Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 29.02.2024 10:44
  Soud hodlá zkoumat středověké podmínky v českých věznicích. Pozdě ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 10:19
  Sokol wurde Opfer eines raffinierten Bank- und Kreditbetrugs ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 09:23
  Válečné výdaje spolknou 40 procent rozpočtu Ekonom podotkl, že ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 08:42
  Od 1. listopadu 2023 se Respekt od Economie osamostatnil.

  Read more...

   
 • 28.02.2024 19:32
  Zkorumpované vedení Sokola je jen další ukázkou mravního ...

  Read more...

   
 • 28.02.2024 19:27
  Starostka Sokola Moučková by měla ve funkci skončit, míní ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/stories/2014/Jourová_1.jpg'
There was a problem loading image 'images/stories/2014/Jourová_1.jpg'

Jourová 1LN 23.3.2010: Žalobce zabavil majetek architektu Řičářovi, který spustil aféru Budišov - iDNES 24.11.2013: PředRicar a Jourova sedmi lety se chtěla Jourová z ANO zabít, dnes rozhoduje o vládě - Věra Jourová eurokomisařkou by byl výsměch všem dobrým mravům a spravedlnosti !!! - Už se zavírají nevinní lidé v důsledku protiprávního postupu soudu v souvislosti se solární elektrárnou!

… Před padesáti lety se Věra Jourová narodila jako žena a o půl století později je onen fakt její hlavní kvalifikací pro to, aby se stala jedním z nejmocnějších evropských politiků. Včera to sama připustila, ačkoli to myslela jako vtip. V životopise však ve skutečnosti nemá nic jiného, co by zvlášť dokládalo její způsobilost pro funkci eurokomisaře. …

Věra Jourová, skvělá ženská

Jourova 2Před padesáti lety se Věra Jourová narodila jako žena a o půl století později je onen fakt její hlavní kvalifikací pro to, aby se stala jedním z nejmocnějších evropských politiků. Včera to sama připustila, ačkoli to myslela jako vtip. V životopise však ve skutečnosti nemá nic jiného, co by zvlášť dokládalo její způsobilost pro funkci eurokomisaře. Stát se ministryní bylo jejím druhým největším výkonem. Umožnilo ho její zatčení v roce 2006 za podezření, že přijala dvoumilionový úplatek. Později byla Jourová za velkého jásotu zproštěna obvinění, nicméně věc se nikdy úplně nevysvětlila. Jestliže ty dva miliony neobdržela, která „Věra“ zmíněná v telefonním odposlechu je měla dostat? Bylo by pěkné moci napsat, že budoucí eurokomisařka ČR na svém ministerstvu podnikla významné kroky k omezení korupce v rozdělování evropských dotací a ve veřejných zakázkách, ale to by zkrátka nebyla pravda. Lze zato napsat, že v roli ženy je Jourová skutečně velmi dobrá.

* * *

P.S.

Věra Jourová se narodila 18.8.1964. Eurokomisář má svoji osobností, charakterem a odborností v sobě spojovat to nejlepší, aby sloužil především Evropě a jejím obyvatelům. Paní Jourová ani jeden z těchto předpokladů nenaplňuje. J.Š.

* * *

LN 23.3.2010: Žalobce zabavil majetek architektu Řičářovi, který spustil aféru Budišov

Ke článku LN výše doplňuji:

Ve věci firmy Kristián Development, figuroval ing. arch. Marek Řičář jako iniciátor a projektant ve spolupráci s majitelem stavební firmy Status, pane Semrádem, který byl investorem. Zakoupil objekty bývalé tiskárny v Liberci, s tím, že Řičářův vklad byl v nápadech, projektování a realizaci projektu. Peníze a práce měl zajistit právě pan Semrád. Není a nebylo na tom pranic zločinného. Celou akci kriminalizoval teprve státní zástupce JUDr. Boris Havel, který potřeboval nutně najít ty tzv. ukradené miliony. Tak to „odskákal“ pan Semrád. Tomu bez důkazů zabavili policisté akcie. Řekli, že nejsou jeho, ale Řičáře! Pan Semrád se kvůli tomu několik let soudil, nakonec u soudu prokázal, že ty akcie mu patřily a patří. Mezitím byl Marek Řičář odsouzen. Poté se už nikdo neptá, kde tedy jsou ty tzv. nakradené miliony, když ty akcie to nebyly? Tento projekt, stejně jako Bono Publico, kvůli lhaní Věry Jourové, nezákonnému postupu soudu a státního zástupce proti panu Řičářovi nemohl být realizován. Dnes jsou tyto objekty v dezolátním stavu. Člověka napadá srovnání s tím, co se dělo v 50. letech - tenkrát šlo o velezradu a protistátní činnost, dnes jde o dotace a tzv. hospodářské delikty. Mimochodem už se zavírají nevinní lidé v důsledku protiprávního postupu soudu v souvislosti se solární elektrárnou! Tohle vše ničí českou ekonomiku. Lidi, kteří jsou podnikaví a mají nápady, jsou posíláni do kriminálu. To slouží jako strašák a varování ostatním, aby raději nic nedělali a "nedostali přes hubu". Potom ti drzí a průměrní mají cestu vzhůru volnou. Nedivme se potom, že vzorovou „reprezentantku“ těchto poměrů chce vyslat vláda do EK jako eurokomisařku.

Věřím, že i mé články této nemravné volbě pomohou zabránit a podpoří i slušné ve vedení Hnutí ANO a mezi jeho poslanci. Hnutí ANO má nyní jedinečnou šanci prokázat, že důvěra voličů ve volbách a její stoupající popularita byla a je oprávněná. Potřebné změny budou vždy o naději, víře, mravně a morálně silných osobnostech na všech stupních společnosti. To nemůže být nikdy „čistá“ a předem „jistá“ cesta, zvláště v tak korupcí prorostlé zemi jakou je naše země. Podporujme aktivně naději. Nehledejme na jejích nositelích za každou cenu jen to nedokonalé, negativní či špatné, to lze najít vždy. Nikdo nejsme bez chyb. Převažuje-li mezi odpovědnými to dobré, podpořme ho. Nemusíme se potom obávat budoucnosti i když to bude dřina! Nebudeme se potom muset stydět za naše životy - a naši potomci za nás. Život je především o poctivé práci. Ta jediná umožňuje skutečnou radost ze života, osobní uspokojení, zdraví a klidné spaní. Žití na dluh a z nakradeného, skončí vždy zákonitě, dříve či později, bídou mravní, kulturní a hospodářskou - zaslouženou!

 

Jan Šinágl, 17.7.2014

* * *

iDNES 24.11.2013: Před sedmi lety se chtěla Jourová z ANO zabít, dnes rozhoduje o vládě

* * *

Ing. arch. Marek Řičář:

Ricar Marek„Kdo mlčí ke zločinu, stává se jeho spojencem… a kdo se jednou ohne, už zůstane ohnutý do konce života. Moji předkové zločinu neposluhovali, ať už to byl zločin nacistický nebo komunistický, a ani já se neohnu před zločinným SYSTÉMEM, který svou moc staví na zneužívání zákona, justice a policie pro potřeby korupční mafie a na strachu a poslušnosti lidí. Proto budu bojovat až do úplného konce a nemůžu nikdy akceptovat „trest“ za něco, co jsem nespáchal a spáchat nemohl. Nemůžu po 7 letech, které mně a mojí rodině vzal SYSTÉM, přistoupit na falešnou hru na spravedlnost a právo a stát se figurkou ve hře mocných. Před 7 lety jsem byl mafií „pohřben“, nemám nic, nejsem nikdo, na mém „hrobě“ slaví politická prostituce, lidská špína a STRACH… a právě já, který více nejsem, než jsem, Vás volám: nemlčte!, překonejte svůj strach!, nenechte se zneužívat!, neposluhujte!, pomozte!“

* * *

Czech „Watergate“: Ing.arch.Marek Řičář & Fabricated Cause Bono publico – emergence and crucial points

Tschechische „Watergate“: DIE CAUSA ING.ARCH. JOSEF MAREK - ŘIČÁŘ

* * *

Causa Řičář: Jak politická mafie bezohledně zlikvidovala život rodiny s pěti dětmi (I.)

Causa Řičář: Osm let bezmoci a postupné likvidace (II.)

Causa Řičář: Monstrproces politické a justiční zvůle (III.)

* * *

Případ Josefa Marka, dříve ing. arch. Marka Řičáře je zřejmým justičním zločinem!

MS Praha 20.10.2010: Protokol o hlavním líčení ve věci obžalovaného ing. arch. Marka Řičáře!!!

Žádost o udělení milosti ing. arch. Marku Řičářovi předána Hradem na MsP!

Ing. arch. Marek Řičář: Co jsem potkal v útrobách ČSSD v letech 2002-2006

Spravedlivý soud nevinného Ing. arch. Marka Řičáře nás teprve čeká!

Marek Řičář, vězeň svědomí: ČESKÉ PEKLO 2014 ve srovnání s vězením v roce 1930 !!!

Zrušení rozsudku a obnovení procesu Ing. Arch. Marka Řičáře - Josefa Marka

Dopis GŘ ČT Petru Dvořákovi ve věci kauzy ing. arch. Marka Řičáře

Kauza Řičář: média informována, všechna dosud svorně mlčí…?!

Ing. arch. Marek Řičář mezi nejhorší spodinou ve věznici Všehrdy v akutním ohrožení života!

Otřese Českou republikou kauza Řičář jako s USA kauza Watergate?!

Osobní dopis manželky ing. arch. Marka Řičáře, matky pěti dětí

Brusel: V IT technologiích Česko vážně selhalo, autora nejlepšího IT projektu BONO PUBLICO ing. arch. Marka Řičáře zavřelo!

Věra Jourová eurokomisařkou by byl výsměch dobrým mravům a spravedlnosti !!!

P.S.

Eurokomisařka Věra Jourová byla obviněná v kauze Budišov. Zproštěna pro nedostatek důkazů, ne proto, že se skutek nestal! Vyšetřující policisté, kterým se přiznala, jak vypovídali před soudem pod přísahou, byli odvoláni, důkazy zničeny.

* * *

#126

2016-01-14 15:11

Velice dobře jsem znal hlavního aktéra Peťu, byla to nejhorší zrůda, jakou jsem poznal. Posílat Ukrajince na podnikatele bylo jeho hobby. A o té eurokurvě je lépe ani nemluvit.

#127

2016-01-15 14:27

Nesmíte zapomenout, že jsme (zřejmě) stále? totalitním státem, kriminálním státem, kde stále mají hlavní slovo komunisté. Ano, komunisté, kteří se rozutíkali do různých politických stran a všude možně občanům škodí. Je to obrovské zlo, které nebylo do dnešních dnů potrestáno za zvěrstva proti lidskosti, které do dnešních dnů jimi bylo spáchané. Pak se nesmíme divit tomu, že zde žádná spravedlnost není a asi ani nebude! 

* * *

Bratranec ing. arch. Marka Řičáře jmenován Papežem novým plzeňským biskupem

Tomáš Holub byl Papežem jmenován novým plzeňským biskupem - http://tisk.cirkev.cz/z-domova/tomas-holub-novym-plzenskym-biskupem/ - je bratrancem ing. arch. Marka Řičáře. Boží Mlýny melou někdy hodně pomalu, ale zato jistě.

J.Š.23.2.2016

* * *

Čeští úředníci podřízení Věře Jourové šidí Evropskou unii a nechali se chytit

Komisařka Jourová zase hájila Brauna, kterému europoslanci zazlívají, že porušil evropské předpisy, když před třemi lety v roli náměstka ministra pro místní rozvoj spolurozhodoval o zřejmě zmanipulované zakázce na monitorovací systém pro eurodotace na léta 2014-2020 … http://echo24.cz/a/isz2v/cesti-urednici-sidi-evropskou-unii-a-nechali-se-chytit ... Třem vysokým českým úředníkům z Bruselu hrozí neslavný návrat do Prahy. Během sporů o dostavbu českých dálnic se zřejmě dostali do střetu zájmů, který může donutit k rezignaci dokonce dvě eurokomisařky, Češku Věru Jourovou a Rumunku Corinu Cretuovou. Na nebezpečí upozornil jeden z e-mailů, které našli hackeři z White Media v korespondenci premiéra Bohuslava Sobotky. … Odeslal ho druhého prosince zastupující šéf kabinetu komisařky Jourové Daniel Braun náměstkovi ministra životního prostředí a bývalému manažerovi Lovochemie Vladislavu Smržovi. … Na závěr zprávy doporučuje, že je třeba s Evropskou komisí jednat zvlášť o každém projektu, v první řadě o těch, které nevyvolávají vážnější spory. Potom je Evropská komise „schválí s dalším přimhouřením očí“. Řád zaměstnance Evropské unie 11.čl. nařizuje: „Úředník plní své služební povinnosti a řídí se výhradně zájmy Unie. Nežádá ani nepřijímá pokyny žádné vlády, orgánu, organizace nebo osoby mimo jeho orgán.“ Braunův e-mail je dokladem, že Nejdl, Miko i sám Braun služební řád porušili. … Očekávaný skandál úředníků Nejdla a Brauna může ohrozit i jejich komisařky. Na oba české byrokraty se už dotazoval dopis kontrolního výboru europarlamentu odeslaný komisařce Cretuové loni v prosinci.

Tolik citace ze článku. Skutečná, nezávislá eurokomisařka, hájící zájmy EU, by musela okamžitě těmto třem svým českým podřízeným euroúředníkům dát výpověď a sama iniciovat vyšetřování a jejich potrestání. Věra Jourová se tak pokouší opět zakrývat svoji minulost. Takto neomluvitelně jedná jen člověk se špatným svědomím. Článek byl zveřejněn 4.2.2016. Dodnes veřejnoprávní média České republiky, včetně bulvárních, mlčí?!

J.Š.25.2.2015

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.29 (7 Votes)
Share

Komentáře   

+4 #1 Martin Donda 2014-07-18 08:39
"Můžeme vědět, jak bychom se chovali, kdybychom měli stejnou psychologickou výbavu, stejné špatné vychování a stejnou moc, jako měl například Himmler?"
C.S.LEWIS
Už nevím, kde jsem to četl, ale pořád se divím, jaká je v tom hluboká pravda: "Ti kteří chtějí vládnout, těm by se to v žádném případě nemělo dovolit."

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)