Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.05.2022 18:32
  Zatímco Ukrajinci celému světu předvedli, že jsou hrdým a ...

  Read more...

   
 • 16.05.2022 18:31
  Putinův generál Beseda zašantročil 2 mld. USD na vítání ruských ...

  Read more...

   
 • 16.05.2022 16:48
  Ruský deník: Putin má prý smrtelnou chorobu, zdravotnictví ...

  Read more...

   
 • 16.05.2022 16:45
  „Když trpí civilní obyvatelstvo, není to válka, ale genocida.

  Read more...

   
 • 16.05.2022 16:44
  Ukrajinka: "Žili jsme si dobře – Rusové nás osvobodili od ...

  Read more...

   
 • 16.05.2022 16:41
  Ukrajinské sestřičce mina utrhla obě nohy, přesto si zatančila ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Praha 17.11.2021: Akce ASANACE pokračuje i dnes!

***

Prostřednictvím svého Zlatého špendlíku vyzval zpěvák Daniel Landa lidi k boji za informace od kompetentních úřadů. Teď nařkl portál Českého rozhlasu z cenzury a účelového krácení rozhovoru s ním. Dokládá to záznamem, který pořídila jeho manželka. Veřejnoprávní médium se ale brání. „Byly vyřazeny jen nadbytečné pasáže,“ tvrdí mluvčí.

Zpěvák krácení rozhovoru na portálu iRozhlas.cz, ze kterého později čerpala i další média, vysvětlil na konkrétních případech. Podle něj úpravami došlo k jinému vyznění a dezinterpretaci. „Před uveřejněním jsem text neviděl, a tak jsem do jeho finální podoby ani vyznění nemohl nijak zasáhnout,“ vysvětlil redakci iDNES.cz Daniel Landa.

Z rozhovoru zmizely Landovy argumenty

Redaktor se Landy například ptá, proč nynější stav zpěvák nazývá totalitou. On mu na to odpověděl popisem své situace, později přešel k dalším argumentům, ty ale v článku nezazněly. 

Já vám jenom říkám: je to totalita. Nikam nemůžu, přestože jsem naprosto zdravý člověk, protože nemám žádné potvrzení. Často u sebe nenosím mobilní telefon, takže jsem diskriminován. A to se děje v totalitě,“ píše se v rozhovoru. Jde však jen o část Landovy odpovědi, podle zveřejněné nahrávky totiž ještě řekl:

„Navíc to nikdo pořádně nezdůvodnil. To, že rostou čísla, to jsou zase jenom čísla. S číslíčky se dá velice dobře manipulovat. Zejména ve chvíli, kdy je skrýváte a zakrýváte v kartách. A to jsou znaky totality. Další znaky totality jsou ty, že lidé mají jiný názor, než je ten matematiků z ministerstva zdravotnictví, tak jsou vyhazováni, vykazováni z veřejného prostoru, vykazováni z blogů a očerňováni ve veřejném prostoru a dehonestováni. To máte další znak totality. To znamená, že se útočí na lidi ad hominem, přímo na lidi, ne na to, co říkají. Prostě řeší se ti lidé. A to máte další znak totality. Těch znaků je mnoho,“ doplnil.

Jde jen o jednu ukázku z vyřazených pasáží rozhovoru, které více či méně změnily význam textu.

Rozhlas: editace neměla vliv na vyznění

„Za rozhovorem si stojím, prošel běžnou editorskou úpravou, žádný rozhovor se neobejde bez editace a krácení. Význam zůstal nezměněn,“ napsal v sms pro iDNES.cz autor rozhovoru Vít Svoboda.

Za pravdu mu dal i mluvčí Českého rozhlasu Jiří Hošna. Podle něj a ani podle redakce k pochybení nedošlo. „Když srovnám publikované pasáže s těmi, které byly vyřazeny, nevidím v nich zásadní významové rozdíly. Rozšířením rozhovoru o vyřazené pasáže by se jeho vyznění nezměnilo a čtenář by získal o názorech pana Landy stejnou představu. Editorské úpravy tedy neměly žádný vliv na celkové vyznění rozhovoru,“ dodává.

Landa článek okomentoval slovy, že z ničeho necouvá a od ničeho se nedistancuje, novináři podle něj záměrně vše překrucují. Přesto už celou záležitost považuje za vyřízenou.

„Poté, co vyšlo i v téměř všech velkých médiích úplně jiné vyznění tohoto rozhovoru, rozhodli jsme se bránit zveřejněním celé nahrávky, která pouze odráží skutečnost. Tímto to považujeme z naší strany za uzavřené,“ přiznává a věří, že „pravda zvítězí, i když se to v případě této nechutně zneužité nemoci zatím nedá.

Celý článek: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/daniel-landa-zlaty-spendlik-rozhovor-nahravka.A211119_082232_domaci_imat

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.57 (7 Votes)
Share

Komentáře   

-7 #1 Jan Šinagl 2021-11-20 11:32
Jasná cenzura, porušení práva veřejnosti na informace, práva na vyjádření osobního názoru, svobody slova a porušení Ústavy ČR a LPS.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)