Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 28.11.2022 10:38
  Proč ministr zahraničí tyto opilce nevyhodí z ministerstva? Je ...

  Read more...

   
 • 26.11.2022 11:39
  Helejte, píše mi poslanec.... Stanislav Berkovec @sberkovec1 ...

  Read more...

   
 • 25.11.2022 16:50
  Tomáš Etzler: Lidé toho v Číně začínají mít plné zuby.

  Read more...

   
 • 24.11.2022 09:36
  Za sebe i za pana Šplíchala Vám děkuji. Ujistili jsme se, že ...

  Read more...

   
 • 22.11.2022 10:36
  Dobrý den, pane Šinágle, děkuji za veškerá Vaše zpravodajství.

  Read more...

   
 • 22.11.2022 09:44
  Dobry den, vážené předsednictvo HSD, můžete mi prosím sdělit ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Vypnete televiziJe neuvěřitelné, jaké množství negativních zpráv chrlí o covidu média takřka 24 hodin denně. Na psychiku starých lidí, pro které je televize v podstatě jediný kontakt se světem, to má devastující účinky na jejich psychiku a už tak oslabený imunitní systém paralyzuje. Negace, beznaděj, předpovědi dalších tisíců mrtvých, Hiobovy zprávy, tak starým lidem pomáhají doslova „do hrobu“ -  i když jsou zdraví. Žádna naděje, víra ve vítězství, předemporaženectví. Dědictví dějin, proto pořád prohráváme, hádáme se, neschopni jednoty ve společném cíli. Je na čase to změnit – změnou sebe samého.

Kdyby si dal někdo práci a vypracoval statistiku negativních a pozitivních zpráv ve věci koronaviru, obávám se, že ty pozitivní by dosahovaly řádu pár procent, či promile. Je to znakem, že nemocná je především společnost, která se takto nepřirozeně chová. Ať už se jedná o cílený záměr, či nikoliv, je to výsledek všeobecného zhloupnutí společnosti z bezbřehého konzumu a touhy po maximalizaci zisku. 

Covid nám tak dává šanci abychom se navrátili k přirozenému způsobu života, kdy posilování přirozené komunikace a imunitnímu systému je tím nejlepším „lékařem“ proti koronaviru a následkům nezřízeného životního stylu na úkor přírodních zákonů a v rozporu se zdravým rozumem.

Příroda má své zákony, jejich nerespektování trestá.

Společnost se zcela odspolečenštila, díváme se na různé krabičky jak žijí jiní, necháme si brát čas na vlastní život, místo abychom sami žili  plně své životy. Konzumujeme životy druhých, čas na život  se sousedy nemáme. Jsme tak přeprogramování na nepřirozený způsob života, který nás trvale šťastnými učinit nemůže. Čím více se díváme na TV, tím více si uvědomíme tuto přirozenou potřebu, ti co ještě nepodlehli. Díváme se na svět dvojrozměrně - sami mezi sebou a na zprostředkovaný médii. Od skutečného života nás odvádějí, manipulují v chování a v myšlení, aniž většina tuší.

Ztratili jsme schopnost žít společně s blízkými a se spoluobčany. Proto nejsme aktivní společností, ale pouze společností složenou z nepropojených životů jednotlivců, kteří myslí ve velké většině pouze na sebe a vlastní „přežití v užívání“. Proto jsme tak snadno manipulovatelní a ovladatelní jako celek. I proto se tolik daří korupci a zločinu.   

Už to není o všeobecném zhloupnutí společnosti z bezbřehého, nesmyslného konzumu „zboží a životů“ druhých, ale o možném záměru, resp. onemocnění mocných z neschopnosti zastavit, nebo omezit zisk za každou cenu. Nikdo už nic ve skutečnosti v podstatě nekontroluje, jen je manipulováno s našimi životy proti naší vůli a lidské přirozenosti. Vše řídí "zákony a kamery", kde zůstal člověk? Všechno je jen „jako“. Pokud nebudeme schopni včas potřebné změny, čekat na Godota, tedy "všichni na všechny", příroda převezme postupně skutečnou vládu nad „homo sapiens“. Přestal ji respektovat, opět ztrácí moudrost a opatrnost, tak jako častokrát v minulosti. Jsme opravdu tak nepoučitelní?

Jediné pozitivum na covidu je, že nám dává šanci změnit nenormální způsob života na normální a pokusit se ještě včas zabránit nejhoršímu. Ohrožujeme konce životů - i životy těch, co je mají ještě před sebou, tedy život celé společnosti! Ta nemůže dlouhodobě přežít s „amputovanou“ formou života, který ze zdravých lidí vytváří stále více lidi nemocné – psychicky a následně i fyzicky. Chceme opravdu dobrovolně spáchat tuto národní a ekonomickou sebevraždu? Nikdo nám nepomůže, pokud každý nezačneme sám u sebe – dokud je čas, krátí se.   

VYPNĚTE TELEVIZI A ZAPNĚTE SVÉ ŽIVOTY!

 

Jan Šinágl, 16.2.2021

***

O koronaviru pohledem zdravého rozumu lékaře - MUDr. Ctirad Musil, 9. 1. 2021 - Pouze z diskuse se rodí pravda

Dr. Soňa Peková: „Vakcína byla vyvinuta proti čemusi, co se tu už nevyskytuje.“

Nejlepší „vakcína“ proti koronaviru

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.69 (26 Votes)
Share

Komentáře   

-16 #2 Jan Šinagl 2021-02-19 16:29
Při TV jsme naprosto nekreativní, nevytváříme nic pouze zažíváme co vytvořili jiní.TV možno používat tu a tam, ale ne každý večer do usnutí. Jakákoliv práce ať fyzická či duševní je přínosem. I debata, výměna názorů bez emocí, obnovuje myšlení. Zbavit se každovečerního sledování TV je jako zbavit se kouření. Zbavit se návyku.

K.Mrzílek
-16 #1 Jan Šinagl 2021-02-17 18:39
Martin Jan Stránský

„Správně by ve zpravodajství mělo také běžet, kolika lidem to (covid-19) nic neudělá a kolik se uzdravilo. Ten přísun mediální masáže je těžce zkreslený a působí jako výrazný stresor.“ (prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc.)

Před měsícem jsem vydal článek, ve kterém jsem doložil případy, o kterých se zmiňuje profesor Höschl, tedy jak média negativně zkreslují situaci kolem současné epidemie. Jejich zkreslení utlačuje racionalitu a zhoršuje naše psychické i fyzické zdraví. Že by se média rozhodla prezentovat vybalancovaný pohled na situaci? V žádném případě.

www.pritomnost.cz/.../17799

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)