Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 23.05.2018 02:10
  Ι've been exploring foг a bit for any hіgh-quality articles or ...

  Read more...

   
 • 22.05.2018 22:38
  Ι thіnk other web-site proprietors should take thiѕ site as an ...

  Read more...

   
 • 22.05.2018 17:54
  #1 Ing Jiří Dusil 2018-05-22 17:48 Právě jsem prohrál po více ...

  Read more...

   
 • 22.05.2018 17:48
  Právě jsem prohrál po více než šesti létech soudní spor s ...

  Read more...

   
 • 21.05.2018 16:14
  POSTRÁDÁM MINUSY HODNOCENÍ NAPŘ. -4 při ZMÍNCE O VLASOVCÍCH ...

  Read more...

   
 • 18.05.2018 16:15
  Další poznatek je, že muži vychovaní v rodinách podpapučových ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Komunisticti soudci logo… Neškodilo by zveřejnit stejné prohlášení polské justice také (bez redakčního zásahu). Nezaujatý občan dobře rozumí Polákům, pro které je závislá, postkomunistická justice už neúnosná a neudržitelná. Dnes to jeden polský novinář na ČRo Plus velmi dobře vysvětlil, kdy hovořil o otřesných poměrech v polské postkomunistické justici, kdy peníze a známosti určují mnohdy „spravedlnost“ a prostý občan nemá často šanci domoci se práva. …

Reforma polské justice vyvolává pochybnosti o další existenci právního státu. K současné situaci se ve svém prohlášení vyjádřili i špičky české justice v čele s Pavlem Rychetským, předsedou Ústavního soudu.

Celé prohlášení (bez redakčního zásahu):

Polská republika /RzeczpospolitaPolska/ a její národ jsou pro nás trvalou a neoddělitelnou součástí společenství národů střední a východní Evropy sdílejícího po staletí společný osud. Hrdinství polského národa za 2. světové války, jeho odpor proti diktátu bývalého Sovětského svazu i domácím totalitním praktikám, stejně jako jeho úspěšné obnovení státní svrchovanosti a nastolení demokratického systému a právního státu po roce 1989 bylo pro nás významnou a trvalou inspirací.

V posledním roce jsme však u našeho blízkého souseda svědky vývoje, který ohrožuje samotnou podstatu principů, na kterých stojí demokratický právní stát. Po ochromení Ústavního tribunálu a podřízení veřejnoprávních médií momentální státně stranické politice v minulém roce dochází v těchto dnech k bezprecedentnímu útoku na nezávislost polského soudnictví.

Přijaté zákony o Národní radě soudnictví, o obecných soudech i projednávaný zákon o Nejvyšším soudu, které umožňují výkonné i zákonodárné moci zcela zbavit soudní moc její nezávislosti, nepohodlné soudce zbavit mandátu a podřídit soudní moc politickému řízení, představují útok na samotné základy fungování demokratického právního státu. I při vědomí suverenity polského státu a respektu k ní, nemůžeme mlčet ke krokům, které ohrožují její samotný zdroj, kterým jsou nedotknutelné hodnoty evropské civilizace, humanismu a základních práv a svobod.

Pavel Rychetský – předseda Ústavního soudu

Pavel Šámal – předseda Nejvyššího soudu

Josef Baxa – předseda Nejvyššího správního soudu

Pavel Zeman – Nejvyšší státní zástupce

Anna Šabatová – Veřejná ochránkyně práv

http://forum24.cz/nemuzeme-mlcet-spolecne-prohlaseni-predstavitelu-justice-k-situaci-v-polsku/

P.S.

Neškodilo by zveřejnit stejné prohlášení polské justice také (bez redakčního zásahu). Nezaujatý občan dobře rozumí Polákům, pro které je závislá, postkomunistická justice už neúnosná a neudržitelná. Dnes to jeden polský novinář na ČRo Plus velmi dobře vysvětlil, kdy hovořil o otřesných poměrech v polské postkomunistické justici, kdy peníze a známosti určují mnohdy „spravedlnost“ a prostý občan nemá často šanci domoci se práva. Česká justice se cítí ohrožena děním v Polsku, proto bije na pohled „demokraticky“ na poplach, přitom se v ní děje stejné, ne-li horší neřádstvo než v polské justici.

 

 

Jan Šinágl, 21.7.2017

* * *

VS Olomouc: zločinci v taláru nám připomněli padesátá léta JUDr. Vladimír Štefan, JUDr. Jaroslav Zbožínek, JUDr. Miloslav Stankuš

Za znásilnění manželky hrubiánským manželem trest 10 měsíců s podmínkou a 50.000,-Kč - manželce !!!

Věc: Informace o podání oznámení o skutečnostech nasvědčujících spáchání trestného činu Mgr. Annou Šabatovou, Ph.D.

Milióny na ochranu práv uprchlíků ziskovými „neziskovkami“, bezdomovec má smůlu!

Kdy bude odvolaná z funkce Veřejného Ochránce Práv neschopná resp. všehoschopná Anna Šabatová?!

Interview – rozhovor s právním aktivistou Tomášem Pecinou o české justici, který si ve veřejnoprávních českých médiích nepřečtete...

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.00 (8 Votes)
Share
Přidat komentář