Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 13.08.2020 16:59
  Včera v Událostech komentářích na ČT 24 od 22:00 hod. si ...

  Read more...

   
 • 13.08.2020 16:43
  Předseda senátu, který si notoval s místopředsedou Filipem ...

  Read more...

   
 • 13.08.2020 16:29
  Life is full of happiness and some times need some people to ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 14:20
  Zato až půjdou lesby a gayové budou "svobody" plná média i ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 09:34
  Podkarpatská Rus je hříčkou totalitních států, kterým jsme ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 07:27
  Koho to může zajímat Je mi velkým potěšením napsat tento dopis ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Babis a RyanKaždý soudný člověk, který si ještě dokázal zachovat zdravý rozum a úsudek, nepochybuje, že Zemana pomohli zvolit Rusové. Podobně se ve volbách angažovalo Rusko i v USA, Francii a v brexitu Velké Británie. Vždy uznávalo jen sílu protivníka, slušnost považovalo za slabost a vždy ji využilo a zneužilo.

Platíme daň za stále z nemalé části závislá média (zejména facebook), které informují ne vždy objektivně, kdy neinformovaná většina v dobré víře přijímá účelově dezinformace vydávané za objektivní. Voliči se pak rozhodnou proti svým zájmům a zájmům země. Poté se právem diví tomu co podpořili a co by dnes svým hlasem už nepodpořili. Proto jsou dnes miliony voličů zděšeni k čemu byl jejich hlas zneužit. Dokud nebudou média skutečným „hlídacím psem“ demokracie a svobody, bude vždy hrozit opakování podobného. USA nám opět nabízejí pomoc návštěvou Paula Ryana, předsedy Sněmovny reprezentantů USA. Připomínám závěrečná slova jeho projevu ve Sněmovně:

“Demokracie není snadná. Koalice se těž­ko tvoří. Může být stejně obtížné demo­kracii udržet jako ji získat. Dokud bude­me nedokonalými bytostmi, jakými jsme, vždycky budeme mít nedokona­lou formu vládnutí. Ale vždy je zde ne­bojácná snaha dělat věci lépe, aby nás posunovaly vpřed. Naším úkolem je v podstatě vytvořit protilátky pro naše instituce, aby byly dostatečně odolné, aby vydržely to, co přijde.

V tomto víru událostí bych rád připo­mněl ona dojemná slova deklarace pre­zidenta Masaryka, která pronesl před stoletím: Síly temnoty posloužily vítěz­ství světla, vytoužený věk lidstva svítá. Věříme v demokracii, věříme ve svobo­du, vždy větší a větší... Krásná slova.

Přišel čas pozvednout náš pohled, abychom znovu objevili svou víru v to, v co věříme a čeho můžeme dosáhnout společně, abychom dosáhli důstojnosti a schopností lidstva.

Amerika tu s vámi byla posledních sto let. Budeme s vámi i dalších sto let. Budeme s vámi vždy a stále. Bůh buď s vámi a velice vám děkuji.

* * *

LN JK Bez polibku 280318Podívejte se co se děje v Kemerovu – i to je obraz Ruska. To umí stavět pořádně jen rakety, vyrábět jaderné zbraně, nakupovat za plyn a ropu západní potraviny a jiné zboží – a barbarsky vraždit občany v jiných zemích. Tento skandál je skutečným obrazem země.

Takovou zemi chce mít za spojence prezident Zeman? Proč není zván západními presidenty? Proč je vítán jen v Rusku a v Číně? Jeho dosavadní chování a jednání, ohrožující naši zemi, by mělo být dostatečným impulsem Senátu, aby zahájil patřičné právní kroky vedoucí ke zbavení funkce.

Americké vrtulníky bychom měli koupit, stejně jako vydat USA Nikulina! Bude to důkaz naší věrohodnosti, nechceme-li se chovat jako tomu už bylo mnohokrát v minulosti.

Jan Klesla v dnešním Sloupku LN „Bez polibku“, to nemohl popsat a vystihnout lépe!

 

Jan Šinágl, 28.3.2018

* * *

Rusko nařklo i Českou republiku s podílu na útoku nervovou látkou na oba britské občany?!

„Je to stále o mentalitě Rusů. Národy pod Himalájem i v Evropě netrpěly po celá staletí Nomády a Mongoly. Tragedie Rusů je, že celá ta staletí od nějakého páteho století až po třinácté, kdy se Slované začali usazovat v úrodném Povolží, zažívali co by usedlí rolníci, díky tomu že pěstovali cosi jako pozdější obilí museli na úrodu čekat. Proto byli vystaveni neustálému napadání severnějších nomádů co nikdy usedlí nebyli. Naopak v severnějších stepích, se často přemisťovali, nezanechali žádné stavby, ani po nich nezůstali psané památky. Zato svým násilnickým způsobem života a absolutní mocí svých chánů zanechali svoji svoji mentalitu u těch, kteří trpěli jejich násilím. Ti přirozeně přejali jejich chování. Absolutní moc, carů, komunistů a obavy z přepadení. Proto patnáct vazalských států kolem pozdějšího Ruska mělo ochraňovat ruskou říši. Už před Džugašvilim /stalinem/, byly za carů přemisťovány národy, již dříve se trestalo hladomory. Rozšiřovat území patří k přirozenému naturelu Rusů.“

 

Karel Mrzílek, 28.3.2018

* * *

Kde zákony ubližují nevinným je Amen

Díky komunistům duchovní život Čechů zdegeneroval.                

/Zbylo jídlo, peníze, zábava, práce, sex./

Je lépe přesvědčovat nežli znásilňovat.

/Aby kvetly vzájemnost, vstřícnost, jednota, sounáležitost, hrdost, statečnost, čest./

K.M.

* * *

Alexandra Alvarová: Marketing nahradila psychografika. Facebook o vás ví daleko více, než tušíte!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.33 (3 Votes)
Share

Komentáře   

0 #1 Stanislav Vrbík 2018-03-30 07:59
Svět by mohl být jiný
3. 4. jsou 142 narizeniny Tomáše Batě.
Poslal jsem k tomu dni článek, který by se sem nevešel. Najděte si jej na www.sinadl.cz (vyjde 3.4.2018).
Pojednává o člověku,který přinesl lidstvu důstojný a potěšující způsob života. Bohužel: válka, fašizmus, Beneš a komunizmus - a lidé, lidská povrchnost na něj zapoměla.
Místo radostného života tu máme extrémě bohatých pár lidí a masy zbídačených. Co s tím? Podaří se nám vzkřísit myšlenky T. B.?

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)