Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 19.04.2018 17:51
  Jak je to u nás když někdo mluví, má své názory,a zveřejňuje ...

  Read more...

   
 • 19.04.2018 11:58
  To snad je jenom sen. Toto se děje v našem tzv. demokratickém ...

  Read more...

   
 • 19.04.2018 08:16
  Pane Skalský, každý se zajímáme dle své svobodné volby ...

  Read more...

   
 • 18.04.2018 20:58
  Pane Šinágle, pokud se budete více zajímat o AB a podnikatelskou ...

  Read more...

   
 • 18.04.2018 12:25
  Nebyla náhodou ta pomalu každý den v "státních" televizích ...

  Read more...

   
 • 18.04.2018 09:27
  Je to pořád stejné. Mluvíš pravdu? Nelíbíš se. Uděláme bubu.

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Dluhy ministri financiTak odborně reagují na návrh rozpočtu na 1918 někteří naši poslanci. Dřív, než si rozpočet prostudovali. Co udělat pro to, aby členové parlamentu byli odborníci? Jakmile vyčítají Babišovi, že sestavil návrh rozpočtu špatně, dávají najevo svou neodbornost. A na zasedáních povedou nekonečné diskuse a obstrukce, místo práce, jestli se jim nevyhoví - SILNÁ KÁVA !!!

Ještě se neseznámili s celým rozpočtem na rok 2018 a už křičí: „Ekonomika jde nahoru a on plánuje další zadlužení!“ Měli by vědět, že zvýšení platů, které schvalují velice štědře, (a chodí na ministerstvo s dalšími požadavky) je „navěky“, ale ekonomika nepůjde jenom nahoru. Na to, aby mohly mzdy jít nahoru, je potřeba „více, lépe, levněji a chytřeji“ vyrábět. Ale o tom je ticho. To je asi starost ministra financí. Tento ministr financí tu bude chybět, zvykli jsme si na něj, že přidával i šetřil osamocený, a osamocený zvyšoval všechny nové výdaje. Tedy bude chybět: jestli nevyhraje volby natolik, aby ho nemohli poslat do opozice všechny ostatní strany v široké koalici. Jménem „antibabiš“.

A když je třeba dnes jej honem odstavit, antibabiš se postaral. Přichází totiž, parlamentní krizí zastíněná a tajená bomba. ČSSD a ODS dvacet let tajená a dvacet let rostoucí platba, teď už mnoha miliard korun pro Diag Human. Proto byl Sobotka v Lucembursku. A nepochodil. Viník je tentokrát jednoznačně známý. A není to Agrofert.

 

22. 5. 2017  Vrbík, Zlín

* * *

Česko nebude žalovat Německo kvůli mýtu

Česká republika se nepřipojí k žalobě na německé mýtné. Tématem se ale může vláda opět zabývat, pokud se nějaký stát pro žalobu rozhodne. Podobu německého mýta kontrolovala Evropská komise, podle níž je v pořádku. S ohledem na rozhodnutí komise pak ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) doporučil kabinetu, aby Česko žalobu kvůli německému mýtu nepodávalo. Kritikům vadí německé mýtné proto, že dálniční poplatky budou de facto hradit jen zahraniční řidiči. Majitelé aut registrovaných v Německu mýtné sice také zaplatí, posléze se jim ale o zaplacenou částku sníží daň z motorových vozidel. Čro 22.5.2017

* * *

Připomínám první reakci premiéra Sobotky, že ČR podá žalobu! Takového blba máme jako předsedu vlády! Stěžovala si snad kancléřka Merkelová, že němečtí řidiči musí platit za dálnice v ČR? Co brání českým politikům udělat stejné opatření pro české řidiče jako Bundestag pro německé? Raději kritizují Bundestag, který rozhodl rozumně, ale co můžete očekávat od vládnoucího nerozumu, hlouposti a neschopnosti… Už aby byl podzim a pořádně provětral tuto 30-ti letou zatuchlost, ničící zemi morálně a hospodářsky!

 

Jan Šinágl, 23.5.2017 

* * *

Dámy a pánové, občané této země,

Nejlepší vystoupení politika od roku 1989 na obrazovkách ČT!

Čínský disident Liao I-wu v ČT o Miloši Zemanovi: „Chová se hůř jako prostitutka.“

O ministru vnitra Chovancovi, aneb co jsou zač naši politici?!

* * *

Kroupa vs. Spurný

Janek Kroupa z Českého rozhlasu byl z předních českých novinářů největším zastáncem policejní reorganizace Milana Chovance. „Reformátoři“ argumentovali v prvé řadě tím, že reorganizace nebyla oznámena znenadání a ve skutečnosti byla předem naplánovaná, přičemž Kroupa tento pohled hájil od samého počátku. Oproti tomu Jaroslav SpurnýOndřej Kundra z Respektu vztáhli reorganizaci k policejnímu zásahu proti Igoru Gáboríkovi a Radku Holubovi, který proběhl měsíc před oznámením červnové reorganizace z roku 2016. O jedenáct měsíců později se stal Kroupa největším propagátorem myšlenky, že na základě gest měl Marek Přibil na schůzkách s Andrejem Babišem na sobě mikrofon. Spurný oproti tomu citoval experta na odposlechy Tomáše Almera, který tvrdil, že zkreslit se dá všechno a že mohlo jít o dálkový směrový mikrofon. Co z toho vyplývá? Není příliš pochyb o tom, že Andrej Babiš řekl, co řekl, ale pořád vládnou značné pochyby ohledně toho, kdo, jak a proč ho nahrával.

P.S.

Janek Kroupa se aktivně zúčastnil kauzy BONO PUBLICO, kde byl odsouzen ing. arch. Marek Říčař a vysoce postavené osoby osvobozeny. Mohl pomoci, ale nepomohl, stejně tak tomu bylo v kauze GOLF JEŠTĚD Aleše Vébra. Obávám se, že jde o bezcharakterního člověka, podobně jako je Sabina Slonková (také zapojena v kauze BONO PUBLICO!). Média z nich vytvoří „hvězdy“, které dělají co je od nich očekáváno, resp. požadováno a čemuž veřejnost uvěří právě díky jejich „důvěryhodnosti“, uměle vytvořené médii. J.Š.

Ing. arch. Marek Říčař - vězeň svědomí, byl dnes propuštěn na svobodu!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (3 Votes)
Share
Přidat komentář