Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 23.05.2019 13:03
  Orwel je velká pravda. Velmi dobře to bylo slyšet za ...

  Read more...

   
 • 20.05.2019 21:49
  Dříve se psalo: OBYČEJNÝ NACISMUS. Míněny koncentráky ...

  Read more...

   
 • 16.05.2019 15:56
  Opravdu je to tak jak jste to napsal. A naše "demokracie"?

  Read more...

   
 • 16.05.2019 11:41
  Dobrý den, posledních pár článků na Vašich stránkách zase tak ...

  Read more...

   
 • 13.05.2019 09:55
  Pane Stupko, bohužel jsme zemí, kde kádrování, negaci a ...

  Read more...

   
 • 12.05.2019 20:52
  Pane Šinágle, je mně to již trapné, opakovat to neustále ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Zpravodajství

Vážený pane řediteli.

 

V pondělí 29. 4. 2019  od 20h vysílala ČTV dokumentární pořad „Vlak smrti“. Dokument hrůz při odvážení židů do „zotavoven“, kde se dočkali násilné smrti. Filmových i hraných dokumentů o nacismu ČTV uvádí, zvláště na druhém programu, opravdu bohatě po celé roky.

Nebylo by na škodu také připomenout „Vlaky smrti“, dvoudílný dokument vyvážení „nepřátel lidu“,  za Džugašviliho-stalina na Sibiř? Za hrozných mrazů v narvaných dobytčácích žízniví vězni po  slanečcích, jediné sporadické potravě lízali zmrzlou moč u okraje otvoru pro fekálie. Mrtvé vyhazovali na trať. Ty dva díly vysílala ČTV těsně po převratu. Od té doby se hodně změnilo. Množství dokumentárních filmů z doby komunistického násilí se už objevují velmi málo. Vtipy na komunisty se přestaly zveřejňovat. Hovoří-li se o komunistickém násilí vynechává se slovo komunistický, mluví se pouze o minulém režimu.  Naopak nacistické dokumenty převládají na obrazovkách dnes a denně s patřičnými výrazy.

Pravda o voděŽALOBNÍ ÚTOKY PSYCHOPATŮ, KONCERNŮ A BÍLÝCH LÍMEČKŮ JSEM OČEKÁVAL. NECHAL JSEM SI V ROCE 2007 ZPRACOVAT JAKÉ BUDOU. KROMĚ SOUDNÍ OBRANY MĚSTSKÝCH VODÁREN JSEM ZAČAL INFORMOVAT O NEKALÝCH PRAKTIKÁCH NÁJEZDNÍKŮ A PŘIŠLY GANGSTERSKÉ ÚTOKY, TY VYSTŘÍDALY "ÚTOKY" PRÁVNÍKY

Vaše "žaloby" jsou rafinovanější forma útoky na mne, mou rodinu i ČR (o tom jsem přesvědčen, přestože mi najatí gangsteři u domu zapálili auto, fyzicky mne napadli, vyhrožovali mi smrtí apod.). … Budu dál dělat vše, aby se správa české vody vrátila do podoby veřejné služby. Aby darebáci odpovědní za vytunelování městských vodáren a vysávání miliard z peněženek lidí a rozpočtů měst, byli odhaleni a dohnáni k odpovědnosti. … Víte, že vaše žalobní útoky nemají šanci. Takže váš skutečný cíl je mne energeticky, časově a finančně sát a tím mi ztížit šíření informací. Není a nebude to lehké ani zadarmo. O to více jsem odhodlán v boji za vodu a za Váš odsun od české vody vytrvat. … Česká republika je právní a svobodný stát a ne KONCERNISTÁN. Už teď jste prohráli.

 

Ukradená voda

Příliš jsme si sice od předsedkyně Úřadu pro ochranu osobních údajů Ivany Janů neslibovali, její druhé rozhodnutío rozkladu je přesto po argumentační stránce zklamáním: jinak to arci dopadnout nemohlo. Za 10 dnů se tak Právnické výpočty, bezplatně provozovaný systém, který nemá, co do komplexnosti a kvality funkcí v této zemi obdobu ani mezi komerčními, placenými službami, stanou nezákonnými.

Budeme se ovšem bránit, a v prvním kole zřejmě zaměříme na to, co přesně nám bylo zakázáno: tedy zveřejňovat předmětné osobní údaje na webových stránkách https://legal.pecina.cz – a ovšem nikde jinde.

Pokračování příště.

„Komunismus je krvavá cesta za neexistujícím cílem.“ - Ladislav Bittman. Vysoký důstojník komunistické státní bezpečnosti. Emigroval a na univerzitě v Bostonu, přednášel obor dezinformace. - Jan Urban: „Oslavy Československa? Vyhnali jsme Němce, přijali diktaturu a zbavili se Slovenska.“

Opět ač pozvána, žádná média se nedostavila, nepřekvapuje. Putovní výstava byla doplněna o tři panely, věnované persekuci církve. Záštitu poskytl kardinál Dominik Duka, kdy ho zastoupil Mons. Karel Herbst, SDB, emeritní biskup pražský. Výstava na půdě Teologické fakulty UK v Dejvicích potrvá do 25 června. Touto frekventovanou chodbou projdou tisíce lidí po dobu trvání výstavy. Poté by měla být od 26. června na půdě MO ČR. Od 21.srpna bude umístěna na sv. Hostýně, kde zůstane po dobu třech měsíců. Úctyhodné jakou práci odvedl pouze jeden člověk plk. v.v. Josef Musil a to prosím ve věku 79 let! Žádná z mnoha bohatě státem placených institucí podobně kvalitní  výstavu neuskutečnila, ačkoli ze zákona a náplně své práce měla. Pokud nějaké byly, podstatná fakta a informace byly veřejnosti zamlčeny. Jeden člověk tak vykonal potřebnou osvětovou práci za ně. Plk. Musil to nemohl říci lépe na videu níže! Mimochodem musel vše financovat vlastními prostředky, které už dosahují cca 30.000,-Kč. Pouze senátor za ODS Miloš Vystrčil podpořil výstavu částkou 1000,-Kč (jako jediný politik) a pan Vladimír  Kelnar z Pražského arcibiskupství stejnou částkou. Sodales  Solonis z.s. přispěl částkou 10.000,-Kč. Na konci videa, věřím, jsem řekl to, co si myslí většina slušných obyvatel naší země. Připomněl jsem i jednoho Argentince, který nám v roce 1968 držel palce, jak při návštěvě Prahy mu nikdo nemohl říci, kde najde pomník věnovaný mnoha tisícům mrtvých, raněných, zmrzačených ze všech vrstev společnosti a donucených opustit zemi ….

 

Armin Wenger“Miloval jsem spravedlnost a nenáviděl nepravost. Proto umírám v exilu.”Armeni Turci zverstva

Armin Wegner se narodil v pruské aristokratické rodině a za první světové války sloužil v německé armádě jako medik. Zdokumentoval hrůzy války turecké říše proti Arménům či psal proti perzekuci Židů Hitlerem. Nacistickému diktátorovi dokonce napsal dopis, kde se staví za pronásledované německé Židy.

V roce 1915 byl umístěn v Bagdádu, kde byl svědkem pochodů smrti tisíců Arménů, kteří byli deportováni a zabíjení armádou turecké říše. Armin neuposlechl přímých rozkazů svých nadřízených, aby o těchto masakrech nemluvil (císařské Německo a Otomanská říše byli za Velké války spojenci) a vše zaznamenával, aby svět viděl, co se děje. Sehnal dokumenty a pořídil stovky fotografií.