Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

po čvc 13 @08:30 -
OS Praha 6: kauza JUDr. Zdenka Altnera

Nejnovější komentáře

 • 05.07.2020 20:18
  V každém národě se najde několik neohrožených jedinců. O smrti ...

  Read more...

   
 • 04.07.2020 12:39
  Komunisté jsou nepotrestaní od Aše po Peking. KOMUNISTICKÉ ...

  Read more...

   
 • 03.07.2020 12:06
  Poslední odstavec pana bývalého velvyslance jsou velmi úderná ...

  Read more...

   
 • 01.07.2020 00:21
  PČR je na 87 místě na světě ve věci důvěryhodnosti, hned ...

  Read more...

   
 • 01.07.2020 00:05
  Předseda ODS Fiala si loni vydělal jako politolog na universitě ...

  Read more...

   
 • 30.06.2020 21:28
  Myslím, že více jak o komunisty jde více o levicové poslance ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

LN Wonka Rudinska Svagrova 250714K tématu vyšel v LN skandální článek redaktorky LN Marty Švagrové-Bystrické dne 25.7.2014. Kontaktoval jsem ji obratem. DoRudinska II dnešního dne žádná reakce? Napsal jsem dne 29.7.2014 článek do LN jako moji reakci s žádostí o uveřejnění, komunikoval jsem několikrát s odpovědnými redaktory. Mají údajně mnoho práce, dovolené, nestíhají. Pokud článek nevyjde v nejbližších dnech, zveřejním ho na tomto webu. Materiálů o Pavlu Wonkovi prokazující jeho skvělý charakter a schopnosti mám dost, stejně tak jako materiálů, prokazující bezcharakternost „dokumentaristky“ Libuše Rudinské, na kterou jsou už podána trestní oznámení a budou následovat zřejmě další.Ano, zavírat oči před pravdou je zhoubné!

webu Libuše Rudinské: K naší velké lítosti musíme z provozních a finančních důvodů přesunout premiéru dokumentu na neurčito Pavel Wonka (pracovní název) 95min. Byla jsem oslovena abych zpracoval pravdivý příběh Pavla Wonky. Nejdřív jsem si myslela, že vykreslím příběh zneuznaného hrdiny, až do chvíle, kdy jsem nahlédla do Archivu bezpečnostních složek. Ví se, že o Wonku se zajímala STB, ale, jak se k tomu stavěl Wonka? Archivy skrývají mnohá překvapení........ premiéra byla původně plánovaná k 25. výročí Sametové revoluce dne 13. listopadu 2014 …

 http://www.rudinska.cz/?k_nasi_velke_litosti_musime_z_provoznich_a_financnich_duvodu_presunout_premieru_dokumentu_na_neurcito

Na čem se pracuje....

Pavel Wonka (pracovní název) 95min.

Byla jsem oslovena abych zpracoval pravdivý příběh Pavla Wonky. Nejdřív jsem si myslela, že vykreslím příběh zneuznaného hrdiny, až do chvíle, kdy jsem nahlédla do Archivu bezpečnostních složek. Ví se, že o Wonku se zajímala STB, ale jak se  tomu stavěl Wonka? Archivy skrývají mnohá překvapení........

Dokument si klade za cíl být seriózní rekonstrukcí Wonkova příběhu, ke které se budou historici i po letech obracet.

Dále chceme demýtizovat postavu Pavla Wonky a objasnit jeho tragickou smrt v kontextu doby-normalizace, kterou někteří levicoví aktivisté zlehčují a vykreslují jako dobu relativní pohody a nikoliv jako totalitu. Wonkova tragická smrt, pouhý rok a půl před revolucí, je důkazem, že tomu tak nebylo.

Dokument by tak měl především mladším generacím, přiblížit ducha doby a ukázat, že ne vždy byla samozřejmostí taková míra  svobody, jak ji známe dnes.

Detaily

Pavel Wonka se na podzim 2011 stal posmrtně čestným občanem Hradce Králové, města, v jehož věznici v roce 1988 zemřel.

Stal je tak posledním mrtvým politickým vězněm minulého režimu. Zahynul za okolností dosud plně neobjasněných, které by tento film měl osvětlit a přiblížit Wonkův osud v kontextu doby.

Kolem Wonkovy osobnosti koluje hodně kontroverzních názorů na jeho občanskou a lidskou angažovanost. Mluví se o tom, že Wonka je novodobý Julius Fučík, a že jeho oceňování je především politicky motivované- žeWonka je účinným maskotem antikomunismu.

Nyní se v politických a disidentských kruzích usiluje o prosazení návrhu na Wonkovo posmrtné ocenění – udělení Řádu republiky, dne 28. října 2013. Letos totiž Wonka oslavil dvě smutná výročí. 60 let od svého narození ale také 25 let od své tragické smrti.

Je možné, že Zeman tímto vyznamenáním demonstruje svoji politickou nezaujatost? Chce tím zavřít ústa těm, kteří projevují nelibost při jeho námluvách s Putinem a koketerií s Komunisty?

 ... a ještě něco navíc

Dokument je konspirace na n-tou, kdy nikdo neví kdo koho sleduje. Zda sledovač se nestává objetí sledovaného.  Autorka sama vstupuje do příběhu a s  nasazením, neúprosně vyslýchá svědky, sama se tak dostává do osidel konspirace. Nahlas se pak zamýšlí nad cenou, kterou je ochotná za pravdivost tohoto dokumentu zaplatit.

               
Dokumentární film vzniká v koprodukci s Českou televizí a je podpořen Hejtmanem Královéhradeckého kraje a Fondem kinematografie.

http://www.rudinska.cz/?na_cem_se_pracuje....

* * *

K tématu vyšel v LN skandální článek redaktorky LN Marty Švagrové-Bystrické dne 25.7.2014. Kontaktoval jsem ji obratem. Do dnešního dne žádná reakce? Napsal jsem dne 29.7.2014 článek do LN jako moji reakci s žádostí o uveřejnění, komunikoval jsem několikrát s odpovědnými redaktory. Mají údajně mnoho práce, dovolené, nestíhají. Pokud článek nevyjde v nejbližších dnech, zveřejním ho na tomto webu. Bylo by to poprvé, co by mne LN zklamaly a můj text neuveřejnily. Kauza nabývá stále otřesnější rozměry a novináři by se jí měli co nejrychleji věnovat. Bude dalším měřítkem stavu společnosti a médií, jak se k ní postaví, zda mlčením, či nezávisle, demokraticky a otevřeně. Materiálů o Pavlu Wonkovi prokazující jeho skvělý charakter a schopnosti mám dost, stejně tak jako materiálů, prokazující bezcharakternost „dokumentaristky“ Libuše Rudinské, na kterou jsou už podána trestní oznámení a budou následovat zřejmě další.

 

Jan Šinágl, 5.8.2014

* * *

Pavel Wonka: po advokátu chudých najednou důvěrník či agent StB…?!

Dnes „utajená" předpremiéra dokumentu o "estébákovi" Pavlu Wonkovi ve Vrchlabí!

„Sametová“ demokracie potřebovala téměř 24 let k oficiálnímu uznání hrdinství Pavla Wonky, poslední oběti zločinného komunistického režimu a ideologie!

Frajer Pavel Wonka důstojně vzpomenut v Hradci Králové

Pavel Wonka - vězeň svědomí, promlouvá aktuálně i ke dnešku!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (10 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #4 Vitezslav Haramule 2014-10-28 12:34
Lhar a notorda a tohoto casu president ceske estebacke republiky Zeman by mel na ten jeho organizovany " ples upiru" pozvat profesionalni lharku Rudinskou.
0 #3 grigorij 2014-10-28 02:18
paní Rudínská, chce se mi z Vás zvracet , nejde o žádné bourání představ o ikonách disentu ,ale Vám jde pouze a pouze o zviditelnění sebe sama,nic jiného , jsem o mnoho let starší než Vy ,zažil jsem na vlastní kůži zlomoc komunistů a jejich přisluhovačů ale to co jste vyprodukovala je opravdu "klenot" ze stoky STBáků ,policajtů a dalších tzv.uvědomělých občanů tehdejšího socialistického ČSSR - Vám nejde ani o pravdivost,ani o fakta ale jen o senzaci - neznáte a ani nemůžete posuzovat - nemáte právo - pokud někdo pod jakýmkoliv nátlakem podepsal spolupráci s STB a druhá věc je reálná spolupráce . Za ten Váš dokument byste zasloužila pořádnou přeshubu - za lhaní , vytváření neexistujících vazeb a teorií a hlavně jde o pomluvu.Ani bych se nedivil ,kdyby Vás někdo zažaloval a u soudu to vyhrál ,to bych Vám přál .... na Vás taky dojde .. na každou sv.ni se voda vaří.......
-1 #2 Martin Donda 2014-08-14 16:02
Archivy StB skrývají mnohá překvapení.... a jejich obsah je zdá se silně nakažlivý.
+3 #1 Pepa k estebačce 2014-08-06 05:57
Ta Rudimská musela být asi hodně podnapilá, když napsala na svém webu takové gramatické slátaniny. To fakt napsala? Slovosled a gramatika jak od nevzdělaného cikána. Taky píše, že zjistila, že o Wonku se zajímala STB - no to je nám ale objev Ameriky paní Rudinská! O kterého disidenta a antikomunistu se nezajímala? Jmenujte nám jednoho Vy "znalá dokumentaristko "! Jo a Vy jste chtěla svůj estébácký snímek pomlouvající umučeného disidenta Wonku a zlehčující StB uvést k 25. výročí Sametové revoluce? Tak tím se definitivně ukázalo, že jste jasná estebačka, horší svinstvo jste k výročí pádu komunismu ani vymyslet nemohla... Doufám, že Vám antikomunisté 17. listopadu dají za tuhle bolševickou špinavost stejný výprask, jako ho studentům dávala ta Vaše zločinecká StB. Fuj!

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)