Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 26.09.2022 09:44
  Potkal jsem nedávno náhodně jednoho osmnáctiletého studenta Gymnázia ...

  Read more...

   
 • 26.09.2022 08:38
  Nejvzácnější osobnost, ještě s panem Krylem, na které můžeme ...

  Read more...

   
 • 24.09.2022 12:07
  Byl to krásný, nezapomenutelný večer ve společnosti tak vzácné ...

  Read more...

   
 • 23.09.2022 14:33
  Rusové ty nacistické zločince vyměnili za saudskou podporu ...

  Read more...

   
 • 21.09.2022 14:36
  Předpokladem odpovědnosti státu za škodu je splnění tří ...

  Read more...

   
 • 21.09.2022 14:36
  Předpokladem odpovědnosti státu za škodu je splnění tří ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Korupce penezGlobalizace prospěla organizovanému zločinu - Tucker Carlson: Západní vlády se málokdy brání, když zasahuje George Soros - Jak jsme ztratili svou důstojnost

***

Základem moci je manipulace s veřejností – pozitivní i negativní. EU je skvělá myšlenka, ale bez kandidátů europoslanců navržených občany, nemůže být oproštěna od manipulačních prvků politických stran a různých zájmových skupin v pozadí. Základem zkvalitnění života společnosti je přímá volba na všech úrovních. Bude mít smysl, až se ze zmanipulovaných ovčanů stanou skuteční občané, jinak bude většina stále ovládána menšinou. Ta prioritně sleduje jen své osobní zájmy, přirozeně na úkor většiny.

Europoslanec Nigel Farage opět plamenně řečnil v EP. Má kus pravdy, ale už neřekne, že i on profitoval z finanční podpory Kremlu. Článek o Křehké demokracii dle Jourové také nutí k alarmujícímu zamyšlení. Každá krize odhalí populistické, neschopné politiky, které do čela vynesl blahobyt, resp. zkorumpovaná politika.

Krizová doba si vždy vynutí nástup skutečně schopných politiků.

Je tomu tak v každé krizi – i s rizikem, že se může vše obrátit proti občanům, pokud budou jen pasivně čekat a naříkat. Nutně musíme slevit z nezřízeného blahobytu, který nás dělá nešťastnými, jinak vše bude řešit příroda. To, že požadujeme uchování životní úrovně za každou cenu ukazuje, jak hluboko klesla ochota boje, rizika a oběti - za dobré mravy a demokratické hodnoty. Riskujeme tak skutečnou bídu. V blahobytu se tyto hodnoty časem nutně ztrácí. V bídě, ohrožení a nebezpečí, si jejich potřebnost opět plně uvědomujeme.

Ukrajinci nám jdou příkladem – bojují a umírají i za nás.

My takového nasazení, díky narušení našeho charakteru dějinami, už nejsme schopni. Vždy a za každou cenu upřednostníme „chaty, zahrádky a hospůdky“, kde si vzájemně sdělujeme jak je svět špatný a jak by se to mělo „správně“ udělat. Proto nás svět nebere vážně a vnímá  jako podivnou provincii, žijící si svým zvláštním životem. Kdo si položí otázku, zda sám pro nápravu věcí veřejných také něco dělá, riskuje a obětuje? Naše povaha opět rozhodne o naší budoucnosti.

Demokracie ani svoboda není zadarmo. Kdo v iluzi „věčné demokracie“ stále žije, koleduje si o život poslušného otroka.

 

Jan Šinágl, 11.8.2022  

***

MZV ČR: Nová akce „DOZIMETR“ - ministerstvo míchá jedovatou mlhu !

Diplomatka porušovala dobré mravy, stát zaplatil navíc 420.000,-Kč, vše v pořádku... Kolik takových příkladů zneužívání veřejných peněz zůstává před veřejností utajeno? Pohrobci komunistických part stále v pozadí ovládají MZV ČR.

***

Sodales Solonis z.s. podal dnešního dne podnět na soudního „znalce“ MUDr. Igora Dvořáčka

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)