Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 02.06.2020 07:57
  I tato kauza o trestání nevinných lidí jde na hlavu komunistů.

  Read more...

   
 • 02.06.2020 07:56
  Jestli se této ženě podaří s ostatními nejen zatočit, ale ...

  Read more...

   
 • 01.06.2020 17:58
  Komunistům hanba nevadí a nám zřejmě také ne. K.Mrzílek

  Read more...

   
 • 30.05.2020 10:44
  Nejen barvy, ale i charaktery časem blednou. Pane plukovníku ...

  Read more...

   
 • 30.05.2020 08:44
  Ústupčivost. Čechů hlavní úspěch komunistické normalizace.

  Read more...

   
 • 26.05.2020 13:57
  Když se jedná pouze podle zákonů, spravedlnost ostrouhá.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Hoaxy, fake news a řetězové maily. Projděte si lživé zprávy posledních týdnů

Patříme k nejméně mediálně vzdělaným zemím Evropy. Není divu, že takové množství dezinformací nachází u nás tak bohatou „živnou půdu“. Je to i důsledek selhávání médií, která jsou závislá a  k neinformovanosti o dění doma i ve světě významně přispívají. Co se skutečně v naší zemi děje média zamlčují. Nicméně je stále více obyvatelstva zneklidněna situací v zemi ze svých osobních zkušeností. "Politika je o tom, o čem se mlčí. O čem se mluví je propaganda k dosažení toho, o čem se mlčí.“ K.Mrzílek

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.00 (9 Votes)
Share

Komentáře   

+1 #13 Daria 2019-09-01 09:04
Kdyz se chcete vyjadrovat k Euru, musite sledovat deni v Euroraumu a politiku EZB.Jeji od rijna nova sefka,pani Lagarde, se rozhodla zavest negativni uroky pro vsechny, tedy i pro normalni lidi, nejen pro banky a pod, jak tomu bylo dosud. Takze, pane Sinagle, kdyz si tady v bance ci sporitelne ulozite Eura, (coz asi nehrozi) tak Vam nejen ze nedaji zadny urok, ale jeste zaplatite Vy. To je dan za "zachranu" teto meny, ktera jak se vyjadril Mario Draghi, zachranena bude, "WHATEVER IT TAKES", tedy stuj co stuj, ZA KAZDOU CENU. Nejedna se o nic jineho, nez o VYVLASTNENI a odpor proti teto politice pomalu ale jiste stoupa. Dalsi negativni dusledky "zachranovani" Eura vam vypisovat nebudu, tolik mista neni. Drzte palce, at dnesni volby v Sasku a Braniborsku dopadnou co nejlip pro AfD, to by byl prvni rozumny krok k normalizaci pomeru.
+1 #12 Daria 2019-08-31 20:05
Kdo urazi lidi, to jste Vy, pane Sinagle. Vsimnete si, ze NIKDY NEMATE ZADNY ARGUMENT. Cim jste vyvratil to, co tvrdim ja? Jak argumentujete? Vubec nicim, vubec nijak, pouze jste si povzdechl, ze se v nasem pripade jedna o "pochybne lidi, na kterych se podepsala provincie". Tak to delate vzdycky. Nemate co rict k tematu? Tak mlcte.
+1 #11 Daria 2019-08-31 19:46
Pane Sinagle, zdrzujte se prosim formulaci, ze muj muz ma "pochybnou minulost", to uz jsme jednou meli. Jestli v tom budete pokracovat, tak budete mit o dalsi problem vic. Muj muz na rozdil od Vas delal protikomunistic ky odboj uz za totality, coz mu vyneslo 6 let vezneni. Dnes je nositelem Osvedceni ministerstva obrany o 3. odboji a plne rehabilitovan. Nikoho zasadne nenapadam, ani neurazim, to nemam zapotrebi. Pouzivam nanejvys ironie. My nezijeme v kokonu, ale v bavorskem velkomeste, ucastnime se aktualnich akci a deni v NSR zname z osobni zkusenosti a z prvni ruky. Mimochedem - ja jsem pred tim zila leta v Praze, to zas az takova provincie neni, ale holt Zebrak je Zebrak. Dekuji, ze jste se zavazal do dalsi diskuze nezasahovat. Nemyslim, ze k ni mate co smysluplneho sdelit.
-5 #10 Jan Šinagl 2019-08-31 10:47
Ano, z internetu znám paní Dariu a jejího muže, včetně jeho podivné minulosti. Na rozdíl od nich mám jako demokrat respekt k autorovi jiného názoru bez potřeby ho napadat či urážet. To spíše svědčí o tom, že tito lidé žijí ve svém "kokonu", kdy toho mnoho nepochopili z prostředí, kde žijí už 35 let. Dokazují, že mnoho let prožili v provinciálním prostředí, jehož následků se nezbaví do konce života. Budu jen překvapen, pokud se nerozpoutá opět "diskuse" jako v minulosti. Zasahovat do ni nemíním a nepochybuji, že je stejného názoru i pan Ohnheiser.
+1 #9 Daria 2019-08-31 09:38
Vazeny pane Ohneiser, velice si cenim Vaseho pozvani do Vasi, jiste vysokym plotem obehnane vily, kde zrejme nectete noviny, ani nemate televizi, ven nechodite. To ja v Mnichove vsechno mam a chodim i do ulic. Kdybych prijela do Mnichova ted, a ne pred 35 lety, myslela bych si, ze Nemci jsou vetsinou cerni. Vic me ale rusi muslimske satky a jine zabaly, ktere cim dal vic z meho hlediska hyzdi poulicni obraz. Bavora uz temer nepotkate. Nemecko zije z know kow, technika, vzdelani... Ja, die Zukunft scheint gesichert. Bezte k sousedum, podivejte se na televizi, co se deje na Balkane, spocitejte si jak bude vypadat situace ve Stredozemnim mori po odchodu Salviniho, a zvazte vyjadreni naseho ministra vnitra Seehofera, ze "migracni politiku musime prehodotit". Obcas pohlednete na statistiku trestne cinnosti... Nebo si dozijte svuj zivot ve svem kokonu, se vzpominkami na takove Nemecko, ktere skutecne bylo. Herzliche Grüße Daria.
P.S. Pan Sinagl vi velmi dobre, o koho se v mem pripade jedna.
-6 #8 Jan Šinagl 2019-08-27 09:15
Je to samozřejmě krásné a pravdivé.
Ale lidé na západě se stále domnívají, že slušným chováním lze Rusy nebo Číňany či Asiaty změnit. Nejde protože tak jako staletá kultura pěstovaná v Evropě vytvořila demokratické státy, kde domluva mezi lidmi je páteří základem pro společnou pravdu, tak opak je že rozhoduje po staletí jedna osoba, ať už se jmenuje chán, car, první tajemník, president a nikdo jiný. I v Evropě kdysi do 13 století byla pouze jedna pravda kterou hlásal panovník, protože byl "od Boha". K Rusům i Číňanům se k jejich vládnutí přidává neustálý expanzionismus, násilím, nucením, podvody, rozšiřování "osvobozování" území, které potom prohlásí za své. Tento rozdíl mezi Evropou, Ruskem a Čínou trvá již OSM století a nezmění se.

K.Mrzílek
-6 #7 Jan Šinagl 2019-08-25 19:16
Srdecne Vas zdravim!

V mem pokrocilem veku se nenecham snadno vyvest z rovnovahy. Vsak prispevky obcanky (obcana) s podpisem Daria nemohl napsat n o r m a l n i clovek!! Smutne je, ze lidi s takovymi z n a l o s t m i je v Cesku neuveritelne mnoho. Schazejici informace, nemluve o IQ. Pane Sinagle, pokud by se Vam povedlo zjistit autora/autorku techto genialnich radku, vyslovte ji me pozvani do toho hrouticiho se statu. Rad poskytnu ubytovani a stravu, - a umoznim kontakty s “bidou”. Bylo mi 37 let kdyz jsem opustil CSSR. Pred nekolika dny, 16. 8. 2o19 jsem slavil 5o let pobytu v Nemecku. Jeste smutnejsi je, ze s obcany tak nevzdelanymi, neznalymi, plnymi nenavisti a zloby, Ceska republika bude mit problem se nekdy zaradit mezi vyspele staty Evropy. Tim nemyslim vyspelost technickou a organizacni, ale vyspelost m o r a l n i , h u m a n i s t i c k o u

Pratelske pozdravy

Josef Ohnheiser
Bloisstr.86
D 79761 Waldshut
-8 #6 Jan Šinagl 2019-08-21 09:20
Je smutné, že se i dnes pod svůj názor mnozí bojí podepsat plným jménem. Už první německý velvyslanec po vzniku ČSR Walter Koch prohlásil: "Největší hybnou silou této země je strach." Následné dějiny mu daly za pravdu. Strach je vždy spojencem zla, které o to snadněji vítězí.
+5 #5 Daria 2019-08-20 20:02
Korektura: EU, presneji Zapadni Evropa, to byl kdysi "predevsim obchodni projekt" pane Sinagle. To jeste v dobe, kdy fungovala EHS. Evropa se stala velkou diky EHS a diky EU pujde zase do kytek. EU s jejimi tendencemi k evropskemu suprastatu je na ceste stat se novym Sovetskym svazem. Je tady take cim dal silnejsi vliv Islamu a Genderizace - jestli vam to neco rika. EU je zdraveho rozumu celkem zbavena. V Cechach tomu zatim az tak neni, i kdyz uz to take zacina. Pokud nebude EU zreformovana pravicovymi stranami, ktere ziskavaji v mnohych evropskych zemich na vlivu, nebude se brzy cemu smat.
+5 #4 Daria 2019-08-20 19:59
EU, presneji Zapadni Evropa, to byl kdysi "predevsim obchodni projekt" pane Sinagle. To jeste v dobe, kdy fungovala EHS. Evropa se stala velkou diky EHS a diky EU pujde zase do kytek. EU s jejimi tendencemi k evropskemu suprastatu je na ceste stat se novym Sovetskym svazem. Je tady take cim das silnejsi vliv Islamu a Genderizace - jestli vam to neco ri zdraveho rozumu celkem zbavena, v Cechach tomu zatim az tak neni, i kdyz uz to take zacina. Pokud nebude EU zreformovana pravicovymi stranami, ktere ziskavaji v mnohych evropskych zemich na vlivu, nebude se brzy cemu smat.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)