Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 20.05.2019 21:49
  Dříve se psalo: OBYČEJNÝ NACISMUS. Míněny koncentráky ...

  Read more...

   
 • 16.05.2019 15:56
  Opravdu je to tak jak jste to napsal. A naše "demokracie"?

  Read more...

   
 • 16.05.2019 11:41
  Dobrý den, posledních pár článků na Vašich stránkách zase tak ...

  Read more...

   
 • 13.05.2019 09:55
  Pane Stupko, bohužel jsme zemí, kde kádrování, negaci a ...

  Read more...

   
 • 12.05.2019 20:52
  Pane Šinágle, je mně to již trapné, opakovat to neustále ...

  Read more...

   
 • 12.05.2019 14:27
  Lidé v Plzni oslavují veřejně. Mají radost, že byli po šesti ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

babis Trump 070319

Jan A.Baťa: „Cílem kapitalistů je vydělat peníze. Někteří, vedle toho, hledají moc. Naším cílem je – člověk, lidé, rodiny. Výdělek, peníze, budovy, stroje, moc – jsou nám jen prostředky.“

* * *

Jak symbolické – dva úspěšní podnikatelé se setkali v den narozenin neúspěšnějšího československého podnikatele před začátkem II.světové války a narozenin TGM. Toto datum bylo zvoleno symbolicky. To první nepřipomněla žádná média. Firma BaťaBata Jan narodohospodar byla největší v ČSR a sedmá na světě. Kapitalismus a komunismusV době svého vrcholu měla v přepočtu na dnešní dobu zisk 20.000.000,-USD týdně po celém světě.

Firmu Baťa, její metody a myšlenky zmiňuje premiér ČR často. Stejně tak o ní jistě ví i president USA z úst své bývalé manželky Ivany Trumpové, rodačkou ze Zlína, jejíž otec byl zaměstnancem firmy Baťa. Neznám novináře, který by toto téma při tiskové konferenci oživil otázkou, kdy se ČR vypořádá se svým „černým svědomím“ a vyrovná se po soudní rehabilitaci s potomky Jana A. Bati i majetkově. Nevylučuji, že i toto bylo téma při soukromém rozhovoru obou politiků.

K tématu připomínám skvělý článek Romana Jocha Fort Ivanka anebo Něco za něco (LN 1.3.2019).

Přímé či nepřímé útoky na premiéra v českých médiích a náhlé aktivity SZ a PČR v době návštěvy premiéra ČR v USA, vůbec nepřekvapují. Dobře to vystihl pan Vrbík:

V parlamentě dochází k utržení opozice z řetězu!

Objevil se záznam z října 2017, Vondráček hraje na kytaru na předsednickém stole. Asi svým kamarádům, nebo dělníkům či zaměstnancům Sněmovny. No jen si to představte!!! Ale dyť ten sál byl v rekonstrukci! To nevadí! Vždyť to pak nebyl žádný předsednický stůl!  Ale po rekonstrukci pak byl! Byly tam vytrhané koberce a tak!  Ani to nevadí! I tak zasluhuje pietu! Vondráček nebyl ještě předsedou parlamentu! Nevadí! Vždyť to nebyl Parlament! Bylo to rozebrané! Nevadí! Vždyť je to Anák, a jak oblíbený! Pospíšil chce vyhodit z parlamentu předsedu. Anebo ho vyhazuje - protože je z ANO? Samozřejmě, protože je z ANO, je fešák, je rozumný, je oblíbený...a to MY nemůžeme potřebovat! Předseda má být z naší strany - a potom bude jen dobře, když bude jako Vondráček! A může hrát na co chce.

Kam jsme to s tou tzv. demokracií zašli? Máme na sebe štěkat pro každou hloupost? Aby nás lidé volili? A co takhle kůrovec, růst teploty, požáry lesů, lámání stromů, sucho, že nevíme jestli se něco urodí, úrodnou půdu užírají montovny, kterých máme daleko v Evropě nejvíce? Co hrozící úpadek výroby, zítra hlavně aut? Co mizení ptáků, mizení hmyzu - kdo bude opylovávat vegetaci? Co orba po spádnici a splavování půdy - do čeho budeme sít, když náhodou zaprší? Na to jste v parlamentě, volové!!!

Měl bych vystoupit ze společnosti - řekl jsem volové! Nevystoupím. Připravil bych někoho o hlasy a co si pak počne? Jak se uživí?


Stanislav Vrbík, Zlín, 7.3.2019

* * *

Tibet vlajka Zebrak 080319

Nelze-li oslabit premiéra přímo, zkoušejí to nepřímo napadáním jeho spolupracovníků a okolí. 17 měsíců to nikomu nevadilo a najednou to opozici vadí – ausgerechnet v době setkání premiéra ČR s presidentem USA. To si myslí, že jsou občané volové, nebo z politiky už tak naši občané zákonodárci zhloupli, v tom lepším případě? Nedivme se potom, že většinu poslanců znají občané jen z volebních kandidátek. Pro „pravicovou“  opozici je hlavní problém „trestně stíhaný“ premiér, ne, že pomohla komunistům podílet se na vládnutí. Média si hned pospíšila, že popularita premiéra klesá a vlády stoupá. Protimluv a strach z premiéra, který odvádí skutečnou práci pro zemi jako dosud žádný a napravuje v rámci omezení koaliční vládou to, co zemi způsobily neschopné, resp. všehoschopné vlády po listopadu 89.

Současné problémy členů Hnutí ANO v Brně jsou další ukázkou. Aniž by vyšetřování skončilo, předseda ODS Fiala už navrhuje tento bod na příští zasedání Sněmovny, jako by toLN MZ Cekana nehoda 110319 byl hlavní problém země. V každé straně jsou lidé, kteří tam nepatří, tedy i v ODS. Hnutí ANO se i s tímto problémem vypořádá. ODS samozřejmě ne. Je příliš prolezlá korupcí a nezachrání ji ani populistický, prázdný mluvka Fiala, který v životě nic pořádného nedokázal a stává se stále více tragikomickou figurkou.  

Úspěch premiéra v USA je poctivě odvedená práce a ukázka jeho schopností. Nepochybuji, že v nezávislé přímé volbě by premiér ČR jako nejpopulárnější politik jasně zvítězil a účelové statistiky „deep state“ jasně vyvrátil. Parlament je plný příživníků, kteří vydělávají miliony a žádnou práci pro zemi neodvádějí, jen neustálá negace, kritika nepodstatného, kdy tématem je premiér, ne řešení závažných problémů země, jak aktuálních tak těch, co se neodvratně blíží. Zná snad někdo firmu, která by zaměstnancům platila za nic, resp. za její poškozování?!  

Věřme, že tento nemravný chlívek k ničemu bude v příštích volbách pořádně pročištěn, aby měl opět naději zdravý rozum a naše země na záchranu!

Dnes jsem vyvěsil vlajku svobodného Tibetu!

 

Jan Šinágl, 8.3.2019

* * *

Jak dlouho ještě bude ostudná kauza Jana A.Bati černým svědomím naší země?!

P.S.

Doporučuji dokument ČT Ostrava z roku 2004 - Vznik a pád království ševců

„Pravda vyjde na povrch jako olej na vodu.“ J. A. Baťa – zrádce národa, nebo šiřitel české slávy?

* * *

Kalašnikov na novináře. Zeman jako odstrašující příklad pro studenty Marylandské univerzity

  

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (8 Votes)
Share

Komentáře   

-4 #1 Jan Šinagl 2019-03-10 22:57
Zeman slaví šestý rok na pražském Hradě. Zazpívala mu Mireille Mathieu. Z Čechů nikdo.
K.Mrzílek

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)