Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 25.03.2019 08:17
  Kníže a soudruh. Schwarzenberg je potomkem české šlechty ...

  Read more...

   
 • 25.03.2019 08:16
  To co jste napsal o Sajidu Javidovi angl. ministru ukazuje, že ...

  Read more...

   
 • 25.03.2019 08:12
  Dobrý den, potkal jsem se s Milanem i jeho otcem. S generálem/H.Pík ...

  Read more...

   
 • 24.03.2019 22:22
  Při své cestě hledání pravdy, jsem objevil pár základních ...

  Read more...

   
 • 24.03.2019 21:17
  Zdravím, pane.. není mi jasné oč vám jde.. Budu tedy ...

  Read more...

   
 • 24.03.2019 20:59
  Podle mě celá novela ex. zákona, pod kterou je podepsaná ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

„Chci říct každému, kdo poukazuje na to, že to podkopalo důvěru v novináře: A co byste dělali vy na mém místě, kdyby k vám přišli a řekli, že se na vás chystá vražda?” říká Babčenko v rozhovoru. „Moje první reakce byla: K čertu s vámi, chci se sbalit a zmizet na severním pólu. Pak jsem si ale uvědomil, kde se schováš? Skripal se také snažil schovat.” - „Ukrajina ví o ruských tajných službách mnohem víc než kdokoliv na světě. Ty tajné služby spolu byly částečně propojeny. Ukrajina chce ukázat, že je schopna vzdorovat Rusku a že je schopna s ním vést válku i v oblasti tajných služeb, proto podle mě nedošlo k nějakému tichému ‚uklizení’ Babčenka, ale že tu kauzu chtěli rozehrát se vším všudy. A myslím, že tahle snaha státu, který je ve velmi nerovném souboji se svým velkým sousedem, je docela i pochopitelná.”

* * *

Případ „zavražděného” ruského novináře Arkadije Babčenka vzbudil velké debaty. Překročil hranice novinářské etiky, kdy spolupracoval na fingované vraždě s ukrajinskou tajnou policií? A mění to něco na tom, že Rusko likviduje nepohodlné žurnalisty?

 

Minulé úterý se ve světových médiích objevila zpráva, že byl v Kyjevě zastřelen radikální kritik ruského režimu Arkadij Babčenko a že šlo o nájemnou vraždu, k níž vedou stopy zřejmě z Ruska. Den poté se ale novinář objevil na tiskové konferenci šéfa ukrajinské tajné služby SBU živý a zdravý.

„Chci říct každému, kdo poukazuje na to, že to podkopalo důvěru v novináře: A co byste dělali vy na mém místě, kdyby k vám přišli a řekli, že se na vás chystá vražda?” říká Babčenko v rozhovoru. „Moje první reakce byla: K čertu s vámi, chci se sbalit a zmizet na severním pólu. Pak jsem si ale uvědomil, kde se schováš? Skripal se také snažil schovat.”

Ukrajinská tajná služba na tiskové konferenci vysvětlila, že předstíraným zločinem zabránila skutečné vraždě žurnalisty, jehož prý chtěly nechat zlikvidovat ruské tajné služby. Navíc šlo o to získat od objednavatele vraždy seznam dalších lidí určených údajně rovněž k likvidaci.

„V Británii se vyšetřuje 14 podivných úmrtí ruských občanů, tak proč by na Ukrajině nemohl existovat seznam několika desítek Rusů, kteří tam žijí, kteří kritizují Putinův režim a které někdo vybral k likvidaci,” říká novinářka Petra Procházková.

„Ukrajina ví o ruských tajných službách mnohem víc než kdokoliv na světě. Ty tajné služby spolu byly částečně propojeny. Ukrajina chce ukázat, že je schopna vzdorovat Rusku a že je schopna s ním vést válku i v oblasti tajných služeb, proto podle mě nedošlo k nějakému tichému ‚uklizení’ Babčenka, ale že tu kauzu chtěli rozehrát se vším všudy. A myslím, že tahle snaha státu, který je ve velmi nerovném souboji se svým velkým sousedem, je docela i pochopitelná,” dodává Petra Procházková.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/verim-ze-rusko-muze-mit-seznam-nepratelskych-novinaru-k-likvidaci-rika-prochazkova-48837?dop-ab-variant=2&seq-no=1&source=hp

* * *

Něco policejní sebereflexe a Посольство

Čest práci a v zemi, kde zítra znamená včera

 

J.Š.10.6.2018

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)