Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 19.02.2019 18:19
  Pane Šinágle, navazuji na Váš článek o sněmu ANO a o projev p.

  Read more...

   
 • 12.02.2019 05:38
  V mém případě, je anonymita nutností a místo extrémního ...

  Read more...

   
 • 12.02.2019 05:26
  Ať mi nikdo nevykládá, že tohle se mi jen zdá, že je to ...

  Read more...

   
 • 04.02.2019 04:37
  To co jste napsal o nemožnosti nás Čechů si řešit problémy ...

  Read more...

   
 • 02.02.2019 15:51
  Z mé zkušenosti na vojně: Náš tankový pluk již v r. 1977 ...

  Read more...

   
 • 02.02.2019 15:48
  "Je v našem evropském zájmu, aby na kontinentu byli američtí ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Zpravodajství

Camrda JakubVlevo soudce Jakub Camrda, vpravo soudce Kamil KydalkaKydalka Kamil

Za svůj brilantní argumentační výkon a zejména za neschopnost prohlédnout, že se stal nástrojem špinavé politické odplaty, dostává Jakub Camrda prestižní ocenění tohoto blogu Osel měsíce, spojené s právem nosit oslí uši ve tvaru paragrafů. Laureátovi srdečně blahopřejeme a jen mimoděk uvažujeme, jak vysokou premii obdržel za skvěle zvládnutou P.R. akci J. Chudomel.

Před sedmi lety zprostil Městský soud v Praze, v senátu Kamila Kydalky, obžalované Jiřího Kudlíka a Petra Müllera obžaloby z účasti na vytunelování CS Fondů, neboť z dokazování vyplynulo, že zmínění byli toliko figurkami na šachovnici, jimiž tahali jiní: notabilně Pavel Tykač, jehož stíhání však bylo ještě před podáním obžaloby zastaveno. Soudce Kydalka se poté obrátil na státního zástupce s podnětem k podání návrhu na obnovu řízení. Stalo se, Tykačovo stíhání bylo obnoveno, avšak velké peníze zvítězily nad spravedlností i tentokrát a těsně před Štědrým dnem roku 2015 státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze, v nejlepších tradicích oné, zásadu selektivní spravedlnosti vyznávající, instituce, stíhání Pavla Tykače znovu, tentokrát už definitivně, zastavil.

Data mobilyVyjdeme-li z průměrného platu ve Švýcarsku 7.128,-Sfr a průměrného platu v ČR 31.516,-Kč, dojdeme k tomuto neuvěřitelnému číslu.

To není nic jiného než okrádání občanů hraničící se zločinem. Z článku - Studie: Češi platí za jeden GB dat přes LTE nejvíc v Evropě: Češi platí za jeden gigabyte (GB) stažených dat prostřednictvím mobilní sítě LTE nejvíce v Evropě. V průměru je vyjde na 6,5 dolaru. Následuje Španělsko a Nizozemsko s cenou přes pět dolarů, naopak nejméně jeden GB stojí ve Finsku, Švýcarsku a Rakousku, a to kolem deseti centů.

Kusy MiroAk máme využiť to, čo nás naučil, tak potom nesmieme podľahnúť strachu!

Je oveľa ľahšie brániť sa zlu, keď máte neustále na očiach človeka, ktorý to robí s takou ľahkosťou.

V lete pred dvoma rokmi sme mali na mojej záhrade na Trnávke, kam to mal Miro Kusý päť minút chôdze zo svojho domu, jednu z obvyklých debát v spoločnosti priateľov pri víne a jedle, ktorá trvala až do rána.

Na začátku minulého primátorského období jsem poslal primátorovi Adámkovi svoje poznatky zaměstnance MěstNV ze 60. Let a nabídl mu metody, které zůstaly v používání od časů starostování Tomáše Bati. Nepotřeboval je. On měl svůj hříšný rozum.

Zkuste některých využít. Například hovory s občany, to byla praktické demokracie. Funkce Inspektora veřejného pořádku by byla – ve spojení s hovory s občany a s pracovnicemi města v obvodních kancelářích skvělým podnětem pro zlepšení demokracie v řízení města a skvělou metodou výběru kandidátů do každých voleb.

Když nás Pánbů obdařil mladým primátorem, řekněme si, že nás obdařil také úkolem: Nenaříkat, ale pomáhat mu. Vždyť nás tím také vystavil zkoušce: Obstojíme jako hnutí ve vedení města?

GDPRProblém GDPR je, že z hlediska bezpečnostních služeb vrací Evropu do 20.století.

… Nepochybuji o tom, že nařízení o ochraně osobních dat psali zkušení právníci. Ale nedomysleli do důsledků co tvoří. Nadnárodní právo se většinou omezuje na věci, jako je převaděčství, obchod z drogami, zkrátka přeshraniční kriminalita. Soukromí ale nemůže být nadnárodní. Představte si situaci, kdy náš izraelský software v Saudské Arábii náhodou narazí na osobní data o nějakém občanovi EU. My je ani nemůžeme předat dál a upozornit třeba evropské tajné služby.