Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá srp 26 @15:00 -
Lošany: Otevření Památníku rodiny Mašínů
čt zář 08 @18:00 -
Praha JIC: Hanzelka a Zikmund v Japonsku 1963

Nejnovější komentáře

 • 19.08.2022 10:14
  KLAUS POSLAL DO LIKVIDACE SVOU NADACI LIKVIDÁTOREM JE ...

  Read more...

   
 • 18.08.2022 16:26
  V památníku na Blanensku si připomněli válečný transport Romů ...

  Read more...

   
 • 18.08.2022 15:13
  A jak to vypadá v centrále rozvědky Ředitel naší bezpečnostní ...

  Read more...

   
 • 17.08.2022 15:53
  V rámci svých zkušeností s českou justicí a obecně všemi ...

  Read more...

   
 • 17.08.2022 15:43
  Zdražení elektřiny a inflace nesouvisí s válkou na Ukrajině ...

  Read more...

   
 • 17.08.2022 15:33
  Přehodnocení naší reakce na covid Opravdu v pondělí ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Koronavirus II… Lékařská koncepce - známá jako „zotavující se plazma“ nebo „zotavující se séra“ - pochází z počátku 20. století a v minulosti byla úspěšně používána k boji proti epidemiím včetně příušnic a spalniček. … Infuze krve s protilátkami byly použity s úspěchem v předchozích ohniskách nákaz, včetně epidemie SARS a pandemie chřipky z roku 1918.

* * *

Katie Pearceová, publikováno 13. března 2020

S očkovací látkou proti COVID-19, která je ještě daleko od realizace, se imunolog Johns Hopkins Arturo Casadevall snaží oživit staletou léčbu odvozenou z krve pro použití ve Spojených státech v naději, že zpomalí šíření choroby.

Se správnými vakcínami může být léčba hned zahájena na Johns Hopkins University v Baltimoru během několika týdnů, říká Casadevall.

Tato technika používá protilátky z krevní plazmy nebo séra lidí, kteří se zotavili z infekce COVID-19, aby se posílila imunita nově infikovaných pacientů a pacientů s rizikem nákazy. Tyto protilátky obsažené v krevním séru mají schopnost vázat se a neutralizovat SARS-CoV-2, virus, který způsobuje COVID-19. Casadevall - významný profesor molekulární mikrobiologie a imunologie a infekčních nemocí na Bloombergu ve škole veřejného zdraví a lékařské fakultě Johna Hopkinse - dnes zveřejnil příspěvek o návrhu v časopise The Journal of Clinical Investigation.

„Nasazení této možnosti nevyžaduje žádný výzkum ani vývoj,“ říká. "Může být nasazen během několika týdnů, protože se spoléhá na standardní postupy krevních bank."

V tomto případě by lékaři požádali pacienty, kteří se zotavili z COVID-19, aby darovali svou krev, ze které budou izolována séra. Po zpracování séra a odstranění dalších toxinů nebo stopových onemocnění může být podán nemocným pacientům a těm, u kterých je riziko nákazy. Postup pro izolaci séra nebo plazmy je dlouho zavedenou technologií, kterou lze provádět za použití zařízení, které se běžně nachází v nemocnicích a zařízeních pro krevní banky, a nedávný pokrok ji činí stejně bezpečnou jako krevní transfúze, říká Casadevall.

Experti z USA se pouštějí do implementaci léčby v několika různých oblastech, včetně New Yorku, říká Casadevall. Lékaři v Šanghaji již používali plazmovou terapii u nově infikovaných pacientů s koronaviry v Číně a hlásili slibné, rychlé výsledky. Testování terapie zahájil také největší japonský výrobce drog, Takeda Pharmaceuticals.

Výzkumný tým Johns Hopkins vložil počáteční financování do projektu Casadevall, na nákup vybavení a zahájení provozu v Baltimoru. Casadevall a jeho tým nyní spolupracují se státními a federálními úředníky, aby se pokusili zajistit více zdrojů.

Lékařská koncepce - známá jako „zotavující se plazma“ nebo „zotavující se séra“ - pochází z počátku 20. století a v minulosti byla úspěšně používána k boji proti epidemiím včetně příušnic a spalniček. V nedávném vydání časopisu Wall Street Journal Casadevall poukazuje na pozoruhodný případ, který zabraňuje vypuknutí spalniček na přípravné škole v USA v roce 1934.

Odborníci říkají, že výzvou této techniky je, že přesné načasování je důležité, aby se maximalizovalo posílení imunity pacienta. Léčba není považována za všelék na léčení koronaviru, ale jako dočasné opatření, které by mohlo pomoci, dokud nebudou k dispozici silnější možnosti, jako jsou vakcíny.

"Všechno je proveditelné - ale k tomu je zapotřebí organizace úsilí, zdroje ... a lidé, kteří se zotavili z nemoci a mohou darovat krev," říká Casadevall. Dodává, že mnoho lidí se zapojilo do projektu v Hopkinsu a již pracuje na zavedení tohoto systému.

Casadevall říká, že věří, že řešení „by mohlo pomoci hodně místně“ v regionu Baltimore. Také poznamenal, že Johns Hopkins by se mohl stát centrem pro výzkum nových léků (IND) v USA pro tuto léčbu, což by pomohlo rozšířit ho napříč státy.

Dozvědět se více o tom, jak co nejlépe používat séra, bude vyžadovat další klinické studie. „Z této katastrofy se naučíme novou vědu,“ říká Casadevall.

https://hub.jhu.edu/2020/03/13/covid-19-antibody-sera-arturo-casadevall/  

Překlad J.Š.

* * *

Proč se nevyzkouší i klasická metoda na léčbu koronaviru - už z První republiky?!

Petice na podporu MUDr. Soni Pekové, PhD. - nový rozhovor o koronaviru (kompletní verze)

Jednostranný „OBCHOD“ s přírodou nám všem vystavuje účet – „ODCHOD“!

Česká média „papouškují“ jiné zdroje. Válka v mediálním prostoru o pravdu!

Aktuální stav koronaviru ve světě – PRÁVĚ TEĎ!

Seneca: I po 2000 letech promlouvá aktuálně k dnešku!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)