Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:05
  Až teď jsem si toho emailu všiml.. Advokáta, že nepotřebujeme?

  Read more...

   
 • 14.05.2024 11:21
  Pokud se někdo domnívá, že lživým zápisem v dokladech problém ...

  Read more...

   
 • 13.05.2024 16:04
  “Je velmi těžké najet na válečnou ekonomiku. Ještě těžší ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

OS Ostrava Karas verejnost 23.1.2024OS Ostrava Karas prg 23.1.2024

Aktualizováno 19.2.2024: Neuvěřitelná ODPOVĚĎ předsedy OS Ostrava Mgr. Tomáše Komradeka spolku Šalamoun. Škoda, že jsem justičního strážníka nepožádal, aby se šel podívat, zda je předseda soudu ve své kanceláři, kdy mi rezolutně  řekl: „Není tady!“, když jsem chtěl předsedu navštívit. Justiční stráž má přístup v budově soudu všude a nemohl vědět, že se během doby, než jsme přišli do kanceláře předsedy soudu, mohl vrátit? Reakce justičního strážníka by nasvědčovala, že předseda soudu ve své kanceláři byl a poslouchal. Dveře do jeho kanceláře byly otevřeny.„Úroveň“ odpovědi pana předsedy to vůbec nevylučuje. Má  vypovídající hodnotu o vážnosti stavu a důvěryhodnosti justice – a nejen v Ostravě. JŠ

***

Skončilo PODNĚTEM ministru spravedlnosti Pavlu Blažkovi na zahájení kárného řízení se soudkyní JUDr. Janu Bochňákovou spolkem Šalamoun (27.1.2024) a mým PODNĚTEM  (29.1.2024). 

Soudkyně mne nevpustila do soudní síně ani před začátkem soudního jednání, ani po něm. Následná „návštěva“ předsedy soudu Mgr. Tomáše Komradeka, za doprovodu justiční stráže  (na doporučení PČR), nepřinesla, podle očekávání, žádný výsledek (soudce se zbaběle schoval) a vše nechal na své sekretářce. Mému pokusu soudce navštívit při otevřených dveřích do jeho kanceláře zabránila justiční stráž urychleně s tím, že „není tady“ – viz zvukový záznam. Sekretářka se nepředstavila, nezvedla od stolu, nepodala ruku, natož aby mi nabídla kávu, jak je standardem ve vyspělých zemích. Prostě dostavil se „třídní nepřítel“ – klasická arogance moci. Svědčí o tom varování, primitivně nalepené na vstupu do soudní síně zřejmě jen na toto jednání (nepodepsané). Pro veřejnost a média je poctou, pokud jsou považovány předem za „nebezpečné zločince“. Co také zbývá ohroženým zločincům v české justici?!

OS Ostrava Karas upozorneni 23.1.2024OS Ostrava Karas pouceni 23.1.2024Zvukový záznam celého jednání stojí celý za poslech (vystupuji v úvodu a na konci). Soudkyně ohodnotila mé jednání: „To je další drobnost tohoto pána“. Chování státního zástupce bylo také ostudné – navác opakovaně vstupuje do soudní síně před začátkem soudního jednání! Skvělé bylo vystupování obhájce Mgr. Straky a zejména věcné a argumentačně silné obžalovaného ing. Jana Karase. Celá kauza už ho stála miliony korun, zánik prosperující firmy, rozpad rodiny a ohrožení duševního vývoje jeho dcerky. Obhájce odhaduje, že se kauza povleče ještě 2 roky, tedy 8 let! V to nevěřím, zato věřím ve zbavení taláru soudkyně, která se chová hloupě a zcela iracionálně, v tom lepším případě. V cca 50 minutě upozornila, pokud je mezi veřejností přítomný svědek, aby odešel na chodbu?!

Jeden ze svědků měl na chodbě výměnu názorů s matkou obžalovaného před výslechem. Bylo viditelné, že nemá čisté svědomí. Připomínám, že v kauze je „namočen“ i plk. NCOZ Šigut. Už 3x měnil výpověď!

Zájem veřejnosti roste. Další jednání je nařízeno na 5.3.2024 od 8:00 hod. Věřím, že nebude stačit kapacita míst pro veřejnost v soudní síni. Samozřejmě, že KTV live (už 4 miliony sledujících!) bude opět přítomna (vysílá přímo), stejně jako má „drobnost“.

Veřejnoprávní média se pochopitelně této kauze trvale vyhýbají – jak dlouho ještě?! Soudkyně Bochňáková porušuje trvale a flagrantně Ústavou ČR zaručenou účast veřejnosti na soudním jednání, svobodu slova a právo veřejnosti na informace.

Justiční stráž byla opět v plné pohotovosti, ale budila dojem, že je jí situace velmi nepříjemná. PČR i justiční stráž přijala moji navštívenku.  I tento článek bude šířen v angličtině do celého světa, včetně informování institucí EU. JŠ

***

„Hlavní rolí historie je předejít tomu, aby se nezapomnělo na ctnostné činy a aby se s pokoleními špatná slova a činy bály ostudné pověsti“

Gaius Cornelius Tacitus

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

-7 #2 Jan Šinagl 2024-01-30 14:23
Soudkyně Bochňáková už ing. Jana Karase 5x lustrovala, vždy před soudním jednáním! Nic jiného než šikana! Jakoby doufala, že snad něco nezákonného obžalovaný provede! Justiční stráž stresuje nejen veřejnost, ale i obžalovaného a ovlivňuje tak negativně jeho psychiku u soudu i doma - to je čistý, zřejmý a účelový záměr!

Jak byla asi přidělena k této kauze? Že by i případný počítač byl závislý? Jak dlouho průměrně soudí kauzy? Jaká je efektivita její práce? To vše předsedu soudu Komradeka zřejmě nezajímá?!

I toto vše by mělo zajímat ministra spravedlnosti Blažka při rozhodování o kárné žalobě na tuto soudkyni. Nevím, co by chtěl ještě více k jejímu důvodnému a zcela oprávněnému podání?!

Z představy, že by kauzu převzal jiný soudce, tedy od počátku, mrazí.

Na druhé straně schopný soudce už by ji dávno rozhodl ve prospěch ing. Karase. Kdyby u nás existovala občanská porota jako v USA, neměla by také důvod rozhodnout jinak. Úspěšná firma by nebyla zničena, rodina rozvrácena a firma odváděla daně do státního rozpočtu.

Vyzývám veřejnost k hromadné účasti na další soudní frašce 5.3.2024 od 8:00 hod. Každý se můžeme stát obětí zlovůle, či justičního zločinu - musíme si pomáhat!
-6 #1 Jan Šinagl 2024-01-29 16:10
Soudci tvrdí, že při požadavku jejich vyšších platů jim nejde o peníze, ale o princip? Ano, jde o princip, mravní. Ti co se chystají podat žaloby na stát, mravní princip v sobě nemají.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)