Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st čvn 23 @13:00 -
OS Brno: Juraj Podkonický versus Dominik Floder
po čvn 28 @12:30 -
OS Trutnov: rehabilitace Pavla Wonky
út čvn 29 @10:00 -
OS Trutnov: rehabilitace Jiřího Wonky

Nejnovější komentáře

 • 12.06.2021 10:54
  Ve věku nedožitých 70 let zemřel dnes věřitel České strany ...

  Read more...

   
 • 09.06.2021 15:02
  Dobrý den. Pane Šinágle, děkuji za zaslání. Bohužel po ...

  Read more...

   
 • 09.06.2021 10:32
  Žádný volný pohyb v rámci EU Pokud vše půjde podle plánu ...

  Read more...

   
 • 08.06.2021 09:14
  Nihil novum sub sole. Další projev Palerma... MUDr. Vít ...

  Read more...

   
 • 05.06.2021 12:52
  Samozřejmě jsem byl nucen podat ve věci Odpor, nejen kvůli ...

  Read more...

   
 • 04.06.2021 13:02
  Trafiky na velvyslaneckých postech Server zprávy aktuálně ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Deti testuji… Proto se i soudci, kteří jsou jinak známí jako právní radikálové, uchylují do oportunního judikatorního podřepu, čekajíce, až se vichřice boje s pandemií přežene, a činíce si, možná bláhově, naději, že takový den ještě kdy nastane a pokud, že Covidem zreformovaná společnost je ještě bude potřebovat.

***

Mnohé asi zajímá, jak dopadla naše causa s antigenním testováním nezletilé Doroty M. na 4. ScioŠkole Praha, o níž jsme referovali nedávno. Zákonný zástupce testování nezletilé písemně zakázal, ledaže budou dodrženy zákonné předpoklady zdravotního zákona a dalších, vesměs silou ústavního zákona nadaných právních předpisů. To škola, ač nerada, akceptovala, a byla učiněna dohoda o tom, že antigenní test bude prováděn v domácích podmínkách a škola bude vyrozuměna pouze o jeho případném positivním výsledku.

Nezletilé se arci první den ve škole dostalo nevídané porce brain-washingu, takže ze školy se vrátila s tím, že antigenní testy jsou absolutní dobro, už proto, že jsou zcela přesné, je morální povinností každého žáka testovat se co nejčastěji, přesně podle pokynů ošetřujícího učitele (nevíme, jak takovou osobu správně nazvat, proto pro tem přijměte tento nepřesný termín), a kdo by to snad odmítal, je vyvrhel nehodný vzdělávání v řečené soukromé instituci, jakož i vůbec života v naší rozvinuté epidemistické společnosti. Zda ji i přes zákaz hned při příchodu otestovali, nevíme, ale vyloučit to nelze, stejně jako je jisté, že nátlak bude pokračovat i v dalších dnech.

Nad tím nelze než resignovaně pokrčit rameny. Je nesmírně obtížné oddělit věcné jádro onemocnění Covid-19 od obou znesvářených ideologií: co je jeden den oficiálně označeno za anticovidistickou propagandu, se s pravidelností více než znepokojivou do několika měsíců plní, a ti, kteří si udržují nadhled a kritické myšlení, jako je senátor Jan Žaloudík, se ocitají na různých deskách hanby a seznamech mediálně nežádoucích osob, takže dochází ve společnosti k podobnému jevu, který známe z předlistopadové období: mediím, jež jsou téměř bez výjimek věrná vládní ideologii covidismu a kdyby-to-mělo-zachránit-jediný-lidský-život-ismu, lidé nevěří, naopak tomu, co k nim doputuje cestou deklarativně oposičních kanálů, přikládají víru v míře, jež je sama o sobě pro společnost nebezpečná, bez ohledu na to, o jaké thema se jedná. Je to tedy stejné jako kdysi: komunisté ovládali veškerá media, ale pravdu ovládali jejich oponenti.

V takové situaci by měly být hlasem rozumu soudy, arci ty doposud selhávají. Nejde jen o osobní vazby některých soudců (Filip Dienstbier, soudce NSS a bratranec ex-senátora Jiřího Dienstbiera ml., rozhoduje vždy ve prospěch vlády už z definice), ale o to, že základním nástrojem soudů v podobných situacích je sofistikovaný a komplikovaný test proporcionality, a ten nemohu provést svobodně, hrozí-li, že mne ještě ten samý večer v televisi označí kterýsi expert za veřejného nepřítele, který svým nezodpovědným lpěním na liteře zákona posílá na smrt desetitisíce lidí. Proto se i soudci, kteří jsou jinak známí jako právní radikálové, uchylují do oportunního judikatorního podřepu, čekajíce, až se vichřice boje s pandemií přežene, a činíce si, možná bláhově, naději, že takový den ještě kdy nastane a pokud, že Covidem zreformovaná společnost je ještě bude potřebovat.

https://paragraphos.pecina.cz/

***

3.5.2021: Trestní oznámení na molekulárního biologa Václava Hořejšího

J.Š. 8.5.2021

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (8 Votes)
Share

Komentáře   

-5 #1 Jan Šinagl 2021-05-20 14:04
Odkládaný sjezd ČLK bude někdy v červnu.

Vážení, nechci vám ubírat na radosti, ale ani na sjezdu ČLK se nestane nic, v úplně nejlepším případě bude namísto prezidenta Kubka zvolen prezidentem místopředseda Zdenda Mrozek jako varianta jistého lineárního pokroku, ač nejasno v čem,
samotná ČLK se nijak nepřetvoří, zůstane masově svou masovým nezájmem :)

Jako lékař jsem členem ČLK ze zákona povinně od jejího vzniku a po jistou dobu i romanticky tvořivě, postupně to však tvořivě nešlo, v červnu 2020 jsem rezignoval na členství ve VR ČLK vědom si zacyklené neměnnosti podniku se strachotvorným monovůdcem...
...hodnoceno vedením zajisté jako čin pokročilé senilní demence a nebojeschopnost i zombieho s virem v nás.

Jen tak ... názor důchodce.

prof. Jan Žaloudík
19.5.2021 - z diskuse mezi lékaři

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)