Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 21.05.2018 16:14
  POSTRÁDÁM MINUSY HODNOCENÍ NAPŘ. -4 při ZMÍNCE O VLASOVCÍCH ...

  Read more...

   
 • 18.05.2018 16:15
  Další poznatek je, že muži vychovaní v rodinách podpapučových ...

  Read more...

   
 • 18.05.2018 16:04
  Za více než 40 let práce v oblasti rodinné politiky v ...

  Read more...

   
 • 17.05.2018 19:03
  Samozřejmě i Rudá armáda byla již 17.dubna 1945 v Brně. Na ...

  Read more...

   
 • 17.05.2018 18:55
  Dodá KOSMAS.cz Velkoobchod s knihami. tel. 226 519 800 ...

  Read more...

   
 • 17.05.2018 16:04
  Prosím o sdělení, kde je možné zakoupit knihu Práce je čest aneb ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

StBOdhalujeme „estébáky“ jako na běžícím pásu po listopadu 89. Stačí nám ve většině pouhá informace, že je někdo uveden ve svazcích StB. Jsou to ve velké většině oběti STASItohoto zrůdného systému. Jeho skuteční tvůrci, zločinci, jsou nám zatajováni, ačkoliv žijí dosud mezi námi a pobírají nemalé důchody.

Poláci už tuto nemravnost odstranili, sice pozdě, ale co my?! Není možné, aby pachatelé měli větší důchody než jejich oběti. Příkladně jedná SRN – z rozstříhaných tajných dokumentů STASI se jim daří už roky sestavovat originály dokumentů, které odhalují jména a konkrétní činnost zločinců z řad STASI – plánování vražd lidí, zabíjení jedem, psychická likvidace oponentů režimu, odebírání dětí rodinám, cvičení a vyzbrojování komunistů v SRN, apod. STASI nestačila dokumenty zničit - ty nejzávažnější stačila jen rozstříhat. Byla by to ruční práce na miliony let. Díky počítačovým programům se daří sestavovat dokumenty, odhalovat pachatele těchto zrůdností, soudit je a zveřejněním jejich jmen umožňovat obětem poznat ty, kdo ničili či zničili jejich životy. V pořadu veřejnoprávní ZDF to jeden historik řekl výstižně: „Děláme to proto, abychom dobře poznali jejich metody a mohli jsme mít o to kvalitnější demokracii.“     

Podívejte se na seznam pořadů německé, veřejnoprávní ARD k tomuto tématu! Pořady jsou vysílány v hlavních vysílacích časech a k dispozici ke shlédnutí v archivu. Například byl odhalen jeden z nejhorších udavačů, který za 25 let zničil životy tisíců lidí. Poté ho STASI nechala vystudovat teologii a „uklidila“ ho do Švédska… My raději řešíme „estébačku„ Bohdalovou a další, místo abychom znali jména těch, co jim ničili životy!

Porovnejte s veřejnoprávní ČT – nesrovnatelné! Navíc pořady o StB a ostatních komunistických zločinech a zločincích jsou většinou vysílány během dne, pozdě večer, nebo k ránu. Zato pořady o nacismu a nacistech můžeme vidět pomalu každý den a často v hlavních vysílacích časech a ve zprávách!

Kdo je zde u moci a kdo zde skutečně vládne? Klíčky hezky zvoní, ale to je to jediné, čeho lze jimi dosáhnout, pokud odejdeme domů s pocitem, že jsme tím udělali dost a vše! Babiš klíčky nikdy nezvonil, zato koná, aby i nás probudil ke konání a zodpovědnému občanskému chování. Tam vše začíná, nebo končí.

Jsme zase na nadějném začátku – nepřipusťme, aby zase zůstalo jen u něho díky naší pohodlnosti a nezodpovědnosti. Jinak budeme na konec potrestání beztrestnými velkopodvody a krádežemi všichni jako každý, kdo čeká, že to za něho udělá ten druhý – nedočká se! Proti podvodům a krádežím je třeba postavit se všude – i sebemenším! Jde o mravní postoj a princip, chceme-li se jednou stát vyspělou a úspěšnou zemí, za kterou se nebudeme stydět a na kterou budeme právem hrdi!     

 

Jan Šinágl, 22.10.2017

* * *

Kauza Babiš: Ústavní soud nezrušil rozsudek Okresního soudu

… Paušální označení určité skupiny za kategorii občanů nižší úrovně (takzvaná kolektivní vina) zjevně neodpovídá principu individuální odpovědnosti a ústavnímu principu rovnosti občanů. Navíc, pokud by bývalí příslušníci StB podle názoru Ústavního soudu měli být považováni „a priori“ za nedůvěryhodné, proč by tedy měli být vázáni povinností mlčenlivosti? Zneužití zvláštních finančních prostředků bylo v této kauze prokázáno například tím, že příslušníci StB vykazovali jejich použití (bez příslušných dokladů) v průběhu údajných schůzek s Andrejem Babišem, které se měly uskutečnit v době, kdy ale Babiš na Slovensku vůbec nebyl

… Podle zprávy o činnosti Ústavního soudu byla v roce 2016 průměrná délka projednávání na Ústavním soudu 11,87 měsíce. Stížnost ÚPN byla rozhodnutá v kratší lhůtě, než byla průměrná délka projednávání kauz Ústavním soudem v roce minulém.

… Objektivně tu je rozpor mezi soudní praxí všeobecných soudů a názorem Ústavního soudu. V našem případě tříčlenný senát Ústavního soudu „prolomil“ právní názor přijatý více než 20 soudci občanskoprávního kolegia Nejvyššího soudu.

Slovenský Ústavní soud se asi zbláznil

… V „kauze Babiš“ se ÚPN poprvé ve své historii obrátil až na Ústavní soud. Proč až nyní, zůstává záhadou – jestli jen někomu nešlo o to, počurat Babišovi boty.

… Nechám na právnících, aby posoudili, jaká práva jim tím poplival, rozhodně však lze očekávat, že něco takového asi Evropský soud pro lidská práva nepozře, čímž se právní chaos na Slovensku ještě zmnoží.

* * *

Volby o Babišovi - a o nás!

DOBROU VOLBU občané České republiky – volte BUDOUCNOST, ne minulost!

Jde o vše! Svědectví insidera české politické scény - BABIŠOVA VOLBA - občané čtěte a šiřte ve vlastním zájmu!

Pomlouvačná kampaň a umlčování - WWW.SINAGL.CZ - nabývá na intenzitě a primitivnosti

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.67 (6 Votes)
Share
Přidat komentář