Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 26.09.2022 09:44
  Potkal jsem nedávno náhodně jednoho osmnáctiletého studenta Gymnázia ...

  Read more...

   
 • 26.09.2022 08:38
  Nejvzácnější osobnost, ještě s panem Krylem, na které můžeme ...

  Read more...

   
 • 24.09.2022 12:07
  Byl to krásný, nezapomenutelný večer ve společnosti tak vzácné ...

  Read more...

   
 • 23.09.2022 14:33
  Rusové ty nacistické zločince vyměnili za saudskou podporu ...

  Read more...

   
 • 21.09.2022 14:36
  Předpokladem odpovědnosti státu za škodu je splnění tří ...

  Read more...

   
 • 21.09.2022 14:36
  Předpokladem odpovědnosti státu za škodu je splnění tří ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Lelek JanHercegova Jana

Aktualizováno 18.3.2022: Jen houšť! - Stříž podal dovolání v kauze žalobkyně, která stála před soudem kvůli dani – neuvěřitelné jaký lidský odpad se nachází mezi státními zástupci! J.Š.

***

Dne 2.3.2022 jsem od státní zástupkyně JUDr. Ivety Bollové obdržel Vyrozumění.  S porozuměním jsem ho nepřijal. Dnešního dne jsem odpověděl, končím slovy níže:

 … Věřím, že přehodnotíte svůj dosavadní postoj a naplníte tak i svoji občanskou povinnost, jak Vám ukládá a Vás i povinuje zákon a Ústava ČR. I tento dopis, prosím, považujte za veřejný. Je ve veřejném zájmu, tedy i Vašem a NSZ ČR. Není možné, aby podporovali či sami páchali zločiny ti, kteří jim mají zabraňovat. …

***

 Mafie I. MAFIE Z CENTRA PRAHYMafie II. KDO VLÁDNE MOCNÝM? + MAFIE III. Z CENTRA PRAHY - Mgr. Kateřina Rybáková – soudkyně

Václav Havel: Lež ani zlo nevymítíme, můžeme je jen svazovat zákony. Ale máme povinnost o pravdu a dobro usilovat

2012: Nechte psát Šinágla – 2021: Umlčte Šinágla!

 ***

Jan Šinágl, 6.3.2022

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

-2 #1 Jan Šinagl 2022-03-09 08:52
Ministr Blažek jako přítel žalobců.

Politika je umění možného, praví letitá definice, občas se to může pohnout až k umění nemožného, silná politická slova se vracejí svým autorům a minulost je dohání. Když vládní prohlášení zmínilo v kapitole o zahraniční politice odkaz bývalého prezidenta Václava Havla, znělo to přinejmenším neobvykle, vždyť v aktuální vládě je ODS a právě ona nenechávala na něm nikdy nit suchou.

Když nyní ministr spravedlnosti Pavel Blažek hájí nezávislost státních zástupců a navrhuje, aby jejich šéfové byli odvoláváni přísně jen na základně kárného řízení, zní to stejně nápadně. Byla to přece právě ODS, která přišla s termínem diktatura státních zástupců a nenechala pro změnu nit suchou na jejich vrchním vedoucím z Olomouce Ivo Ištvánovi. ...

Minulá vláda se stala terčem kritiky a masového občanského protestu pro podezření, že chce odvolat nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana – to nakonec neučinila a on odešel sám s podobnou kritikou, kterou nepříliš upřesnil. Možná i proto ministryně spravedlnosti Marie Benešová souhlasila také s funkčním obdobím, které chtěla co nejvíce zkrátit, aby nebylo nutno nikoho odvolávat.

Jejím souputníkem se nyní vlastně stává i Pavel Blažek a zaplněnou Letnou tentokrát neriskuje. Funkcionář, s vymezeným funkční obdobím, může totiž stejně tak se stát náchylným k loajalitě příslušné vládní reprezentaci, která má v moci ho povolat i na ta další.

Univerzální recept asi neexistuje. Záleží spíše na politické kultuře. Ta ale v zemi, kde politikům každou chvíli hrozí nějaké vyšetřování a o dozorující státní zástupce se pak nebývale zajímají, očividně nebude moc vysoká.

neviditelnypes.lidovky.cz/.../ ...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)