Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Bartos Ivan… Marocká strana mne informovala, že český velvyslanec Lorenc udržuje kontakty s pochybnými  osobami, jež jsou zapojeny do praní špinavých peněz. Jeden Francouz marockého původu Maroko terorismussi bral víza pro různé osoby, které pocházely z chudých oblastí a směřovaly do Francie. Zneužívaly tedy česká víza. …

* * *

Pan PhDr. Ivan Bartoš Ph.D.

Předseda výboru pro veřejnou správu PS PČR


Dobrý den,

Jmenuji se Damjan Prelovšek, působil jsem 1998-2002 jako slovinsky velvyslanec v Praze a jsem držitel čestného doktorátu UMPRUM, ceny Gratias agit. ministra zahraničí ČR a Artis Amicis Bohemiae ministra kultury ČR.

Mám Čechy moc rád, často dělám pro MZV a české ambasády výstavy, přednášky a publikuji knihy. V Příloze Vám posílám e-knihu, která právě vyšla k 60. výročí vztahů ČR - Maroka Dvě tváře štěstí. Udělal jsem je spolu s pi dr. Janou Chaloupkovu, která působila minulý rok jako rada-vyslanec na české ambasádě v Maroku. Kniha symbolizuje bilaterální vztahy, přátelství, krásu obou zemí, také je nadějí v době koronaviru, inspirací na cesty do budoucna, potěšením pro milovníky umění. Doufám, že se Vám bude líbit. Pracujeme na tištěné verzi.

Díky knize a také projektu výstavy mých fotografií Pražského hradu, expozice foto architektury V4 a módní přehlídce jsem často cestoval do Rabatu po celý rok 2019. Rychle jsem si vytvořil kontakty z různými lidmi a také z bezpečnostními složkami, protože marocká strana projevila zájem otevřít slovinskou ambasádu v Rabatu (budovu jsme dostali z rozdělování společného majetku po bývalé Jugoslávii. Nyní v Maroku působí len Srbové a Chorvati). Dokonce si mysleli, že bych mohl pracovat jako slovinský diplomat. Díky těmto kontaktům jsem pomohl získat pro naše projekty veřejné diplomacie s českou ambasádou příspěvek marocké strany, někdy sál zdarma, participaci na nákladech kulturní akce, podporu pro výše uvedenou knihu.

Marocká strana mne informovala, že český velvyslanec Lorenc udržuje kontakty s pochybnými  osobami, jež jsou zapojeny do praní špinavých peněz. Jeden Francouz marockého původu si bral víza pro různé osoby, které pocházely z chudých oblastí a směřovaly do Francie. Zneužívaly tedy česká víza. My ve Slovinsku máme s Maročany také problém. Tvoří asi třetinu našich ilegálních migrantů.

Měli bychom všichni chránit naše hranice, tedy celé EU, ne podporovat obchod s vízy. Bylo mi řečeno, že se za vízum platí několik tisíc euro. Během roku se na ambasádě rozšířila šikana proti konzulce Janě Chaloupkové a postupně I pomluvy mé osoby, především ze strany velvyslance Lorence a pí hospodářky Payard.  Nechápal jsem proč, pak mi ale Maročané sdělili, že pí Chaloupková odmítla ta víza vydat a p. Lorenc se ji chce zbavit. Jejich komentář byl typicky arabský - proč ta víza nedala? Mohla si něco přivydělat. U vás doma máte malé platy, Lorenc bude mít malý důchod, staví vilu, potřebuje finance. Občas to dělají  i konzulové francouzští a španělští. Pak jsou vystřídáni.

Na mou otázku proč Maroko něco nepodnikne, mi bylo řečeno - my vše sledujeme, zasáhneme jen když to ohrozí naši bezpečnost. Kdyby pí Chaloupková ta víza vydala, mohli jsme ji zatknout ve Francii s Francouzi. Ona by mela klid. Teď má sice čest, ale problémy.

Nesdílím marocký přístup a domnívám se,  ze velvyslanec by neměl podporovat obchod s vízy, riziko vidím i bezpečnostní - v Maroku operuji sítě Daesh a Marocane a podíleli se na útocích ve Španělsku, Belgii, Francii. Radikalismus je problém.

Při první návštěvě jsem upozornil na podivný dům v sousedství ambasády. Velvyslanec souhlasně přikývl, že ví o velkých anténách. Z konverzace jsem pochopil, že Maročané vědí mnohé, co se na ambasádě děje. Viděl jsem i jak dávají všimnéhlídačům, zcela jistě za informace. Každá země si hlídá svoji bezpečnost, ale nemělo by to jít za únosnou míru. České velvyslanectví získalo punc toho nejhoršího v Rabatu. Lidé se začali otevřeně bavit o obchodu s vízy, a to I na whatsup. O svém jsem
informoval ministry Petříčka a státního tajemníka Staška. Většinou to zůstalo bez odpovědi. Na moji nabídku svědčit o vízech pro MZV a další instituce, mi p. statní tajemník pouze napsal, že děkuje. Je zvláštní, že toto nikoho nezajímá. 

Paní Chaloupková byla v prosinci odvolána po roce, přitom jsem byl svědkem její výborné práce. Bydlel jsem pro úsporu rozpočtu u ní v bytě na ambasádě a viděl jsem, jak tráví v kanceláři večery a víkendy. Pracuje ráda a se srdcem.

Útoky na mnou osobu nejsou důležité, ale musím bránit čest a jméno pí Chaloupkové a vyjádřit šok nad neprofesionálním chováním  velvyslance. Maroko je z hlediska vízového velmi rizikové. V případě potřeby Vám mohu poskytnout podrobnější informace. Je toho mnohem více a korupce se dostala dost vysoko, ale o tom Vám psát nebudu. Píši až nyní, protože mi dnes poslal jeden pan z Prahy Vaší vizitku.Srdečně

Damjan Prelovsek

***

From:

Damjan Prelovšek Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.;

Subject:

korupce

To:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

   

Date:

Fri, 12 Jun 2020 21:27:46 +0200

   
   
   
   

* * *

Přednáška Damjana Prelovšeka, Lublaň – Jože Plečnik, architekt mezi tradicí a modernou

Množství případů praní špinavých peněz a financování terorismu znepokojuje Maroko

Maroc Leaks odhaluje, jak banka Attijariwafa pere špinave peníze z drog a financuje terorismus

Kontroverzní nová protidrogová agenda EU ohrožuje Evropu a Maroko

* * *

Do dnešního dne poslanec a předseda Pirátů Ivan Bartoš na dopis bývalého velvyslance Slovinska v České republice nereagoval. Vypovídající „odpověď“ o neodpovědnosti, neschopnosti, zbabělosti či strachu…

Kdysi jsem Piráty vnímal jako potřebné oživení zatuchlého českého politického rybníka. Bohužel se rychle přizpůsobili a chovají se stejně jako většina ostatních stran. Nejsem pro politiku „ode zdi ke zdi“, ale postupně zlepšovat stávající stav a netolerovat žádné zločiny pod „patronací“ státu.

Stanou-li se poslanci tak mladí lidé, bez životních zkušeností, nezkušení, s vysokými platy, bez nutnosti řádně pracovat, velmi rychle přivyknou moci, jejím praktikám, kdy málokdo z nich odolá. Přizpůsobí se a „jedou“ s většinou, přes všechny velké sliby – zachování osobního prospěchu, vysokého životního standardu a znovuzvolení, je určující – mnohem více než u starších politiků. 

Polsko jde příkladem je mnohem dále v ochraně lidských práv než Česká republika: Polská velvyslankyně v Praze Barbara Ćwiorová diskriminovala zaměstnance ambasády. Podle informací serveru onet.pl to potvrdila přímo vyšetřovací komise polského ministerstva zahraničí.

 

Jan Šinágl, 28.9.2020

* * *

VOLBY 2020 - KOHO NEVOLIT? CSSD?

* * *

„Sprostí, zchytralí a zákeřní dokáží i bezpráví povýšit na právo.“

„Něco je zkaženého ve státě dánském“ – praví Shakespearův Hamlet a tento jeho výrok platí i v naší současnosti. Právo bylo důsledně „odmravněno“, spravedlnost označena za přežitek minulosti, zkažené jsou mravy i mezilidské vztahy a celá naše společnost zcyničtěla, zesobečtěla a odlidštila se. Mnohdy ani v rodině spolu lidé nemluví, stále hledí na televizi anebo do počítače, tabletu nebo mobilního telefonu a nesednou si spolu ani ke stolu, aby si alespoň na chvilku v klidu popovídali.

Mírou lidské „kvality“ už není poctivé, slušné, ohleduplné a spravedlivé chování, ale majetek, postavení a moc, které zákonitě provázejí nejen drzost, bezohlednost, bezcitnost, chamtivost, rozmařilost, zpupnost, hulvátství a arogance, ale i nutkavé myšlenky (tj. něco říci anebo vykonat) a s nimi spojené i těžké sny.

 

JUDr. Oldřich Hein

* * *

Můžeme mluvit o pravdě či o pravdách jak dlouho chceme. Děláme to po převratu přes 30 let. Budeme-li o ní roky dále jenom mluvit, zjistíme, že naše mluvení má cenu jen proto, že mezi naším mluvením si nás východ zmanipuluje natolik, že cenzura bude stoprocentní. Jak se říká: potom si lehneme jak jsme si ustlali..

Už Jan Masaryk řekl: "Pravda vítězí, ale dá to fušku". Kritiku, slova o pravdě šíříme roky. Necháme-li u moci lidi, kteří lži, podvody a svá teplá místečka podle toho jak se mění atmosféra podporují, náš občanský názor zdravé společnosti se neujme. Chaos, nedůvěra, vzájemné udavačství, předstírání svobody, že můžeme mluvit jak chceme, bojácnost jsou páky, kterými jsme manipulováni.

Vzpomeňme jak jsme se radovali, že máme demokratického presidenta. Po této mezihře mnozí mu nemohou přijít na jméno a už jsou zde strany, které nabádají k rozpadu EU a odtržení od Nato. Manipulace naší společnosti stojí východ hodně peněz, ale jak se každý může přesvědčit má to výsledky. Teď žijeme v chaosu, mnozí v nezájmu o náš vývoj.

Morálka, slušnost nebojácnost a odvaha dnes není mezi těmi, které jsme volili. Ctnosti, hrdost, statečnost, jakmile vyraší, jsou znehodnocována jak v parlamentě tak v médiích. Měli bychom si být vědomi, že pouhá naše slova upřímně vyřčená pozbyla vlivu.

 

K.Mrzílek, 11.7.2020

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.14 (14 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)