Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 21.08.2019 09:20
  Je smutné, že se i dnes pod svůj názor mnozí bojí podepsat ...

  Read more...

   
 • 20.08.2019 20:02
  Korektura: EU, presneji Zapadni Evropa, to byl kdysi "predevsim ...

  Read more...

   
 • 20.08.2019 19:59
  EU, presneji Zapadni Evropa, to byl kdysi "predevsim obchodni ...

  Read more...

   
 • 20.08.2019 19:45
  Nemecko si v poslednich letech zadelalo na Problemy, o jakych ...

  Read more...

   
 • 20.08.2019 18:54
  Německo opakovaně dokazuje svoji schopnost vypořádat se s ...

  Read more...

   
 • 20.08.2019 18:49
  Vážená paní Dario, vynášet "konečné" soudy nad věcmi a druhými ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Hoaxy, fake news a řetězové maily. Projděte si lživé zprávy posledních týdnů

Patříme k nejméně mediálně vzdělaným zemím Evropy. Není divu, že takové množství dezinformací nachází u nás tak bohatou „živnou půdu“. Je to i důsledek selhávání médií, která jsou závislá a  k neinformovanosti o dění doma i ve světě významně přispívají. Co se skutečně v naší zemi děje média zamlčují. Nicméně je stále více obyvatelstva zneklidněna situací v zemi ze svých osobních zkušeností. "Politika je o tom, o čem se mlčí. O čem se mluví je propaganda k dosažení toho, o čem se mlčí.“ K.Mrzílek

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.71 (7 Votes)
Share

Komentáře   

-4 #6 Jan Šinagl 2019-08-21 09:20
Je smutné, že se i dnes pod svůj názor mnozí bojí podepsat plným jménem. Už první německý velvyslanec po vzniku ČSR Walter Koch prohlásil: "Největší hybnou silou této země je strach." Následné dějiny mu daly za pravdu. Strach je vždy spojencem zla, které o to snadněji vítězí.
+3 #5 Daria 2019-08-20 20:02
Korektura: EU, presneji Zapadni Evropa, to byl kdysi "predevsim obchodni projekt" pane Sinagle. To jeste v dobe, kdy fungovala EHS. Evropa se stala velkou diky EHS a diky EU pujde zase do kytek. EU s jejimi tendencemi k evropskemu suprastatu je na ceste stat se novym Sovetskym svazem. Je tady take cim dal silnejsi vliv Islamu a Genderizace - jestli vam to neco rika. EU je zdraveho rozumu celkem zbavena. V Cechach tomu zatim az tak neni, i kdyz uz to take zacina. Pokud nebude EU zreformovana pravicovymi stranami, ktere ziskavaji v mnohych evropskych zemich na vlivu, nebude se brzy cemu smat.
+3 #4 Daria 2019-08-20 19:59
EU, presneji Zapadni Evropa, to byl kdysi "predevsim obchodni projekt" pane Sinagle. To jeste v dobe, kdy fungovala EHS. Evropa se stala velkou diky EHS a diky EU pujde zase do kytek. EU s jejimi tendencemi k evropskemu suprastatu je na ceste stat se novym Sovetskym svazem. Je tady take cim das silnejsi vliv Islamu a Genderizace - jestli vam to neco ri zdraveho rozumu celkem zbavena, v Cechach tomu zatim az tak neni, i kdyz uz to take zacina. Pokud nebude EU zreformovana pravicovymi stranami, ktere ziskavaji v mnohych evropskych zemich na vlivu, nebude se brzy cemu smat.
-5 #3 Jan Šinagl 2019-08-20 18:49
Vážená paní Dario, vynášet "konečné" soudy nad věcmi a druhými bych raději přenechal soudům. Vážím si lidí, kteří "si myslí". U těch, kteří "vědí" jsem opatrný. Připusťte i možnost, co by se stalo, kdyby se neudržela koruna? Může značně zeslábnout, přestaneme-li být závislý na Západě. Slovensku toto nebezpečí nehrozí. EU není dokonalá, je to především obchodní projekt. Chceme-li jen co se nám líbí a rizika přenášet na druhé, potom by se s takovým partnerem dalo těžko něco budovat. Potom by bylo také na něj tak nahlíženo. Jako bychom se stále nechtěli poučit z naší minulosti? Život přeje naději, ne "jistotám" předem. Máme je stále v myslích zaneseny komunistickou devastací zdravého, normálního myšlení a postojů svobodného člověka a občana.
+3 #2 Daria 2019-08-20 18:24
Vazeny pane Sinagle, nejste opet vubec v obraze - mirne receno. Euro je od sameho zacatku eine "Fehlgeburt". Jedna se o "mirovy projekt", a take o cenu za sjednoceni Nemecka. Spolecna mena ma zabranit valkam v Evrope. Mezi zememi, ktere Euro prijaly, zadne valky uz 60 let nebyly, wohl gemerkt. Euro je udrzovano pri zivote jen diky zasahum EZB a platime to vsichni prostrednictvim nullovych ci dokonce minus uroku, znehodnocovanim pojistek a duchodu. Euro nam jedoho dne presto zcela jiste zkrachuje. Neprijmout Euro je velmi moudre rozhodnuti ceske vlady, ledaze i Vy byste moci mermo chtel "zachranovat" ekonomiky jiznich statu, pro ktere je Euro prilis silne. Euro Evropu neposiluje, ale oslabuje a rozdeluje. Velmi me udivuje, ze to nevite.
-10 #1 Jan Šinagl 2019-08-05 13:54
Lživým zprávám skutečně Češi věří.
Přijetí eura odsuzují, protože hovoří, že by se vše prodražilo a nejvíce by to odnesli důchodci. K vysvětlení, že 19 států přijalo euro bez problému neodpovídají, protože česká média o této skutečnosti, o tomto přijetí mlčí vzhledem k tomu, že nemohou uvést nějaké špatné zprávy. Pan Rusnok, který nechal vyrobit velkou korunovou minci z čistého zlata propaguje naši měnu jako by byla její historičnost jediná v celé Evropě. Opak je pravdou. Holandský gulden, francouzský frank, německá marka a další měny jsou dokladem, že zavádění eura je posilování jednoty Evropy, což je dotyčnému známo a proto podobně jako Zeman a jiní vysílají falešné zprávy a reálné skutečnosti z evropských států nejen zamlčují, ale vysílá se o nich jen nenápadně a sporadicky. Například pořad Postřehy odjinud, kde nám tu a tam komentátor ukáže památky z té či oné evropské země, ale o tom jak lidé žijí, nakupují používajíce euro, zprávy nejsou. Zamlčování neupozorňování, absence propagace Evropské Unie se táhne jako neviditelná a nenápadná nit hlavními programy nejsledovanější ch kanálů české televize.

K.Mrzílek

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)