácném rozhovoru s levicovým novinářem popsal Putina jako vraha. To je pravděpodobně pravda. Ale jako prezident to nemůže říci veřejně. Putin si to samozřejmě nenechal líbit. Odvolal ruského velvyslance z USSA, vyzval Bideta k veřejné debatě a popřál mu hodně zdraví! Vztahy mezi USA a Ruskem jsou takové, jaké byly během studené války.

Čína Joe Bidet se tajně pokusil kontaktovat severokorejského diktátora Kim Čong-una. Kim Čong-un ho prostě ignoruje.

Číňané se Joeovi Bidetovi vysmívají a drze vznášejí vlastní požadavky. Jeho ministr zahraničí  vůbec netuší, jak s tím naložit. Následujícího dne spadl třikrát „na nos“ při nástupu do Airforce 1.

Celkově je to katastrofa, která byla předvídatelná. Celý kabinet Biden-Harris je katastrofa.

Podle mého názoru je jen otázkou času, kdy se dementní a slabý Joe ze zdravotních důvodů vzdá. Při nejlepší vůlí si nedokážu představit, že vydrží čtyři roky. Už dnes mluví o své viceprezidentce Kamale Harris jako o své prezidentce. Nejsou to žádná přeřeknutí ...

Pokud k tomu dojde, výhled je ponurý. Kamala je otevřený marxista, otáčí se jako vítr a je obecně naprosto nepopulární. Mám podezření, že to byl záměr Demokratické strany od samého začátku.

USSA se dívají přímo do propasti. V mých nejdivočejších snech jsem si nedokázal představit, že se to jednoho dne stane.

Naštěstí žiji na Floridě. Máme vynikajícího republikánského guvernéra Rona De Santise. Život zde je prakticky normální. Covid sem, Covid tam. Kromě rostoucích cen sleduji politické drama jen z pozdálí.

 

M. Sochor

21.3.2021

***

John Biden spadl ze schůdek Airforce One, jakoby s ním symbolicky padaly i USA…

J.Š. 24.3.2021

***

„Je to zcela jasné - to, co zažíváme, je protiústavní“

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.89 (9 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #2 Jan Šinagl 2021-03-26 17:02
Second Amendment to the Constitution (druhá změna v konstituci): …” the right of the people to keep and bear arms.” (Právo lidí vlastnit a nosit zbraně). Hlavní důvod tohoto zákonu je, aby se obyvatelstvo mohlo bránit v případě, kdyby se k moci dostal diktátor, uzurpátor, a lidi měli možnost takovou vládu násilím zvrhnout. Každý diktátor jako první zabaví zbraně, aby se lidi nemohli bránit. Přesně o toto se již pokoušel Barack Hussein Obama a nyní Joe Bidet (na kterého Bidet přesně pasuje) neboli levičácký demokrati, který se snaží o komunistický převrat v USSA (United Socialistic States of America) jak jsem USA volně přejmenoval:-)

Mužů o tomto tématu napsat hodně. Zde ale jenom jeden příklad. Před několika dny zase nějaký šílený zastřelil 10 nevinných lidi v nákupním centru v Boulder, Coloradu. Myslím si, že kontrola prodeje zbraní se musí zlepšit, zpřísnit. Zrušit ale Second Amendment by nebylo dobře pro volnost národa a dalo by to vládě přílišnou moc.

Na druhé straně, jako policista se jednou za rok musím kvalifikovat na mé zbrani. Musím střílet, dokázat, že zbraň ovládám a že znám zákony kdy a jak zbraň můžu použít. Když se nekvalifikuji, zbraň mně odeberou. V protikladu si ale nějaký mamlas puberťák může koupit samopal a střelivo a nemusí prokázat, že zbraň ovládá a zná zákony. A i když z nějakého důvodu mu je zbraň odmítnutá tak si ji koupi na černém trhu…

Amerika je obrovská zem a plná protikladných zákonu; zákonu který nedávají smysl a neřídí se zdravým rozumem. Zákonů, které nejsou promyšleny a domyšleny. Zákonů, které jsou produktem americké emocionální hysterie.

Můj otec po sedmi letech pobytu v USA to jednou charakterizoval jako bordel na kolečkách a „cochcárnu“, protože si každý dělá, co chce.

M. Sochor
-3 #1 Jan Šinagl 2021-03-25 08:52
Ještě, že mohou Američané vlastnit střelné zbraně. Věřím, že by je bez váhání použili, pokud by o ně měli přijít - na obranu a zachování osobní svobody i své země! Otcové USA dobře věděli, jakou cenu má svoboda. Vždy ji ztratí ten, kdo ji nehájí. Střelná zbraň je poslední možností, když ostatní možnosti obrany selhávají a jsou neúčinné.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)