Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 19.02.2019 18:19
  Pane Šinágle, navazuji na Váš článek o sněmu ANO a o projev p.

  Read more...

   
 • 12.02.2019 05:38
  V mém případě, je anonymita nutností a místo extrémního ...

  Read more...

   
 • 12.02.2019 05:26
  Ať mi nikdo nevykládá, že tohle se mi jen zdá, že je to ...

  Read more...

   
 • 04.02.2019 04:37
  To co jste napsal o nemožnosti nás Čechů si řešit problémy ...

  Read more...

   
 • 02.02.2019 15:51
  Z mé zkušenosti na vojně: Náš tankový pluk již v r. 1977 ...

  Read more...

   
 • 02.02.2019 15:48
  "Je v našem evropském zájmu, aby na kontinentu byli američtí ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Komunismus krizovka„Nevybudují-li zavčas vnitřní strukturu Evropy jako jediné politické entity demokraté, začnou ji budovat jiní a demokratům pak zbudou jen oči pro pláč. Démoni, kteří tak neblaze poznamenali dosavadní evropské dějiny – aKomunismus citát nejhůř ve dvacátém století! – čekají na svou chvíli. Zapomenout na ně kvůli nějakým fondům, kvótám a tarifům by byla tragická chyba.“ Václav Havel: Evropa jako úkol, Cáchy, 1996

Rozdíl mezi českými a ruskými komunisty je velký. Komunistická ideologie u Rusů podepřená obrovským násilím ať už desetiletou genocidou v Afganistanu, dvojí v Čečně, přepadením Gruzie, východní Ukrajiny, Krymu, obsazení patnácti států kolem celého SSSR,  střední a východní Evropy atd. Tato neustálá potřeba rozšiřovat svůj prostor, Lebensraum, pochází z doby, kdy první východní Slované byli po staletí vystaveni permanentnímu násilí kočovných kmenů.

Sami byli již usedlí, protože byli první co poznali, že ze zrn trav možno drtit mouku, péci placky uživit  se. Museli čekat na další úrodu. Stali se usedlými, ale také lehko napadnutelnými. Bylo to úrodné Povolží i kolem Dněpru. Ne tak severnější kočovní nomádi, kteří si brali násilím co potřebovali. Potravu, chlapce do otroctví, dívky.

Vznikající usedlé slovanské kmeny museli opevňovat palisádami své první usedlosti. Trvala celá staletí, nežli se vytvořila první knížectví, mezi nimi Kyjevské. Knížata vládla také absolutní mocí zděděnou po nomádských Chánech. V 10-14stol. z východu se přihnaly hordy Mongolů. Jejich nelítostné nájezdy, které neznaly slitování se dostaly až na Velkou Moravu. Historie dlouhá plná děděného násilí.

Tento dlouhodobý vliv brát si vše násilím se podepsal na povaze těch kteří přežili. Rusové kolem 15. stol. opanovali východní prostor, rozděleni z počátku i do mnoha desítek knížectví. Mentalita rozšiřovat své území jim zůstala dodnes. V tom je možné Rusy chápat ne však s nimi souhlasit.

Západní Evropa spolu se západními Slovany v české kotlině se vyvíjela po tisíc let v duchu křesťanství a vlivem Magny Charty. Zpečetil ji tehdy ve 12.stol. král Bezzemek v místě dnešního letiště Heathrow. Ta vlivem šlechty později měšťanstva vzala králům moc. Od té doby MUSÍ KRÁL CTÍT PRÁVO, ZATÍMCO DŘÍVE PRÁVO CTILO KRÁLE. Po mnoha peripetiích až do dneška králové ctí rozhodnutí vlády a králi jsou proto dokud si to lid přeje.

Ti Češi a jim podobní, kteří podporují rozvratné choutky východních Slovanů v Evropě jsou jen lokajové kolaborující nečestným, ničím nepodloženým přisluhovačstvím těm, kterým je násilné a podvodné rozšiřování prostoru vlastní a přirozené.

 

K.Mrzílek, 29.4.2018

* * *

Výňatek z rozhovoru Šimona Pánka, který zveřejnil časopis Xantypa

Jak se postarat o trpící lidi, kteří přicházejí do Evropy, aby to Unii nerozklížilo?

Nejlepší by bylo odstranit příčiny jejich migrace, například ukončit válku v Sýrii, jenomže to jsou události, které Evropa nemá ve své moci. Jenom v oblasti Aleppa, kde působíme, žije čtyři a půl milionu lidí. Ruské bombardování a jím umožněná Asadova ofenziva může jenom tady z domovů vyhnat dva až tři miliony lidí. Vladimir Putin chce Evropu oslabit, čemuž mohou další uprchlíci skvěle posloužit: Buď je opravdu vyžene na cestu k nám a prohloubí současnou krizi, nebo nabídne klid zbraní, který Evropě draze prodá, třeba výměnou za zrušení sankcí a uznání záboru Krymu. Rusové vždy uměli prosadit své zájmy v zahraniční politice.
Abychom se mohli postarat o lidi, kteří to opravdu potřebují, musíme odfiltrovat ekonomické migranty, kteří situace zneužívají a na azyl nemají nárok.

 

Vybral K.Mrzílek, 30.4.2018

* * *

Hradec Králové 26.4.2018: Seminář ke 30.výročí mučednické smrti Pavla Wonky

Hradec Králové 26.4.2018: Seminář ke 30. výročí tragické smrti Pavla Wonky. Podmínky politických vězňů v období pozdního socialismu!

* * *

Jan Masaryk: „Komunismus je 90% taktiky a 10% ideologie.“ Škoda, že se tím neřídil a podpořil vládu Klementa Gottwalda...

 

J.Š.1.5.2018

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (2 Votes)
Share

Komentáře   

+5 #1 Bergmann 2018-05-02 15:06
Přišlo k nám z Ruska od 1917 někdy něco dobrého, lidského?

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)