Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.07.2024 08:14
  Ve volbách do europarlamentu ale v poměru 12:9 uspěli ...

  Read more...

   
 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

KS Ostrava Gaba Rozsudek cast 26.9.202320230926 083308

Theodor Geiger: „Porušíš-li právní normu, stane se tobě něco, porušíš-li mravní normu, stane se něco v tobě.“ 

***

Hmmm po 6 letech rozsáhlého dokazování, kdy doba léčení byla vyhodnocena na 5 dnů, tak to je opravdu úsměvné. To v případě Matlach x Fargaš nebylo zapotřebí žádného dokazování a bylo rozhodnuto o vině bleskově. U Kramného 5 znalců řekli, že nezemřely následkem působení el. proudu a přesto obnova nebyla povolena. Tak si tu žijeme v právním státě… Dopustil se jednání, k dokonání trestního činu nedošlo, čímž spáchal pokus přečinu a odsuzuje se …

***

Pokud jde o povrchní poranění zhmoždění, tak to jsou poranění zcela lehká až povrchní, která neomezovala poškozenou déle než jeden týden. Lehké poranění mozku a podvrtnutí krční páteře nebylo objektivně prokázáno a šlo spíše o podezření…. Protiprávní jednání obžalovaného bylo odvolacím soudem kvalifikováno jako pokus přečinu ublížení na zdraví, neboť obžalovaný se dopustil jednání, které bezprostředně směřovalo k tomu, aby jinému úmyslně ublížil na zdraví, jehož se dopustil v úmyslu trestný čin spáchat, avšak k dokonání trestného činu nedošlo…

***

Ing. Marek Gába - pravomocný ROZSUDEK ve věci ublížení na zdraví. KS Ostrava vynesl zřejmě nejnespravedlnější rozsudek v dějinách České republiky. Soud vědomě spáchal zločin a neuznává právo napadeného se bránit. Od incidentu už uběhlo více než šest let! Soud se vůbec neměl konat, nanejvýš přestupkové řízení a stál už statisíce korun, ne-li miliony. Doporučuji odstavce 8+13+15+18+19+22+23+24+28.

***

Justiční areál Brno: „Rozhodl jsem se odejít dobrovolně ze života.“

KS Ostrava 11.12.2023: Dominik Floder - děs!

 ***

Kdo bude soudit soudce, kteří vědomě kryjí jiné zločiny a zločince na úkor slušného člověka?! Jednou musí skončit doba, kdy se odpovědní zbavují odkazem na paragrafy vlastní odpovědnosti, naplňují je jen formálně. Duch zákona a hledání spravedlnosti je vůbec nezajímá. JŠ

***

KS Ostrava 26. 9. 2023: 50tá léta se nám vrátila!

REFLEX 21.10.2021: První médium našlo odvahu napsat pravdu o ing. Marku Gábovi

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

-10 #3 Josef 2023-12-25 20:46
Jedna ZÁSADNÍ věc, která je uvedena v
Odůvodnění Rozsudku odvolacího soudu je to, že můj syn Ing. Marek Gába NENAPADL svou bývalou manželku, ale že to byla ona, kdo napadl mého syna !!!! Takže tato dotyčná osoba si všechno vymyslela, napadení, zlomeninu čelisti, atd, takže celou dobu mařila spravedlnost a i přesto byl můj syn odsouzen, prý za POKUS přečinu ublížení na zdraví, v úmyslu trestný čin spáchat, avšak k dokonání trestného činu nedošlo. Vítejte v právním státě.
Josef Gába, otec odsouzeného Ing. Marka Gáby
-10 #2 Jan Šinagl 2023-12-14 08:51
Hmmm po 6 letech rozsáhlého dokazování, kdy doba léčení byla vyhodnocena na 5 dnů, tak to je opravdu úsměvné. To v případě Matlach x Fargaš nebylo zapotřebí žádného dokazování a bylo rozhodnuto o vině bleskově. U Kramného 5 znalců řekli, že nezemřely následkem působení el. proudu a přesto obnova nebyla povolena.

Tak si tu žijeme v právním státě.

Hezký večer

JB
-23 #1 Josef 2023-12-13 15:02
Zdravím, pane Šinágle
Do podobné situace, která se stala mému synovi, se může dostat kdokoliv, kdykoliv a pak se nebude stačit divit tomu, čeho všeho jsou OČTŘ schopny.
V Odůvodnění Rozsudku z 26. 9. 2023 jsou neskutečné bláboly, které mají zakrýt velmi nekvalitní práci OČTŘ. Je otázkou, zda je za touto nekvalitní prací OČTŘ neodbornost těchto orgánů vyhodnocovat důkazy, nebo byl takovýto postup na něčí objednávku. O nekvalitní práci OČTŘ svědčí to, že Ing. Marek Gába byl postupně odsouzen 3 velmi rozdílnými Rozsudky:
1) 10. 7. 2018 Trestním příkazem OS Ostrava za úmyslné ublížení na zdraví a to tím, že bývalé manželce způsobil zlomeninu levého kloubního výběžku dolní čelisti s nutností mezičelistní fixace, otřes mozku a podvrtnutí krční páteře. Proti Trestnímu příkazu podal Ing. Marek Gába, Odpor, který OS Ostrava začal projednávat. Soudní řízení pak trvalo, od podání Obžaloby, do vynesení Rozsudku OS Ostrava, 4 roky a 7 dní, tj. 1 468 dnů (od 2. 6. 2018 do 9. 6. 2022) i když průměrná délka trestního řízení za rok 2021 byla podle údajů Ministerstva spravedlnosti u Okresních soudů 201 dnů. Toto soudní řízení trvalo tak dlouho proto, neboť se během těchto 1 468 dnů hledalo nějaké jiné zranění, za které by mohl být Ing. Marek Gába odsouzen, což se stalo a 9. 6. 2022 byl OS Ostrava odsouzen:
2) 9. 6. 2022 byl OS Ostrava odsouzen za to, že fyzicky napadl bývalou manželku a úmyslně jí ublížil na zdraví, neboť jí způsobil zhmoždění čelistního kloubu dolní čelisti vlevo. Toto zranění, ale žádný lékař nediagnostikova l a ani není uvedeno v žádné lékařské zprávě. Obhájce Ing. Marka Gáby, 9. 6. 2022 u OS Ostrava, ve své závěrečné řeči, mimo jiného uvedl: „ … nezbývá mi, než vyjádřit údiv nad tím, že poměrně jasné závěry, jejichž právní analýzu by zvládl student třetího ročníku právnické fakulty, po čtyřech letech nejsou promítnuty ve zcela jasném zprošťujícím rozsudku“. Proti Rozsudku OS Ostrava se Ing. Marek Gába odvolal, ke KS Ostrava, který v této věci rozhodl 26. 9. 2023, takže soudní řízení trvalo o dalších 474 dnů déle, což znamená, že od podání Obžaloby 2. 6. 2018, do vynesení nového Rozsudku KS Ostrava 26. 9. 2023, trvalo celkem 1 942 dnů.
3) 26. 9. 2023 KS Ostrava: „Z podnětu odvolání obžalovaného Marka Gáby se napadený rozsudek OS Ostrava zrušuje v celém rozsahu a za podmínek § 259 odstavec 3 písmeno a), b) trestního řádu se nově rozhoduje takto: Obžalovaný Ing. Marek Gába, je vinen, že dne 22. 9. 2017, v době kolem 16.00 hod, v obývacím pokoji, poté kdy vyvolal slovní rozepři týkající se nevěry, kterou chtěl své manželce, poškozené Mgr. Jarmile Gábové, prokazovat údaji z notebooku, na což reagovala poškozená úderem ruky do jeho obličeje, poškozenou po tomto úderu, aniž dále pokračovala v jeho napadání, s úmyslem jí ublížit na zdraví, vědom si své fyzické převahy spočívající přinejmenším v rozdílu výšky a hmotnosti mezi ním a poškozenou, udeřil nejméně jedenkrát otevřenou dlaní do obličeje, čímž jí způsobil poranění, spočívající nejméně ve zhmoždění měkkých tkání obličeje, objektivně se projevující otokem nad levou tváří, krvácením z levé nosní dírky, zhmožděním čelistního kloubu dolní čelisti vlevo, krevním výronem kolem pravého oka, kterážto zranění by si vyžádala v případě správné diagnózy a správné volby léčebného postupu dobu léčení v trvání maximálně 5 dnů, přičemž jen shodou okolností nedošlo u poškozené k závažnějším zraněním v podobě zlomeniny čelisti, vykloubení čelistního kloubu nebo podvrtnutí krční páteře, kterážto zranění by si vyžádala léčení delší než 7 dnů a tím se dopustil jednání, které bezprostředně směřovalo k tomu, aby jinému úmyslně ublížil na zdraví, a jehož se dopustil v ÚMYSLU trestný čin spáchat, avšak k dokonání trestného činu NEDOŠLO, čímž spáchal POKUS přečinu ublížení na zdraví dle § 21 odstavec 1 k § 146 odstavec 1 trestního zákoníku a odsuzuje se ….“. Takže i KS Ostrava nakonec našel něco nového pro odsouzení Ing. Marka Gáby, viz Rozsudek. Ty bláboly, které jsou uvedeny v Odůvodnění Rozsudku KS Ostrava, rozeberu později, v samostatném komentáři.
Tento ROZSUDEK KS Ostrava znamená, že každý rodič, který dá dítěti facku, musí počítat s tím, že u tohoto dítěte může dojít k závažným zraněním v podobě zlomeniny čelisti, k vykloubení čelistního kloubu nebo k podvrtnutí krční páteře. Takže každý rodič, kterého dítě nahlásí za to, že od něj dostalo facku, bude dle KS Ostrava odsouzen za to, že se dopustil jednání, které bezprostředně směřovalo k tomu, aby jinému úmyslně ublížil na zdraví, a jehož se dopustil v úmyslu trestný čin spáchat, avšak k dokonání trestného činu nedošlo. Rovněž bude tomuto rodiči, dle KS Ostrava podsunuto, že si byl vědom své fyzické převahy spočívající přinejmenším v rozdílu výšky a hmotnosti mezi ním a dítětem.
Je otázkou, proč někteří soudci nedodržují soudcovský slib: "Slibuji na svou čest a svědomí, že se budu řídit právním řádem ČR, že jej budu vykládat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a že v souladu s ním budu rozhodovat nezávisle, nestranně a spravedlivě"? V případě mého syna Ing. Marka Gáby, se tímto soudcovským slibem zainteresovaní soudci neřídili a tímto svým jednáním znemožnili mému synovi právo na spravedlivý proces, který každému obžalovanému zaručuje Ústava ČR a Listina základních práv a svobod, neboť toto právo na spravedlivý proces je jeden ze základních pilířů právních států všech demokratických států, které svým občanům garantují nezávislou a nestrannou soudní moc. Je tedy ČR právní stát? Jelikož případ mého syna není jediným případem, ve kterém selhaly OČTŘ, tak se nejedná jen o chybu několika jedinců, ale jedná se o systémovou chybu v celé justici. Kdy konečně začnou tyto excesy řešit kompetentní orgány? Na co máme v poslanecké sněmovně a v senátu Ústavně - právní výbory?
S pozdravem
Josef Gába, otec Ing. Marka Gáby

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)