Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.07.2024 08:14
  Ve volbách do europarlamentu ale v poměru 12:9 uspěli ...

  Read more...

   
 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

… Se skutečnou demokracií a vládou práva to stále ještě nemá moc společného. Proto v celé střední Evropě stačí opakovat jednoduchý trik – přihlašovat se slovně k právnímu státu, formálně ustavit všechny instituce opsané z demokratických ústavních systémů – ale obsazovat je na klíčových místech dostatečným počtem poslušných a nestatečných lidí. … Anebo si lze připomenout bývalého místopředsedu českého Nejvyššího soudu Pavla Kučeru, který měl kdysi mezi svými – přezdívalo se jim jeden čas „česká justiční mafie“ – jasně stanovit politické meze práva ve středoevropském pojetí: „Pokud hrozí pád vlády, nezávislost justice musí jít stranou.“ Jan Urban

* * *

Vážení pánové doktoři,

dovoluji si Vás společně oslovit. Včera jsme obdrželi soudní rozhodnutí v žalobě proti opatření, kterým bylo v červnu ministerstvem nařízeno nošení roušek na vybraných místech. Viz http://stavbeznouze.cz/blog/kdyz-strach-soudcu-ovlivnuje-nase-zivoty/ (postačí přečíst si tučně vytištěné komentáře advokáta Záhumenského! J.Š.)

Soud fakticky nastupuje na východisko, že ministerstvo nám může nařídit cokoliv, ledaže občané prokáží, že to není dobře. Jakkoli s tímto východiskem nemůžeme souhlasit, do dalších sporů bychom chtěli předložit důkazy o (možných) negativních zdravotních dopadech zakrývání obličeje látkou. Případně pak důkazy, které by zpochybňovaly účelnost takového opatření. 

Už jsem před časem několik odborníků oslovil, ale zpět se mi neozval nikdo. Proto bychom velmi uvítali doporučení, koho v této v této věci oslovit, nebo kdo by byl ochotný odborné stanovisko (které bychom pak použili pro soud) zpracovat. 

Lidé se nám ozývají a chtějí se sporů osobně účastnit, proto jsme nyní zveřejnili také informace o řízení, kde se může kdokoliv zapojit. https://www.davidzahumensky.cz/2020/09/02/muze-si-stat-dovolit-cokoli-hromadna-zaloba-proti-rouskam/

 

S pozdravem

 

David Zahumenský, advokát

tel. 608 719 535

2.9.2020

* * *

Pokud soudní moc takto protiústavně koná, je to alarmující. Doporučuji obrátit se na našeho váženého kolegu lékaře Radka Sušila, senátora, který nezasedá v senátním zdravotním, nýbrž v senátním legislativním výboru, aby konal. Držím palce!

S pozdravem 

MUDr. Vít Mareček

2.9.2020

* * *

Zdravím,

pacientů, kterým rouška způsobila nebo působí zdravotní potíže mám několik.  Bez jejich svolení zdravotní dokumentaci nemohu uvolnit.  Na facebooku se mě řada lidí dotazuje, co mohou podniknout, tak jsem tam dal odkaz na hromadnou žalobu.  Můj názor je v této věci všeobecně známý, leč irelevantní. Akademici se se mnou vypořádali udělením Bludného balvanu Sisyfa. Připojuji poselství přítele Jana Nevrkly pro Senát: https://www.facebook.com/jan.nevrkla.125/

Srdečně. MUDr. Jan Hnízdil, BlB

2.9.2020

* * *

Z toho si nic nedělejte. Kontaktovali mně od udělovačů Sisyfa, že když budu zticha, ještě se mohu vyhnout tomu, že ho letos dostanu s Prof. Žaloudíkem a Prof. Zimou (skvělá společnost!) a snad Dr. Pekovou (tu osobně neznám).

Zeptal jsem se, kde mohu podepsat kandidaturu na cenu, rád se té talkshow zúčastním. Je to prý v řeckém stylu a hezké kostýmy. Už jsem organizoval několik debat nad multicentrickými studiemi a rád se poučím, pokud něco říkám špatně. Věda je o datech a otevřené diskuzi. Pokud jde jen o showbusiness a politiku, toho se také nebojímJ

Roman Šmucler

2.9.2020

* * *

Dobrý den kolegové,

Naprosto souhlasím s tím, co zde napsal pan docent Šmucler. Já osobně rovněž velmi rád zabřednu do diskuze nad nejenom multicentrickými studiemi, ale rovněž nad těmi randomizovanými a kontrolovanými, nad přehledy literatury a nad meta-analýzami. Dnešní moderní západní nejen alopatická medicína má mít svůj základ opřený o vědecké důkazy. Medicína je sice umění, ale je to také věda. A rozhodně není medicína holubník.

S pozdravem MUDr. Šimon Reich.

3.2.2020  

* * *

Krátké psaní o svobodě

Předseda Senátu ČR je v dáli na Tchaj-wanu. Na Tchaj-wanu jsem byl v roce 2007 s plavci na Světových hrách. Dal jsem si tam skvělé Pho, vyjel 453 pater za pár vteřin a vyhnul se těsně tajfunu. Taky jsem se tam parádně namazal. Miloš Vystrčil odletěl na Tchaj-wan s rouškou. Chodí tam s rouškou. Má to být let svobody. My tady už taky máme zase chodit s rouškou. Zatím jen do MHD, do lékáren, které se proměňují v lekárny a tak dál. Byl jsem v obchodě, kde jsou v restrikcích o krok napřed a požadují v něm roušky, jinak vás neobslouží. Kvůli pozitivním testům na přítomnost něčeho zcela obvyklého jsou celé skupiny lidí vsazovány do karantény. Karanténa je domácí vězení s možností sledování pohybu. Testy mají vysokou míru chybovosti. Každou chvíli hrozí, že se bezdůvodně zavře nějaká škola, zruší se sportovní zápas, zavře se provoz. Restriktivní opatření nemají odpovídající legislativní oporu a jsou nařízená v rozporu s Listinou základních práv a svobod. Dochází k bezprecedentnímu narušování svobody lidí v zemi, ve které je Miloš Vystrčil druhým ústavním činitelem. Miloši, až promluvíte v Senátu bez roušky do médií a otevřeně řeknete, že se epidemie ani pandemie podle dostupných statistických dat nekoná, že počet zemřelých je stejný nebo dokonce nižší než v minulých letech, že nebezpečnost viru vůbec není prokázaná a těžké stavy některých jedinců jsou způsobeny zcela jinými zdravotními obtížemi nebo stresovou situací pacienta, až vyzvete kolegy politiky, šéfy a vlastníky médií, aby ihned skoncovali s šířením falešných zpráv, až řeknete lidem, aby se volně a svobodně nadechli a přestali se bát, protože se zasadíte o to, aby nikde nebyla kvůli nic neříkajícímu pozitivnímu testu zavřená škola, firma, důl jako díra v zemi, že budete ze všech sil bojovat za to, aby lidé přestali být šikanováni testováním, desinfekcí, karanténou a hrozbou nesmyslné vakcinace, tak pak Vám let svobody uvěřím. O svobodu se bojuje na vlastním prahu a ve vlastním nitru. Pokud vidím veřejně vystupujícího člověka, který si bezdůvodně zakrývá ústa a nevystupuje aktivně proti nesmyslným omezením svobody ze smyšlených důvodů ve vlastní zemi, nemohu mu přes silná slova jeho boj za svobodu v daleké cizině uvěřit. Nic na tom nezmění ani licoměrné poplácávání po ramenou od Mika Pompea. Dnes to totiž není tak, že na Tchaj-wanu se bojuje za Prahu - dnes je to tak, že v Praze se může bojovat za celý svět. No tak hurá! Odvahu Miloši! Budeme fandit!

Jan Nevrkla

* * *

Prezident Zeman už sobě nevládne, může skutečně vládnout zemi, nebo už je ovládán?

* * *

DŮLEŽITÉ: Zajímavé a znepokojující video o Covidu

Tisková konference německé MIMOPARLAMENTNÍ vyšetřovací komise ohledně koronaviru

 „Nenechám si srát na hlavu“

Kdo je režisérem Covidu 19? Novodobý „velký bratr“?!

Pandemické hry II. - Vakcíny nebo genetické inženýrství?

Majetek nejbohatších lidí tento týden rekordně vzrostl

„Není pochyb o tom, že pandemie zhorší nerovnost příjmů a bohatství, v krátkodobém i dlouhodobém horizontu,” uvedl profesor Newyorské městské univerzity (CUNY) zabývající nerovnostmi v příjmech Miles Corak.

Od počátku letošního roku majetek 500 nejbohatších lidí světa podle seznamu sestavovaného agenturou Bloomberg stoupl o 871 miliard USD, tedy o 15 procent.

* * *

„Kdy to celé skončí, netuším, jako asi většina lidí, včetně odborníků. Bojím se ale, že správná odpověď je asi tato: skončí to, až škody ekonomické budou méně únosné než škody na lidském zdraví, v našem systému je zakódováno privilegování ,tvorby zisků', ta musí nakonec vždy zvítězit nad utrpením pouhých vyrábějících ,lidských zdrojů'.“

Václav Bělohradský

* * *

„NENAPODOBOVAT, BÝT V ČELE!“

Tomáš Baťa

* * *

 

J.Š. 3.9.2020

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.00 (10 Votes)
Share

Komentáře   

0 #2 Jan Šinagl 2020-09-25 15:48
Vláda ve středu opět vydala z minuty na minutu (pardon ze dne na den) opět další nesmyslná opatření ohledně pravidel konání kulturních akcí. Možná jste si všimli, že se to týká i venkovních akcí. Do odvolání na openair nesmí být více jak 100 STOJÍCÍCH lidí a samozřejmě s rouškami. Zřejmě proto, že Covid nyní chodí jen na čerstvý vzduch, a létá až ve výšce cca 150cm a chodí jen na kulturu. V nákupních centrech, kde jsou najednou v uzavřeném prostoru stovky lidí, se prý už neukazuje…
***
Názor jedné muzikantky, které zase jednou zakázali koncert.
J.Š. 25.9.2020
-1 #1 Jan Šinagl 2020-09-05 23:53
To heslo Bati je nesmírně vzrušující. Nenapodobovat znamená samostatně myslet. Nejen duchovně a technicky, ale také politicky.
Klausové a jim podobní, to jsou ti psi co štěkají a karavana jde dál. Staré arabské přísloví, které ukazuje směr samostatně myslícím.

K.Mrzílek

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)