Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

FOSFA Andel Theodor Geiger: „Porušíš-li právní normu, stane se tobě něco, porušíš-li mravní normu, stane se něco v tobě.“ 

***

Poslední „baťovské“ varování a VÝZVA SVĚTU před hrozícím hospodářským kolapsem, chaosem, rozpadem mravů a zdravého rozumu. Poctiví podnikatelé a občané svůj souhlas jistě připojí.    

Novodobý dotační socialismus končí, někdo musí také vyrábět chleba! Věčně nelze žít na dluh z tištěných peněz. Časem to dojde každému, jako komunistům. Končíme, abychom mohli znovu začít. Naše životy musí vést a řídit nejschopnější mozky, ne organizace, zákony a předpisy bez osobní odpovědnosti. Tedy žitý mravní řád, který se nepotřebuje přiživovat a žít z práce druhých. JŠ

***

Na Štědrý den zemřel „baťovský“ ekonom prof. Milan Zelený…

 ***

Brzdí nás strach ze změn. V Česku nechce nikdo změnit nic, co by ho bolelo

„Udržujeme při životě nekonkurenceschopné podniky a diskuse se vedou jen o tom, koho by měl stát zadotovat. „To, jak funguje český stát, je součástí problému. Přece nemůžeme se vší vážností doufat, že nám úspěšnou hospodářskou strategii vymyslí aparát, který si ani není schopen všimnout, že do středních škol přicházejí silnější ročníky, a vyvodit z toho nějaký závěr.“

Jenže nikdo nechce změnit nic, co by ho bolelo. Na obzoru ale není žádný šok či tlak, který by donutil společnost ke změně. A ten tlak vůbec necítím ani v politicko-ekonomických debatách. V nich zaznívá pouze to, komu je ještě třeba přidat a kdo si je ještě schopen o něco říci. Ti chytřejší lídři oněch debat už mají pocit, že probíhají poslední kola rozdělování. A snaží se ještě si líznout, dokud trochu něčeho zbývá. Místo aby se snažili o nějaké změny. Navíc si většina lidí dokonce myslí, že by nás měl nějak spasit náš stát. To je absurdní představa. To, jak funguje český stát, je součástí toho našeho problému.

Naše společnost je v tuto chvíli nepřátelská k jakékoliv změně. K představě, že by měl někdo dělat něco jiného. Přitom naši sousedé i Evropa jako taková jsou těch změn plní. Když člověk přijede do Polska, tak jedna z věcí, která je na první pohled evidentní, je, že se Poláci tváří na každou změnu pozitivně. Jejich reakce je, my to tak uděláme, nějak to vymyslíme a podobně. Zato u nás, kdykoliv se má něco změnit, okamžitě slyšíme, proč se to nesmí stát. To je ten problém naší společnosti.

A ještě absurdita dnešních adventních dní – Česká obchodní inspekce před Vánoci vyrazila na lidi, co doma pečou vánoční cukroví a prodávají ho známým.

***

Když Země nevzkvétá. Havlovu větu si můžeme nyní zopakovat s jednou gramatickou změnou

Huntingtonův střet civilizací už pěkných pár let není pouhým teorémem. Ani Rada bezpečnosti dávno není prostorem k řešení krizí, pokud jím kdy byla, a OSN už vůbec ne. Nevím, o čem bude na Nový rok mluvit prezident Pavel, ale řekl bych, že spíše o problémech naší země než naší Země. I když je to především Země, o kterou teď jde na prvním místě, víc než o naše penze a o inflaci.

***

Jourová: Všichni chtějí do EU, nikdo nechce ven

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)